Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Otrzymaj zniżkę na każdy Pogaństwo

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Pogaństwem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuażu pogańskie

Pogaństwo nie zniknęło bez śladu w przeszłości, jego obyczaje istnieją we współczesnym świecie.


Jednym z takich zwyczajów jest dekorowanie ciała różnymi wzorami, które mają specjalne oznaczenie. Tatuaże w stylu pogańskim są niezwykle piękne, tajemnicze i pełne głębokiego semantycznego zmysłu.

Szkice pogaństwa są wybierane przez wielu jako talizman, ale nie jest to jedyne oznaczenie pogańskich symboli. Pogańskie tatuaże są podzielone na dwa typy: słowiański i skandynawski, o których więcej dowiesz się z tego artykułu.

Szkice tatuażu pogańskie

Skandynawskie
obrazy paganowe

Jak wspomniano powyżej w tekście, pogańskie tatuaże są podzielone na dwa główne typy: skandynawskie i słowiańskie.


Pierwsze z kolei mają dwa typy: tradycyjne skandynawskie tatuaże i runiczne. Zbadamy bardziej szczegółowo w każdej formie.

  • Tradycyjne skandynawskie tatuaże to wizerunki bogów i przedstawicieli świata zwierząt. Można również znaleźć obrazy podobne do motywów Wikingów, na przykład: obraz żaglowca wypełnionego wielkimi wojownikami.
  • Runy - wyglądają jako splecione pierścienie i węzły. Ludzie wierzyli, że runy mogą zmienić życie człowieka, jednak niewłaściwe zastosowanie może doprowadzić do śmierci.
  • Runa Soulu (przedstawiona jako błyskawica) jest runą szczęścia, pozytywnego kierunku.
  • Innym znanym znakiem runicznym - runą Perun, która jest tym co pokona grom, jest talizmanem.
  • Tęczowa runa reprezentuje drogę do wszechświata.
  • Runa świata (przypomina trójząb) oznacza ciszę, jednomyślność.
  • Runa wiatru reprezentuje wielką moc, osiągnięcie celu.Skandynawskie obrazy nie straciły obecnie popularności. Najczęstszy obraz: hełm horroru (talizman i asystent w walce), a także kompas runiczny (pomaga znaleźć właściwą ścieżkę).

Warto zauważyć, że przed wybraniem tatuażu typu skandynawskiego dobrze przestudiuj oznaczenie rysunku. Ponieważ pogańskie tatuaże to nie tylko dekoracja, ale odbicie samego człowieka.

Skandynawskie obrazy paganowe
Skandynawskie obrazy paganowe

Słowiańskie
obrazy dla tatuażu

Wśród szkiców słowiańskich można również wyróżnić dwie główne grupy: tatuaże słowiańskie dla kobiet i mężczyzn.


Kobiety robią tatuaży w postaci liści roślin, kwiatów, przeplotu różnych zieleni, gałęzi.

Męskie tatuaże są zasadniczo różne, ponieważ wyrażają siłę i moc właściciela. Dobrym przykładem jest wizerunek przedstawicieli świata dzikich zwierząt. Ludzie wierzyli, że wizerunek dzikiej zwierza przekazuje jej właścicielowi jego silne cechy.

Słowiańskie pogańskie tatuaże obejmują znane Ladinets, inną nazwę dla Kolowrotek. Ten znak jest silnym amuletem, a także uosabia miłość, harmonię i szczęście. Ponadto często można znaleźć obraz boga słońca Yarilo, tylko ten obraz jest znakiem płodności.

Drzewo o bogatych liściach jest uosobieniem witalności.

Pogańskie obrazy są pełne tajemnic, głębokiego znaczenia, starożytnych zwyczajów. Przed wybraniem szkicu pogaństwa dla tatuażu, warto zapoznać się z jego oznaczeniem, aby nie pomylić się z wyborem, i wybrać dokładnie to, co będzie uzupełniać charakter i wygląd człowieka.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców