Katalog szkiców tatuażu
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż Joker

Super-złoczyńca ze słynnym uśmiechem.


W historii komiksów wydawanych przez DC Comics jest głównym antagonistą mrocznego rycerza, z którym wciąż walczy. Joker zaangażował się w zorganizowany napad na sklep i przestraszył się nagle pojawiającego się bohatera, w wyniku czego wpadł do kwasu. Właśnie dlatego Joker ma zielone włosy, białą skórę i szalony wyraz twarzy. Ale mimo negatywnych cech postaci, złoczyńca ma niesamowicie wysoką inteligencję i dobre zdolności do wynalazków. Na tej podstawie tatuaż z tą postacią oznacza genialnego człowieka o wysokich zdolnościach umysłowych, które czasami mogą doprowadzić do szaleństwa.

Również ze względu na oblicze błazna, który ma Joker, tatuaż mówi o dwulicowości i często używanej przebiegłości. Innym znaczeniem tatuażu z postacią fikcyjną jest nietykalność, ponieważ po upadku do kwasu bohater rozwinął odporność na substancje toksyczne.

Tatuaż Joker

Symbolika
tatuażu dla mężczyzn

Szkic tatuażu Joker najczęściej jest preferowany przez mężczyzn, podkreślając bezczelność właściciela, jego brutalność i ryzykowność.


Wybierając ten obraz, uważa się, że szczęście nie opuści swojego właściciela i zawsze będzie mu towarzyszyło przez całe życie. Tatuaż przedstawiający złoczyńcę oznacza również zmienność życia, głównie ze względu na to, że Joker może odgrywać każdą korzystną dla niego rolę.

Kolejne ciekawe oznaczenie wzoru z tym antybohaterem wiąże się z pewnością siebie. Tatuaż pokazuje, że jego właściciel jest przyzwyczajony do polegania tylko na sobie. Z reguły żyje według własnych zasad, a także ma własne poglądy na życie. Nie interesuje go opinie innych, jest przyzwyczajony do ignorowania wszystkich zasad i przepisów oraz wyciskania maksimum swojego życia.

Inną interpretacją jest ujawnianie własnego świata wewnętrznego i wyrażenia swoich uczuć.

Joker w postaci kobiecej oznacza nieszczęśliwą miłość i rozczarowanie tym uczuciem. Dzięki takiemu obrazowi osoba pokazuje, że na świecie jest dużo oszustwa, udawania i zdrad.

Tatuaż Joker
Tatuaż Joker

Symbolika
tatuażu dla kobiet

Na kobiecym ciele Joker jest dość rzadkim wzorem, ponieważ wymaga dużych obszarów i najczęściej jest przedstawiany w ciemnych kolorach.

Dziewczyny wolą bardziej małe, jasne projekty. Mimo to niektórzy przedstawicielki słabszej połowy nadal preferują Jokera, uzupełniając go jaskrawymi odcieniami. Taki wzór na ciele kobiety oznacza podstępne szczęście. Jeśli na ciele dziewczyny znajduje się wzór przedstawiający Jokera, tatuaż sugeruje, że właścicielka chce znaleźć dla siebie partnera życiowego o podobnych z nim cechach: ryzykownego, odważnego i pewnego siebie.

Tatuaż Joker

Opcje wykonania

Rysunki Jokera w branży tattoo mogą być bardzo różne: kolorowe lub czarno-białe.


Często też dominują kolory: niebieski, zielony, biały lub czerwony. Styl wykonania może być również inny: realizm, akwarela, styl kreskówkowy i tak dalej. Ktoś przedstawia złoczyńcę takim, jaki został wymyślony w komiksie, natomiast inni wolą wizerunek realistycznego Jokera z filmu o mrocznym rycerzu. Najpopularniejszym tatuażem z Jokerem jest wizerunek Heatha Ledgera w makijażu, a wybierany jest zarówno przez facetów, jak i przez przedstawicielek płci pięknej.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców