Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz mandale?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z mandalą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż mandala

Branża tatuażu jest wypełniona kolosalną liczbą obrazów, wśród których szczególnie popularne są różne talizmany i amulety.


Do takich tatuaży należy szkic mandali. W Tybecie obrazowi temu nadano głębokie znaczenie, a w Indiach na podstawie schematu tego obrazu powstają różne wzory na ubraniach, wznoszone są świątynie, ma miejsce również planowanie wielkich miast.

Tatuaż mandala

Symbolika
mandali w tattoo

Szkic tatuażu mandali nosi znaczenie jedności świata.

Przyglądając się uważnie kilku opcjom obrazów, zauważysz, że mają one wspólne cechy. W szkicach mandali największą figurą jest koło, które zawiera kwadrat, a pośrodku kwadratu znajduje się koło, swoją budową przypominające kwiat lotosu. W religii buddyjskiej największy okrąg symbolizuje wszechświat, natomiast najmniejszy jest znakiem bóstw. Kwadrat pomiędzy dwoma okręgami działa jako znak punktów kardynalnych.

W Tybecie obraz mandali ma głębszą interpretację. Uważa się, że symbole graficzne obrazu pełnią funkcję tekstów tantrycznych. Na tej podstawie tatuaż z tym wzorem jest talizmanem, który przyciąga do właściciela zdrowie, szczęście i miłość, a także inne korzyści.

W hinduizmie rysunek jest uosobieniem ducha i istnienia. A postacie tworzące mandalę oznaczają podstawy wszechświata. Znak ten jest potężną obroną przed presją, a także oznacza ludzką siłę i centrum duchowości.

W branży tatuażu mandalę wykonuje się w stylach, takich jak „dotwork” i „linework”, które charakteryzują się czarno-białymi kolorami. Tatuaż w stylu dotwork wykonywany jest za pomocą wielu kropek, a w stylu linework głównym elementem są linie. Istnieją też tatuaży, które łączą te dwa style.

Tatuaż mandala
Tatuaż mandala

Znaczenie poszczególnych elementów

Elementy składające się na mandalę również noszą specjalne znaczenie, a także mogą pełnić rolę talizmanu.

  • Figurka z ośmioma rogami symbolizuje wszechstronną obronę.
  • Wzór koła jest oznaka siły i odwagi, a także mądrości.
  • Kształt kwadratu mówi o stałości i sumienności.Tatuaże mandali można łączyć z innymi elementami, na przykład kwiatami lub owocami. Często symbol tem przypomina kształt lotos, który działa jako talizman, przyciągając szczęście i sukces do jego właściciela.

Mandala i oko Buddy natomiast mówi o miłości i ochronie.

tatuaż mandala

Lokalizacja tatuażu

Nie ma specjalnych zasad tatuowania wzoru mandali, można wybrać dowolne miejsce na ciele.

Może to być zgięcie ręki lub przedramienie, szyja, stopy lub nadgarstki, zewnętrzna oraz wewnętrzna strona dłoni, klatka piersiowa lub plecy.

Często obraz mandali podzielony jest na kilka części i umieszcza się na nogach lub ramionach.

Kwadrat, który symbolizuje punkty kardynalne, często przedstawia się specjalnymi kolorami.

  • Północ - zielony kolor.
  • Południe - żółty.
  • Zachód jest malowany na czerwono.
  • Wschód - na biało.


Tło może mieć dowolny pożądany kolor, zwykle czerwony lub niebieski, szmaragdowy. Są też szkice, na których przedstawione są bóstwa podczas medytacji, zwykle na środku wzoru.

Niezależnie od tego jaki kolor wybierzesz, tatuaż mandali będzie wiernym pomocnikiem w twoim życiu, wypełniając Twoje życie miłością, szczęściem i sukcesem na wszystkich poziomach.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców