Tatuaż "Pszczołą" - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz pszczoła ?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z pszczoła?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż z pszczołą:
symbolika tego obrazu
i pomysły na jego realizację

Od czasów starożytnych pszczoły zajmowały centralne miejsce w wielu kulturach.

Te wyraźnie ubarwione owady są niezbędne do utrzymania zrównoważonego ekosystemu. Odgrywają ważną rolę w pomyślnym wzroście różnych form drzew, roślin i upraw niezbędnych do życia człowieka. Bez nich nie mielibyśmy nawet tak podstawowych rzeczy jak kawa czy czekolada. Dlatego dość trudno przecenić znaczenie pszczoły jako sojusznika ludzkości.

Starożytny rzymski poeta Wergiliusz opisał zachowanie pszczół zapylających kwiaty i rośliny uprawne jako niemal magiczne, jakby były zaprojektowane do życia w harmonii ze sobą. Nasi przodkowie zawsze cenili zdolność pszczół do współpracy i tworzenia czegoś pięknego, choć dziś możemy to uważać za coś oczywistego. Celtyccy druidzi uważali pszczoły za symbole słońca i bogiń płodności skupionych na naturalnym porządku rzeczy. Dzieje się tak dlatego, że pszczoły występowały tylko na obszarach zdrowych i zamożnych.

Jako jeden z najbardziej pracowitych i lojalnych gatunków owadów, pszczoły są również niezwykle popularne w świecie kultury tatuażu. Zanim jednak zagłębimy się w proces wyboru pomysłu na przyszły projekt, porozmawiajmy o znaczeniu tego obrazu.

Tatuaż z pszczołą
Tatuaż z pszczołą
Tatuaż z pszczołą

Co symbolizuje
tatuaż pszczoły?

Pszczoły są stworzeniami niezwykle społecznymi, ponieważ przez całe życie żyją razem w ulu.

W ten sposób każdy z nich jest powiązany z innymi owadami i wszystkie opiekują się sobą aż do ostatniego dnia. Najlepszymi kandydatami na tatuaż pszczoły są osoby altruistyczne, towarzyskie, potrafiące pracować w zespole, otwarte na świat i gotowe do pomocy innym.

Ze względu na charakter ciężkiej pracy w ulach, wymaganej do wytworzenia miodu dla dobra całego kolektywu, tatuaż pszczoły na ciele może również symbolizować:

 • Duch zespołu.
 • Lojalność.
 • Trwałość.
 • Poczucie obowiązku i odpowiedzialności.
 • Zobowiązanie.
 • Spójność itp.

Fakt, że robotnice giną po użądleniu wroga na rzecz królowej i ula, również wiąże się z poświęceniem i oddaniem. Tymczasem, dzięki niezwykle eleganckiemu projektowi plastra miodu, kolejnym znaczeniem tatuażu pszczół jest jego niesamowita estetyka, struktura i rozwinięta inteligencja zbiorowa. Ta sztuka ciała jest idealna dla bystrych i optymistycznych ludzi.

Tatuaż z pszczołą
Tatuaż z pszczołą

Pomysły na tatuaż
pszczół

W zależności od użytej symboliki, odcieni kolorów, stylu, atrybutów i techniki, przesłanie tatuażu pszczół zmienia się.

Przyjrzyjmy się kilku interesującym pomysłom i ich działaniu:

 • Tatuaże wykonane wyłącznie w kolorze czarnym są swego rodzaju wyrazem szacunku i miłości do tego niesamowitego owada. Ta paleta sprawia, że ​​wizerunek pszczoły jest bardziej organiczny i naturalny. Ciemne i gęste kolory mogą sprawić, że nawet nieszkodliwa pszczoła miodna będzie wyglądać groźnie i nieco twardo, co nie zawsze jest złe. Pszczoły muszą chronić swój ul, dlatego też pewna forma zastraszania ma prawo zaistnieć. Zapewnia owadom ochronę przed użądleniem, co służy jako swego rodzaju ostrzeżenie. To potężny atrybut i symbol, który można podkreślić również w tatuażu.
 • Wzór tatuażu w garnku z miodem symbolizuje obfitość, płodność i dobrobyt. W wielu kulturach uważano ją za potrawę godną samych bogów.
 • Bardzo popularna jest także sztuka zdobienia ciała pszczół plemiennych. Istnieją nawet specjalne, miejscowe symbole przedstawiające tego pracowitego owada.
 • Tatuaż z ulem składający się z idealnego sześciokątnego plastra miodu. Rysunek symbolizuje jedność, oddanie, wzajemne powiązanie, strukturę, cykliczność i konsekwentność pracy.

Tatuaż z pszczołą
Tatuaż z pszczołą
Tatuaż z pszczołą
 • Wielobarwne tatuaże pszczół wyglądają spektakularnie i efektownie, ponieważ ich naturalny kolor sam w sobie jest dość interesujący. A połączenie czerni i żółci to zawsze dobry wybór.
 • Wizerunek królowej pszczół, przywódczyni całej kolonii, to potężny wizerunek, uosabiający moc i bezgraniczną kobiecą siłę.
 • Projekt tatuażu pszczoła zabójca (z angielskiego: Killa Beez) – jedna z maskotek kultowej amerykańskiej grupy rapowej Wu Tang. To świetny sposób na wyrażenie swojej miłości do kultury hip-hopowej. Taka pszczoła symbolizuje wytrwałość, zabójczość, wściekłość i niesamowitą siłę, która jest w stanie ugasić każde źródło zła.
 • Ilustracja owadów w stylu kreskówkowym. W ten sposób ludzie mogą podkreślić swoją uroczą naturę i uroczy wygląd. Zazwyczaj takie projekty są wykonywane w jasnych kolorach.

Tatuaże pszczół nie tylko reprezentują wyjątkową estetykę tych pracowitych owadów, ale także ujawniają ich naturę i filozofię. Dobrze komponują się również z różnymi aspektami upraw i natury. Pszczoła z jednej strony jest archetypem energii słonecznej i interakcji społecznych, z drugiej zaś symbolizuje wytrwałość, oddanie i wzajemną pomoc. Ten potężny obraz uderza swoją wszechstronnością, a także zdolnością do wyrażania osobistych wartości i przekonań.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.