Tatuaż ropucha i żaba - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz żabe?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z żabą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż ropucha i żaba

Dziś różnorodność tatuaży jest tak wielka, że absolutnie każdy może dopasować do siebie dowolny wzór, który mu odpowiada.


Ludzie ozdabiają swoje ciała za pomocą szerokiej gamy rysunków, mogą to być motywy zwierzęce, ptaki, abstrakcje, ludzi, owady lub różne elementy dodatkowe. Niektórzy potrafią zaskakiwać przechodniów, umieszczając na swoich ciałach niezwykłe, niesamowite obrazy, które przyciągają dużo uwagi. Jednym z takich tatuaży jest tatuaż żaby, popularnej na całym świecie wśród osób różnej płci, narodowości i wieku. Zwykle żaby przedstawiane są w stylu realistycznym, polinezji lub animacji. Z reguły tatuowane na ramionach lub nogach, ale wszystko zależy od preferencji klienta, niektórzy przedstawiają żabę na uszach, szyi, ramieniu itp. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że tatuaż z żabą nie może znaczyć nic specjalnego, to jednak w jego interpretacji kryje się wiele ciekawych znaczeń.

Tatuaż ropucha i żaba

Symbolika żaby i ropuchy w tattoo

Żaba jest znana wszystkim, niemal każdy naród zwrócił na nią swoją uwagę i nadał jej specjalne oznaczenie.


Najczęściej spotykanym oznaczeniem żaby jest deszcz. Od czasów starożytnych ludzie wierzyli, że rechot ropuchy może powodować deszcz, dlatego starano się je nie obrażać, omijać, a nawet trochę się bać, aby nie wywołać gniewu bogów. Wierzono, że jeśli obrazisz żabę, bogowie się zdenerwują i pozbawią ich deszczu.  • Celtowie wierzyli, że żaba jest uosobieniem bóstwa ziemi, a także patronki źródeł leczniczych.
  • W Chinach wierzą, że żaba uosabia energię Yin i jest znakiem księżyca. Chińczycy kojarzyli płaza ze stworzeniem księżycowym i wierzyli, że przynosi im dobre wieści.
  • W Japonii żaba symbolizuje szczęście i sukces. Jej wizerunek często był nakładany na ciało wędrowców, aby żaba chroniła ich i pozwalała z powodzeniem podróżować.
  • Grecy uważali żabę za przewodnika bogini Afrodyty. Wierzyli, że żaba chroni zakochane pary i rodziny, dodając do ich zwiazku komfort, harmonię i miłość.
  • Żaba miała to samo oznaczenie w Rzymie, gdzie pełniła funkcję dyrygenta bogini Wenus.
  • Egipcjanie czcili żaby, zwłaszcza w kolorze zielonym, która była znakiem nowego życia. Koncepcja ta wynika z faktu, że żaby posiadają zdolność zmiany koloru skóry. Egipcjanie kojarzyli takie odrodzenie z powodzią Nilu, wierzyli, że żaba jest oznaką płodności, niekończącego się cyklu życia.
  • U chrześcijani żaba i ropucha oznaczała „Zmartwychwstanie”. Ta interpretacja kojarzy się nie z prostym cyklem życiowym żaby.
Tatuaż ropucha i żaba
Tatuaż ropucha i żaba

Sam wizerunek żaby również wpływa na oznaczenie tatuażu:


  • Żaba unosi się w jeziorze lub nad ziemią - taki obraz mówi, że człowiek ma niestandardowe poglądy na życie;
  • Żaba w liściach lub w trawie - tatuaż sugeruje, że jego właściciel ma ukrytą tożsamość;
  • Żaba z koniczyną - przyciąga sukces, polepsza sytuację finansową oraz związek romantyczny.Warto również zauważyć, że tatuaż z żabą można wykonać w dowolnych kolorach, podkreślając tym samym odważną i indywidualną osobowość. Osoby decydujące się na taki wzór kojarzą się z kreatywnością, uwielbiają eksperymenty i wyróżnienie się spośród otaczających ich ludzi.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.