Tatuaż góry - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz góry?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z górami?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż góry

Branża tatuażu artystycznego nasycona jest niezwykłą ilością obrazów.


Ludzie ozdabiają swoje ciała szeroką gamą obrazów, od najprostszych wzorów po obszerne, kolorowe arcydzieła artystów tatuażu. Warunkowo tatuaże można podzielić na trzy rodzaje: męskie, żeńskie i uniwersalne. Jednym z najbardziej wszechstronnych i bardzo popularnych tatuaży jest tatuaż gór.


Góry niosą ze sobą niezwykłe piękno, niedostępność i wielkość. Mistrzowie często przedstawiają przepiękne widoki gór na płótnie, ukazując ich nieruchomą i ogromną siłę. Tatuaż ze wzorem gór kojarzy się z magiczną interpretacją. Wynika to z faktu, że w starożytności wierzono, że w górach żyją bogowie, a także stworzenia o nieziemskiej sile. Oznaczenie tatuażu górskiego jest bezpośrednio związane z samą fabułą obrazu, kolorystyką i wyglądem szczytów. Dopasowując do siebie wzór, klient wybiera opcję, która najbardziej mu się podoba, podkreśla jego wewnętrzny świat oraz indywidualność.

Tatuaż góry
Tatuaż góry
Tatuaż góry

Symbolika gór w tattoo

  • Stabilność i ochrona. Takie znaczenie należy do tatuażu, przedstawiającego góry w świetle słońca.
  • Wieczność i niezwyciężoność. Góry, które symbolizują granicę między dwoma światami.
  • Tajemnica, indywidualność wewnętrznego świata. Zazwyczaj taką symbolikę niesie ze sobą ciemny tatuaż z motywem gór ponad chmurami.
  • Dążenie do rozwoju, wolności. Taka interpretacja wiąże się z obrazem szczytów gór. Często do takiego tatuażu wybierane są szczyty Himalajów lub Alp.
  • Twierdza, potęga i moc - są to kolejne oznaczenie szczytów górskich.
  • Kreatywność, wewnętrzna harmonia.Tak interpretowane są krajobrazowe obrazy gór. Ale takie tatuaże są rzadkie, ponieważ jest to bardzo długa i pracochłonna praca, nie każdy klient i mistrz jest w stanie wytrzymać tak czasochłonny projekt. Dlatego w przypadku tatuażu gór z reguły wybiera się bardziej uproszczone wersje szkiców.

Tatuaż góry
Tatuaż góry

Symbolika gór dla obu płci

Tatuaż z motywem gór jest obrazem wszechstronnym.


Mężczyźni wybierający góry demonstrują w ten sposób swoją siłę, niezwyciężoność i mądrość. Jak już wspomniano powyżej, od czasów starożytnych ludzie wierzyli w bogów i nieziemsko potężne istoty mieszkające na szczytach gór. Z reguły mężczyźni wybierają duże, trójwymiarowe obrazy gór, aby w pełni zademonstrować swoją moc.


Dziewczyny natomiast wolą bardziej schludne wzory, które nie przyciągają uwagi innych. Góry najczęściej wykonywane są za pomocą techniki dotwork, co oznacza, że ​​właściciel takiego tatuażu jest osobą bezpośrednią, uczciwą, zrównoważoną. Wzgórza, nierówne powierzchnie mówią, że właściciel tatuażu ma dość trudny charakter.

Tatuaż góry
Tatuaż góry
Tatuaż góry

Wykonanie tatuażu

Tatuaże z motywem gór świetnie prezentują się w różnych stylach i kolorach.
Równie oryginalnie będą wyglądały góry wykonane w stylu geometrii czy akwareli. Wzory są nakładane zarówno na duże obszary ciała (plecy, brzuch, barki), jak i na mniej obszerne, np. ramiona lub szyja. Ponadto tatuaż gór można uzupełnić różnymi elementami: wizerunkiem orła oraz innych ptaków lub zwierząt. Często wzór uzupełniają fale morskie, drzewa lub księżyc. Wszystko zależy od twojej wyobraźni, chęci oraz umiejętności specjalisty.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.