Szkice tatuażu „Śmierć z kosą” - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Ponury Żniwiarz?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Ponurym Żniwiarzem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuażu
„śmierć z kosą”

W dziedzinie tatuaży artystycznych bardzo poszukiwane są szkice śmierci z kosą.

Jest to uniwersalny obraz wybierany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Wiele osób boi się tatuażu śmierci z kosą, wiele osób lubi ten obraz, niektórzy są obojętni na tego rodzaju tatuaże. Istnieje wiele szkiców śmierci z kosą, wykonanych w różnych stylach, technikach i kompozycjach. Każdy może wybrać obraz według własnych upodobań.

Szkic tatuażu śmierci z kosą odstrasza wielu, wydaje się, że taki tatuaż ma negatywne znaczenie. Jednak ta opinia jest błędna. Szkic śmierci z kosą ma kilka oznaczeń, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych, o których dowiesz się w tym artykule.

Szkice tatuażu „śmierć z kosą”

Trochę historii

Czy wiesz, dlaczego śmierć jest przedstawiana na rysunkach z kosą i w czarnej pelerynie?

W trudnych czasach czarnej śmierci (dżumy dymieniczej, zarazy morowej), która zabiła ogromną liczbę ludzi, pojawiło się wyrażenie: „śmierć skosiła”.

W religii chrześcijańskiej powstał taki pogląd, że śmierć kosą oddziela duszę od ciała ludzkiego. Dusza staje się wolna i opuszczając ciało, idzie do nieba.

Jeśli chodzi o sztukę, pierwszy obraz śmierci z kosą powstał od czasów renesansu. Albrecht Dürer (niemiecki grafik i malarz) wykonał rycinę pt. „Rycerz, Śmierć, Diabeł”, w której śmierć przedstawiano z kosą.

Interesujące jest to, że na Wschodzie Azji śmierć była również przedstawiana z kosą, istnieje opinia, że ktoś widział ją na własne oczy i opisał jej wygląd.

Szkice tatuażu „śmierć z kosą”
Szkice tatuażu „śmierć z kosą”

Znaczenie tatuażu „śmierć z kosą”

Jeśli tatuaż śmierci z kosą cię przeraża, to ten tatuaż wyraźnie nie jest dla ciebie, jeśli nie mówimy o humorystycznym obrazie z kreskówek.


Tatuaż śmierci z kosą może uosabiać odwagę osoby, w ten sposób pokazuje całemu światu, że niczego się nie boi. W końcu, gdyby bał się śmierci, raczej nie wybrałby jej szkicu na tatuaż.

Szkic śmierci z kosą i kartami do gry lub kamieniami to znak śmiertelnej gry, której mottem przewodnim jest wyrażenie: „wygrana albo śmierć”.

Wielu przywiązuje obraz śmierci do satanizmu, ale istnieje zupełnie odwrotna opinia. Uważa się, że obraz śmierci z kosą na ciele człowieka służy mu jako talizman od wszystkiego, co złe. W takim przypadku osoba uważa, że jest „lubianą” przez fart, więc często podejmuje ryzyko, pozostając bezpieczny i zdrowy.

Dla wielu motocyklistów rysunek śmierci z kosą jest uważany za znak szczęścia. W kultowym serialu „Synowie Anarchii” motocykliści (główni bohaterowie serialu) nosili kamizelki z wizerunkiem śmierci z kosą na plecach. Niektórzy mieli ten sam tatuaż na plecach.

Szkic śmierci z kosą ma również pozytywne znaczenie: to jeden z etapów odrodzenia wszystkich istot żywych. Bez śmierci życie byłoby niemożliwe, ponieważ wszystko kiedyś się kończy.

Szkice tatuażu „śmierć z kosą”
Szkice tatuażu „śmierć z kosą”
Szkice tatuażu „śmierć z kosą”

Miejsca na tatuaż
i styl wykonania

Wybierając część ciała do tatuażu śmierci z kosą, najbardziej odpowiednie są miejsca na dużą skalę: plecy, klatka piersiowa, brzuch, przedramię, górna część nogi.

Wybierając styl tatuażu śmierci z kosą, trash polka, dotwork, grafika będzie wyglądać najbardziej imponująco. Na życzenie tatuaż można przedstawić w dowolnym preferowanym stylu i technice.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.