Katalog szkiców tatuażu

10

дней

12

часов

30

минут

42

секунд

Też lubisz Tygrysa?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z tygrysem?

6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż Tygrys

Tygrys to niesamowicie piękne, szlachetne zwięrzę o potężnej sile i bystrym umyśle.

Nic więc dziwnego, że ten drapieżnik jest bardzo popularny w branży tatuażu. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że tatuaż tygrysa zalicza się do męskiej kategorii tatuaży, ale absolutnie tak nie jest. Niektóre kobiety również decydują się na zdobienie swoich ciał tym niesamowitym zwierzęciem. Trudno powiedzieć, co dokładnie oznacza tygrys w branży tattoo, ponieważ szkic ma kilka interpretacji. Tygrys działa jako znak władzy, mocy, godności, wściekłości, gniewu, piękna, pasji, a nawet okrucieństwa.

Tatuaż Tygrys
Tatuaż Tygrys

Symbolika tygrysa w róznych kulturach

Wiele kultur czczą tygrysa za jego odwagę, niesamowitą moc i determinację.

  • Asia czci drapieżnika uważając go za króla wszystkich zwierząt.
  • W mitologii chińskiej istnieje legenda o pięciu tygrysach, które strzegły centrum całego świata, a także wszystkie jego strony. Ponadto w religii chińskiej bóg luksusu przedstawiany jest właśnie na tym zwierzęciu. Wierzono, że drapieżniki atakują grzesznych ludzi, co oznacza zasłużoną karę od Boga.
  • Indie kojarzyły drapieżnika z bohaterstwem, a sam tygrys zdobił ich godło wojskowe.
  • Mieszkańcy Tajlandii kojarzyli tygrysa z namiętnością i zmysłowością człowieka.
  • W Krainie Wschodzącego Słońca obraz drapieżnika był używany przez samurajów. Wierzono, że wizerunek zwierzęcia ochroni i przyciągnie szczęście do ich życia.
  • W starożytnym Rzymie i Grecji, zgodnie z mitologią, tygrysy zaprzęgano do rydwanu Dionizosa.
Tatuaż Tygrys
Tatuaż Tygrys
Tatuaż Tygrys

Znaczenie
tygrysa w tattoo

Tatuaż tygrysa ma kilka interpretacji.

Wszystko zależy od dodatkowych elementów, z którymi przedstawiany jest drapieżnik, od jego gatunku, a także od kultury. Tygrys ma niejednoznaczne skojarzenia, wielu porównuje go z okrucieństwem, wściekłością, krwiożerczością i władzą. Inni kojarzą drapieżnika z odwagą, męstwem, majestatem i honorem.

Tatuażu tygrysa w spokojnej kolorystyce oznacza determinację, wytrwałość, siłę wewnętrzną oraz solidny charakter.

Szkic tygrysa z z wyszczerzonymi zębami oznacza osobę żądną władzy, a także fakt, że właściciel tatuażu nie oszczędza nikogo ze swoich wrogów.

Tatuaż Tygrys

Biały tygrys oznacza wyjątkowość ze względu na rzadkość występowania gatunku.

Tygrysek w tatuażu to oznaka miękkości i nieskazitelności.

Taki szkic bardziej podoba się przedstawicielkom płci pięknej.

Obraz tygrysa ze smokiem jest uosobieniem pierwiastka żeńskiego. W tej wersji tatuaż przypomina symbol Yin-Yang. Oprócz smoka wzór tygrysa można uzupełnić kwiatami lub motylami - taka wersja jest dość popularna wśród kobiet.

Znaczenie tatuażu różni się też ilością jasnych i ciemnych pasków na ciele tygrysa. Jasne paski pełnią rolę koloru słonecznego, są oznaką mądrości i pasji. Ciemne paski uosabiają ciemność, działają jako znak brutalności i bezlitosności. Na podstawie tego, jakich pasków zwierzę ma więcej, można zrozumieć, która strona dominuje u właściciela tatuażu - ciemna lub jasna.

Z reguły tatuaż z motywem tygrysa jest najczęściej przedstawiany w stylu realistycznym, zwierzę można wykonać przedstawiając go leżącym pod słońcem, podkradającym się, liżącym łapę lub po prostu siedzącym w swoim środowisku naturalnym. Wszystko zależy od wyobraźni artysty tatuażu, a także od życzeń samego klienta.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców