Katalog szkiców tatuażu
Znalezienie artysty tatuażu Wybierz idealnego rzemieślnika w swoim mieście.

Szice trash-polka tattoo

W dziedzinie sztuki tatuażu istnieje wiele różnych, unikalnych stylów, które z łatwością zdobywają wielu fanów.


Od czasu do czasu pojawiają się nowe kierunki, które przyciągają swoją ekscen-trycznością i niestandardowym wyglądem. Trash Polka to nowość w dziedzinie tatuaży. Uważa się, że twórcami tego niezwykłego kierunku jest niemiecka rodzina Volko Mershky i jego żona Simone Pfaff. Wszystko zaczęło się od tego, że ta para po prostu stworzyła różne kolaże ze zdjęć i czcionek w gazetach, a na nich rysowane różne obrazy. Ta ciekawa metoda była początkiem nowego stylu, który z dnia na dzień zyskuje ogromną popularność. Później Volko i Simone ukończyli szkołę artystyczną, obaj mają dokumenty potwierdzające status projektanta-grafik. Dziś mają własne studio, w którym nadal pracują nad stylem thrash-polka i są popularnymi artystami tatuażu. Jego założyciele wyjaśniają tak niezwykłą nazwę stylu swoją miłością do muzyki cygańskiej i dążeniem do czegoś niezwykłego, nowego, ciekawego.

Szice trash-polka tattoo

Znaczenie trash polka

Jeśli korzystać ze słownika angielskiego, słowo „trash” oznacza pogrom, śmieci.


Zaczyna się wyda-wać, że od takiego tłumaczenia oznacza, że tatuaż ma również negatywną symbolikę, ale to wcale tak nie jest. W rzeczywistości tatuaże thrash-polka są rodzajem protestu wobec mody, glamour, ustalo-nych zasad i standardów życia. Sprzeczność ze wszystkim standardowym, jednolitością, stylem inku-batora, ten styl jest sposobem na odróżnienie się od tego wszystkiego, od szarej masy ludzi. Ze względu na takie znaczenie tatuaży w tym stylu ten styl jest bardzo popularny przez niezwykłych ludzi, którzy nie chcą być typowi i dlatego starają się wyróżniać. Tacy ludzie są bardzo kompetentni i w pełni rozumieją interpretację kierunku trash-polka. Wiele osób nadaje temu stylowi negatywne cechy, ponieważ wynika to z faktu, że styl trash-polka pozostaje dla wielu niezrozumiały. W końcu jest to zupełnie inny styl, wyróżniający się wyjątkowością.

Szkice w tym stylu są obdarzone specjalną energią, ciężką, a jednocześnie dość mocną, nieprzewidzi-aną. Takie tatuaże zawsze przyciągają wiele zainteresowanych wzroków, ponieważ niosą wyraźną ironię na temat świata i jego standardów, zasad. Takie obrazy są dokładnym przeciwieństwem glam-our, ale trash-polka można połączyć z glamourem, podczas tego pojawiają się jeszcze bardziej oryginalne i niezrozumiałe kierunki. A ludzi, jak wiemy, przyciąga wszystko, co jest niestandardowe, trudne do zrozumienia i akceptowania.

Znaczenie trash polka
Znaczenie trash polka

Specjalne cechy stylu

Styl trash-polka jest raczej niezwykły, czasem nawet bardzo dziwny, jest to połączenie piękna z przygnębiającą atmosferą.


Takie tatuaże są niezwykłe ze względu na ich realizm, który jest na granicy fantazji. Najbardziej podstawowe cechy tego stylu to: 

  • Występowanie czerwonych i czarnych kolorów; 
  • Przeciwieństwo standardom mody i społeczeństwa; 
  • Protest przeciwko ikonom stylu i glamour w całości.Użycie czerwonego i czarnego kolorów nie zawsze oznacza coś krwawego i przygnębiającego; odcie-nie te służą do bardziej nasyconego wyglądu i kontrastu tatuażu. Szkice w stylu Thrash Polka obejmu-ją nie tylko zdjęcia czaszek, pistoletów i krwi, ale mogą to być również zdjęcia znanych osobistości, postaci z kreskówek lub komiksów, zwierząt, ptaków, motyli, połączenia obrazu z napisem, wszystki-ego, czego życzy sobie klient. Tatuaże w tym niezwykłym stylu będą pasować zarówno dziew-czynom, jak i mężczyznom, ponieważ mają wiele różnych elementów.

Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Poproś o kontak
Szybkie wyszukiwanie szkiców