Szkice tatuażu „Syrena” - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Syrene?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Syreną?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkic tatuażu Syrena

Wśród wielu różnych tatuaży szczególnie popularne są szkice z mitologicznymi stworzeniami.

Jednym z takich tatuaży jest obraz syreny. Istnieją szkice z syrenami na każdy gust. Są kolorowe, wielobarwne wizerunki panien morskich; kreskówkowe obrazy syren; czarno-białe wersje mitologicznych piękności. Syreny mają niezwykły wygląd, elegancką strukturę ciała, hipnotyzujący wygląd, który może oczarować i uwieść każdego.

W czasach starożytnych wizerunki syren były wykonywane wyłącznie przez marynarzy na ich ciałach, dziś taki tatuaż może zdobić ciało każdej osoby, która tego chce. Syrenka odnosi się do uniwersalnego szkicu, zarówno mężczyźni, jak i kobiety ozdabiają swoje ciała pięknymi pannami morskimi. Według mitologii syrena to młoda piękna dziewczyna ze wspaniałym rybim ogonem zamiast nóg. Zazwyczaj syreny pojawiały się tylko marynarzom, którzy żeglowali od dłuższego czasu i często byli pod wpływem alkoholu. Morskie Panny zwabiały marynarzy w swoje sieci, z których nikt nie uciekł żywy. Nikt nie mógł się oprzeć uroczemu pięknu syren, nawet najwytrwalsi i skromni mężczyźni.

Szkic tatuażu Syrena

Syreny występują w mitach wielu krajów, z których każdy opisuje pannę morską na swój własny sposób.

W niektórych mitach syrena jest przedstawiana jako młoda, piękna panna, a niektóre narody opisują syreny jako obrzydliwe stare kobiety o strasznym wyglądzie. Plemiona skandynawskie i germańskie przedstawiały syreny o białych długich włosach. Syreny zwykle siedziały na kamieniach i skałach, wabiąc żeglarzy swoim pięknym śpiewem. Jeśli marynarz usłyszy piosenkę syreny, nie jest już w stanie się oprzeć, a syrena zwabia go do wiru, z którego nie ma powrotu. Wikingowie wierzyli, że syreny zapowiadają nadejście przeciwności.

Znany nam wizerunek panien morskich to nagie, długowłose piękności z perłą w dłoniach. Ludy słowiańskie wierzyły, że młode utopione kobiety lub nieochrzczone dzieci zamieniają się w syreny. Według wierzeń syreny wychodzą z rzeki w środku nocy, rozpuszczają zielone włosy i czekają na swoją ofiarę na brzegu. Jeśli ktoś spotyka na swojej drodze piękne dziewice, zwabiają go i łaskoczą na śmierć. Jednak pomimo takich nieszczęść syreny cieszyły się dużym szacunkiem, były traktowane z szacunkiem. Ludzie wierzyli, że syreny są patronką żniw. Syrena może przynieść zarówno smutek, jak i szczęście.

Szkic tatuażu Syrena
Szkic tatuażu Syrena
Szkic tatuażu Syrena

Znaczenie
syreny w tatuażach

Szkic tatuażu syreny niesie w sobie kobiecą energię, niebezpieczne piękno, seksualność, fascynację i boskość.

Dla kobiecej połowy tatuaż syreny oznacza kobiecość, piękno, seksualność i przebiegłość. Ten tatuaż ujawnia kobietę jako ponadprzeciętną osobę, która wręcz przeciwnie stara się podporządkować mężczyznę, a nie być w jego mocy.

Syrena na męskim ciele mówi o miłości właściciela tatuażu do kobiecego piękna. A także w ten sposób mężczyźni pokazują, że ich serce jest już zajęte przez piękną damę.

Wizerunek syreny może mówić o twórczej, marzycielskiej osobowości człowieka. Z reguły tacy ludzie uwielbiają tajemnicze historie, lubią marzyć i cieszyć się wolnością.

Wybierając szkic syreny do tatuażu, warto pamiętać, że panna morska potrzebuje sporej powierzchni, aby mogła ujawnić się w całej okazałości.

Dziś wizerunek uroczych panien nie ma tak mistycznego znaczenia, wręcz przeciwnie, dzięki bajkom przyzwyczailiśmy się do postrzegania małej syreny jako miłego i delikatnego stworzenia. Jednak mimo to morskie piękności to nie tylko piękne obrazy, ale jest to tatuaż, który zawiera w sobie tajemniczy znak namiętności i przebiegłości.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.