Tatuaż tęcza - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz tęczę?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z tęczą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż tęcza

Tęcza to cudowne zjawisko naturalne urzekające swoim pięknem.

Zjawisko to tworzy się na kroplach wody, na których występuje załamanie światła słonecznego i w wyniku tego powstaje tęcza. Od czasów starożytnych to zjawisto optyczne nie tylko zachwycało swoim pięknem, ale także miało szczególne znaczenie.

Słowianie uważali tęczę za zwiastun deszczu, wierząc, że łuk najpierw wypełniał się wodą z jezior i rzek, a następnie oddawał tę wodę z powrotem w postaci deszczu. Wierzono, że jeśli susza trwa zbyt długo, oznacza to, że tęczę ukradła zła czarodziejka.

Na zachodzie Ukrainy, a także w Bułgarii wierzono, że tęcza może zmienić płeć człowieka, wystarczy tylko przejść pod łukiem tęczy. Istniało również przekonanie, że tęcza może zmienić płeć dziecka w łonie matki. Jeśli kobieta rodziła wyłącznie synów, musiała pić wodę z miejsca, w którym pojawia się tęcza, a wtedy urodzi dziewczynkę.

Tatuaż tęcza
Tatuaż tęcza

Dla rdzennych Indian tęcza była uosobieniem schodów prowadzących do innego świata.


Legenda mówi, że ​​miejsce na ziemi, którego dotyka tęcza, wypełnione jest skarbami.


Z reguły tęczę na niebie można obserwować podczas lekkiego deszczu. Ale pojawia się również w pobliżu wodospadów, fontann, a nawet po spryskiwaniu wodą w słoneczną pogodę. Aby wywołać tęczę potrzebujesz tylko słońca, wody i powietrza. Te trzy elementy niosą ze sobą pewne znaczenie.


  • Słońce jest uosobieniem siły ducha.
  • Woda jest oznaką ciągłego ruchu, a także życia.
  • Powietrze jest symbolem wolności.
  • Tak barwne zjawisko jak tęcza wywołuje niezwykle pozytywne emocje, a w branży tatuaży również obraz ten jest wypełniony wyłącznie pozytywnym znaczeniem.

Tatuaż tęcza
Tatuaż tęcza
Tatuaż tęcza

Znaczenie
tęczy w tattoo

Tatuaż z motywem tęczy to uniwersalny obraz, który wybierają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Jakie znaczenie ma dane zjawisko, dowiesz się z tego artykułu.

W branży tatuażu tęcza jest często przedstawiana z dodatkowymi elementami. Tęcza może służyć jako tło głównego obrazu. Taki tatuaż zawsze wygląda efektownie i kolorowo, co jest jego główną zaletą.

Najczęściej wykonywane szkice tęczy to:


  • Tęcza z jednorożcem;
  • Tęcza w stylu akwareli;
  • Tęcza i mały kucyk;
  • Koło tęczy;
  • Runa z motywem tęczy;
  • Rękaw wykonany w kolarach tęczy.Jak wiecie, tęcza ma siedem kolorów, ale na życzenie ich liczba i kolejność mogą się zmieniać. Na przykład trójkolorowa tęcza symbolizuje świętą trójcę, a w Chinach tęcza pięciu kolorów jest uosobieniem Yin-Yang.

Tatuaż tęcza

Wiele osób kojarzy tęczę z osobami nieheteronormatywnymi, ale sam tatuaż nie nosi takiego znaczenia.

Tęcza to mocny hart ducha, radość, pozytywne nastawienie, przyjaźń, chęć spełnienia upragnionego marzenia. Z reguły ludzie, którzy wybierają ten szkic do tatuażu są mili, optymistyczni, przyjaźni, towarzyscy, wiedzą, jak marzyć i cieszyć się z małych rzeczy.

Obecnie istnieje ogromna liczba szkiców z tęczą lub jej kolorami. W postaci tęczy można przedstawić zwierzęta, kwiaty, bohaterów z kreskówek, napisy i tak dalej. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Możesz też wybrać dowolną lokalizację tatuażu. W każdym bądź razie to zjawisko optyczne wypełni twoje życie jaskrawymi kolorami i pozytywnymi emocjami.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.