Tatuaż tradycyjny - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Otrzymaj zniżkę na każdy traditional

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z traditional?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż tradycyjny

Tatuaż tradycyjny, mimo swojej ponad stuletniej historii, nadal cieszy się dużą popularnością wśród fanów tatuażu w różnym wieku.


Zwięzłość, prostota i łatwość wykonania wyróżniają ten styl wśród nowomodnych technik. Jeśli cenisz sobie klasykę i trochę znasz się na sztuce tatuowania, to styl tradycyjny jest dla Ciebie.

tatuaż tradycyjny

Ciekawostki historyczne

Historia tatuażu sięga starożytności. Jeśli na początku powstania cywilizacji tatuaże były integralną częścią wizerunku człowieka, to w średniowieczu podlegały zakazowi z powodu potępienia przez Kościół.


Na początku XX wieku, wraz z wypuszczeniem pierwszej maszynki do tatuażu, sztuka tatuowania ciała zaczęła stopniowo odradzać się. Miejsce narodzin tradycyjnych tatuaży jest słusznie uważane za Stany Zjednoczone, a oficjalna data powstania to rok 1960. Nie wiadomo skąd wzięła się ta data, przecież amerykańscy marynarze zaczęli zdobić swoje ciała sto lat temu. Trudne warunki pogodowe i szalejące morskie żywioły sprawiały, że przebywanie na statku było niebezpieczne, a nawet śmiertelne. Tak powstał tradycyjny amerykański tatuaż, który przynosił szczęście w podróży. Prymitywne obrazy latarni morskiej, kotwicy i kierownicy zostały wkrótce zastąpione złożonymi kompozycjami i pejzażami.

Według innej wersji tatuaże tradycyjne wywodzą się ze środowiska przestępczego. W nie tak odległych miejscach więźniowie byli przymusowo znakowani specjalnymi obrazami, które wskazywały na konkretne przestępstwo skazanego. Warto zauważyć, że często po uwolnieniu byli więźniowie zostawali marynarzami i wprowadzali w modzie tradycyjne tatuaże na całym świecie.

tatuaż tradycyjny
tatuaż tradycyjny
tatuaż tradycyjny

Cechy stylu

Tatuaże w tradycyjnym stylu charakteryzują się prostotą i prymitywnością obrazów.

Nie należy szukać w nich specjalnego znaczenia. Żeglarz wybierze szkice latarni morskiej lub statku, zakochany - serce przebite strzałą. Często pojawiają się tradycyjne rysunki z napisami. Może to być motto, cytat z książki lub imię ukochanej osoby.

Tradycyjny tatuaż ma wiele charakterystycznych cech:

  • Grube czarne kontury;
  • Jasność barw;
  • Obecność 2-3 dodatkowych kolorów: zielonego, czerwonego lub niebieskiego.Mimo sprzecznych i ponurych obrazów (kości, czaszki, rekiny, sztylety, pistolety), styl tradycyjny neutralizuje negatywną symbolikę obrazu swoją jasnością i pozytywnością. Ta technika jest odpowiednia dla wesołych ludzi, którzy optymistycznie patrzą na świat i otaczających ich ludzi. Tradycyjna praca średniej wielkości dobrze wygląda na ramieniu, plecach lub żebrach.

Oprócz wersji amerykańskiej i europejskiej istnieje również tradycyjny tatuaż japoński. W przeciwieństwie do zachodnich odpowiedników, ten styl tatuażu ma głębokie znaczenie. Każdy element i kolor odgrywa ważną rolę. Na przykład wiewiórka uosabia obfitość i dobrobyt, szczur - płodność, lew - moc i ochronę. Ogólnie rzecz biorąc, kompozycja może wskazywać na status społeczny człowieka, służyć symbolem wiecznej miłości lub bodźcem do spełnienia marzeń. Warto zauważyć, że szkic tradycyjnego japońskiego tatuażu nie może być minimalistyczny. Zwykle praca zajmuje połowę ciała, a czasem nawet więcej. Ta opcja jest odpowiednia dla tych, którzy są gotowi na odważne eksperymenty i nie boją się wyróżniać z tłumu.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.