Tatuaż wróbel - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Wróbela?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Wróbelem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż wróbel

Wszyscy znają małego, ciekawego i bardzo zwinnego ptaka zwanego wróblem.


Ten ptak jest znany wszystkim mieszkańcom planety Ziemia, można go spotkać w każdym mieście. W przeciwieństwie do innych ptaków wróble nie odlatują do ciepłych krajów, ale zostają na zimę, ponieważ są w stanie przystosować się do każdych warunków życiowych. Wróbel jest nam znany jeszcze od czasów starożytnych, często opisywano go w mitologiach wielu narodów. Nic więc dziwnego, że trafił do królestwa tatuażu artystycznego. Tatuaż z wizerunkiem wróbla odnosi się do stylu oldschool, czyli tatuaż wykonanywany w stylu klasycznym. Być może z tego powodu jest on bardzo popularnym wzorem na całym świecie. Taki wzór niesie ze sobą tylko czystą, pozytywną energię, ale interpretacja jego różni się w zalezności od kraju.

Tatuaż wróbel

Definicja wróbla w różnych krajach

Znaczenie tatuażu wróbla jest podobne do każdego ptaka, który potrafi latać.


Wróbel tak samo jest symbolem wolności, który mówi o możliwościach wyjścia ze swojej strefy komfortu. Dlatego wizerunek wróbla często jest inspiracją dla człowieka i otaczających go ludzi. Wróbel często kojarzy się z zabawą, energią, entuzjazmem i miłością do życia. Ponadto wróbel to ptak, który symbolizuje lojalność i oddanie, wynika to z faktu, że te ptaki zawsze wracają do domu, gdziekolwiek by nie latali. Co więc symbolizuje wróbel w innych krajach?


  • Wśród Greków ten ptak oznaczał lojalność, oddanie i miłość. W ich mitologii wróbel opisywany jest jako pomocniczka Afrodyty, która jest słynną boginią piękna i miłości. Wierzono, że jeśli wróbel znajdzie sobie partnerkę - pozostanie jej wierny do ostatnich chwil swego życia. Dlatego tatuaż przedstawiający wróbla jest często interpretowany jako znak miłości i lojalności wobec drugiej połówki.
  • Mieszkańcy Egiptu kojarzyli wróbla z życiem pozaziemskim i wierzyli, że ten ptak zaprowadził dusze ludzi do raju.
  • Chińczycy wierzyli, że wróbel jest symbolem męskiej siły, a także oznaczał oddanie swojej miłości.
  • Indianie kojarzyli wróbla z bogactwem, uważa się, że umieszczając na ciele jego wzór, sukces i bogactwo będą osiągalne dla każdego.

Warto wiedzieć, że żeglarze również czcili wróbla i często umieszczali jego wizerunek na swoich ciałach. Marynarze wierzyli, że wróbel ich chroni, pomaga wydostać się z każdej niebezpiecznej sytuacji i nawet jeśli po złapaniu burzy pomoże im wrócić do ojczyzny do swoich bliskich. Uważano również, że jeśli mimo to marynarzowi nie udało się uratować, wróbel prowadzi jego duszę do raju. To znaczenie sięga starożytnego Egiptu.

Tatuaż wróbel
Tatuaż wróbel

Wykonanie tatuażu

Tatuaże z wróblem wykonywane są w bardzo różnych kolorach lub w czerni i bieli.


Zasadniczo wróbel jest przedstawiany na gałęzi drzewa, latający lub stojący na ziemi. Może to być tatuaż samego ptaka lub ptak dopełniony innymi elementami: gałązką, kwiatkiem, napisami, niebem i wieloma innymi. Kolor wróbla może być również inny, wiele osób woli ubarwiać go wieloma odcieniami niebieskiego, co przyciąga szczęście, lub jasnożółtego, podobnie do ognistego ptaka. Tatuaż przedstawiający kwiaty i siedzącego na nich wróbla wygląda bardzo kolorowo i imponująco, zwłaszcza dla kobiet. Wśród mężczyzn wizerunek wróbla jest również popularny w przypadku tatuażu, który jest wykonywany w ciemniejszych, spokojnych kolorach. W tym przypadku można użyć dowolnego stylu tatuażu, w każdym razie przyciągnie on dużo uwagi. Co do lokalizacji tatuażu, wybór należy do klienta.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.