Tatuaż bęben - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz baraban?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z barabanem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż bęben

Wzór tatuażu dobierany jest w zależności od wielu czynników.


Mogą to być własne preferencje, hobby, bliscy, postacie z filmów i komiksów. W związku z tym znaczenie obrazu powinno również miec jakiś sens. Dzisiaj porozmawiamy o tatuażu z perkusją. Co symbolizuje taki tatuaż? Spróbujmy to rozważyć.

Aby zrozumieć znaczenie takiego tatuażu, musimy zwrócić się do historii samego instrumentu muzycznego. Od niepamiętnych czasów miał wiele znaczeń, a oto kilka z nich:

  • Magiczny atrybut;
  • Symbol męskiej siły;
  • Mistyczny symbol (rysunek).Od czasów starożytnych szamani różnych plemion wybijali na bębnach rytm, wzywając pomocy bogów i duchów zmarłych. Bęben pomagą uświadomić sobie związek między światem żywych i umarłych - taka jest opinia szamanów. Rytmiczna muzyka instrumentu pozwala zmienić percepcję człowieka, zrelaksować go przed snem lub orzeźwić przed walką, która w dzisiejszych czasach kojarzy się z pracą.

Bęben przekazywany był bezpośrednio do rąk ludzi, absorbując energię i przyczyniając się do tworzenia nowych rytmów oraz narodzin melodii na dowolny temat. Dlatego bęben nakładany na skórę przyciągnie uwagę miłośników tatuażu: cała moc tego przedmiotu, jego właściwości magiczne trafią również do jego właściciela, jeśli on oczywiście w to wierzy.

Od czasu, gdy szamani wykonywali na bębnie rytuały muzyczne, ustalono, że instrument symbolizuje właśnie męską siłę, potencję, odwagę i męstwo nieodłączne od prawdziwego wojownika. Dlatego siła wracała wraz z rytmami tego obiektu do każdego Indianina.

Jako mistyczny symbol bęben oznacza połączenie rzeczy nieporównywalnych - ziemi i nieba. Pozwala to na łączenie zupełnie różnych rzeczy w jednym temacie, co czyni go naprawdę wartym uwagi i zainteresowania. Dla miłośników magicznej esencji przedmiotów taki tatuaż będzie w sam raz.

Tatuaż bęben

Bęben do tatuażu
i jego wartość

Ponieważ bęben odgrywał ważną rolę, mówiąc o jego właściwościach i znaczeniu możemy również wspomnieć, że był on środkiem komunikacji w społeczności.


Umożliwiło to szybkość przygotowań wszystkich wojowników do bitwy, a nawet zwołanie do obiadu lub święta.

Wykonany z kilku detali - drewna i skóry, ten przedmiot podekscytował i ukoił setki osób. Znaczenie tutaj jest naprawdę zakorzenione w magii i mistycyzmie.

Bęben można również nazwać rytmem życia. Przypomina krok marszu, wyznaczenie rytmu. Tak więc właściciel takiego tatuażu dąży do zwycięstwa, do przodu, jest nieugięty i poważny w wyznaczonych celach.

Tatuaż bęben
Tatuaż bęben

Inne znaczenia

Oczywiście największymi miłośnikami tatuażu z bębnem są muzycy.


Często można spotkać perkusistę z zestawem perkusyjnym wykonanym w formie tatuażu. W tym przypadku oprócz wskazanych właściwości mistycznych wpływa na to zamiłowanie do muzyki i wykonywania zawodu w wybranym kierunku.

Ponadto w takich pracach rzadko szuka się jakiegokolwiek znaczenia, bo jest ono widoczne - to tylko odzwierciedlenie ulubionego hobby, pracy i tak dalej. Jaki może być wzór bębna? Niekoniecznie musi to być tatuaż w stylu realizmu, gdzie tatuowany będzie tylko sam instrument. Specjaliści od tatuażu uzupełniają go nadawając projektowi rysy twarzy człowieka lub inne cechy oraz przedstawiając go w nietypowych kolorach.

Warto też podkreślić, że tatuaż z motywem muzycznym będzie bardziej odpowiedni na ciele mężczyzny, jeśli pozwoli sobie na zagłębienie się w symbolikę. Jest to również atrybut muzyka, wieć całkiem możliwe, że wybór padł na ten tatuaż, ponieważ jego właściwości magiczne idealnie pasowały do ​​​​preferencji klienta.

Jeśli masz gotowy szkic, pozostaje tylko wybrać artystę, który spełni Twoje marzenie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.