Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz pajączyna?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z pajączyną?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż pajęczyna

Branża tatuażu jest wypełniona ogromną liczbą szkiców, w różnych stylach wykonania i w dowolnym nurcie.


Spośród wielu różnych obrazów obraz pajęczyny jest szczególnie popularny.

Szkic pajęczyny najczęściej wybierają mężczyźni, rzadziej kobiety. Pajęczyna może być oddzielnym wzorem lub uzupełniana za pomocą elementów dodatkowych. Jakie znaczenie kryje w sobie ten tatuaż? Dowiesz się z nasego artykułu.

Tatuaż pajęczyna

Symbolika
pajęczyny w tattoo

Droga do nieba jest jedną z interpretacji tatuażu z pajęczyną.


Wierzono, że uosabia ona schody prowadzące do nieba.

Amulet, ochrona przed złymi duchami - jest to określenie pochodzi od Indian. Indianie stosowały specjalne łapacze snów, które były drewnianym kręgiem, a pajęczyna wpleciona w niego miała wielu nici. Taki talizman zazwyczaj zawieszali nad łóżkiem dziecka, aby złe duchy nie potrafili je skrzywdzić. Pająk działał jako święte zwierzę, którego nie należy dotykać.

Kosmiczny porządek to kolejny symbol, który pojawił się wśród mieszkańców Indii.

Rozwój duchowy, rozumienie sensu życia, umiłowanie wolności – pojęcia te również kojarzą się z obrazem pajęczyny.

Tatuaż z takim motywem wygląda bardzo imponująco, wiele przeplatających się pajęczyn wizualnie zwiększają objętość, więc tatuaż wygląda całkiem realistycznie.

Tatuaż pajęczyna
Tatuaż pajęczyna

Znaczenie
pajęczyny dla mężczyzn

Szkic sieci łownej najczęściej jest wybierany przez mężczyzn, którzy uwielbiają dopełniać go dodatkowymi elementami w postaci pająka, nietoperza lub czaszki.


Ze względu na ciągły ruch stawu łokciowego, wzór umieszcza się na łokciu, a sama pajęczyna symbolizuje niebezpieczeństwo.

Ponadto za pomocą tatuażu z motywem sieci wielu facetów pokazuje, że są w pełni oddani swojej ulubionej pracy, zasadom, poglądom. Są zadowoleni ze swojej ścieżki życiowej i nie zamierzają jej zmienić.

Znaczenie pajęczyny dla kobiet

  • Żeńska połowa rzadziej wybiera szkice z pajęczyną, ponieważ nie przepadają za pająkami i najczęściej się ich boją. Ale mimo to wciąż są kobiety, które lubią taki rodzaj tatuażu.
  • W przypadku kobiet tatuaż nosi oznaczenie indywidualności, dziewczyna demonstruje w ten sposób swoje nieposłuszeństwo, brutalność, miłość do wolności.
  • Pajęczyna na kobiecym ramieniu demonstruje odwagę właścicielki, jej poświęcenie, niezależność.

Tatuaż pajęczyna

Styl tatuażu

Pajęczyna jest przedstawiana w dowolnym preferowanym stylu zarówno w stylu linework, jak i w stylu realistycznym, trash polka, old school i tak dalej.


Oprócz czaszki, nietoperzy i pająków tatuaż z pajęczyną można urozmaicić kwiatami, owadami, jakimkolwiek napisem, cwszystko zależy od Twoich preferencji i wyobraźni tatuatora.

Możesz wybrać dowolną lokalizację: łokieć, nadgarstek, szyja, ramię i tak dalej. Bez względu na styl oraz technikę wykonania pracy, wzór będzie wyglądał atrakcyjnie, spektakularnie i nietypowo, podkreślając tym samym indywidualny styl jego właściciela.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców