Tatuaż doberman - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Dobermana?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Dobermanem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż doberman

Tatuaże z motywem zwierzęcym są najbardziej poszukiwanymi wzorami tatuaży.


A szczególnie popularne są tatuaże psów. W końcu pies zawsze był i jest wiernym przyjacielem człowieka. Często zakochane pary wybierają sobie tatuaże z takim motywem, okazując wdzięczność swojej bratniej duszy. Pies to zwierzę odważne, a nawet jeśli szczeniak czegoś się boi, bez wahania uratuje swego właściciela. Z tego wynika, że tatuaż dla psów symbolizuję ochronę. W tej interpretacji tatuaż psa na ciele jest albo talizmanem dla właściciela, albo demonstruje jego cechy charakteru. Z reguły ludzie, którzy wybierają tatuaże z motywem zwierzęcym są spokojni i lojalni, ale jeśli chodzi o ochronę bliskich mu osób, lepiej nie wchodzić z nimi w konflikt. Jedną z najpopularniejszych ras psów wykorzystywanych do tatuowania jest Doberman.

Tatuaż doberman
Tatuaż doberman
Tatuaż doberman

Trochę historii

Jak wszyscy od dawna wiedzą, doberman jest psem służbowym.

Ta rasa psa została wyhodowana w Niemczech. Początkowo rasa psów była nazywana Pinczerem Turyńskim, a z czasem nazwę rasy zmieniono na Doberman Pinscher. Rasa otrzymała tę nazwę od swojego twórcy - Dobermana, po którego śmierci zmieniono nazwę rasy tego psa. Dziś ten typ psa nazywa się po prostu - Doberman. Jest silnym, muskularnym, reliefowym zwierzęciem o krótkiej sierści i średnim wzroście. Pomimo poważnego wyglądu, jest to w rzeczywistości bardzo przyjazna i powściągliwa rasa psa. Niezwykle ważne jest jednak, aby nie zapominać, że Doberman jest przede wszystkim psem obronnym, dlatego konieczne jest dobranie odpowiedniej metody szkolenia.

Jeśli chodzi o tatuaż z psem takiej rasy, to najczęściej wybierają go osoby szaleńczo zakochane w tej rasie i kojarzące się z nią lub po prostu kochające wszystkie zwierzęta. Wybierając wzór Dobermana, lepiej najpierw zapoznać się z jego znaczeniem.

Tatuaż doberman
Tatuaż doberman

Wartości tatuażu doberman

Ta rasa psów różni się od innych ras niesamowitą siłą i oddaniem właścicielowi.

Na tej podstawie tatuaż Dobermana oznacza cechy charakteru właściciela tatuażu. Jest to osoba lojalna, oddana, ale potrafi też być agresywna.

Uważa się, że dobermany są bardzo kapryśnymi i okrutnymi psami, ale wcale tak nie jest. To bardzo czuła, życzliwa i posłuszna rasa, ale wszystko jednak zależy od jej właściciela. Mimo tak surowego wyglądu psa, inną interpretacją tego tatuażu jest wrażliwość. Z reguły osoby wybierające tatuaż Dobermana przez długi czas nie mogą znaleźć swojego człowieka, jednak po dokonaniu wyboru - do końca pozostają mu wierni.

Podobnie jak inne rasy psów, doberman jest silnym obrońcem. W tym przypadku tatuaż symbolizuje swojego właściciela, jako osobę spokojną.

Tatuaż doberman
Tatuaż doberman
Tatuaż doberman

Lokalizacja tatuażu

Najbardziej odpowiednie miejsca do przedstawienia tatuażu Dobermana to: plecy, przedramię, klatka piersiowa lub górna część nogi.


Doberman to szlachetna, elegancka rasa psa, więc miejsce na tatuaż z nim powinno być wystarczająco duże. Na małych obszarach ciała będzie dość trudno w pełni ukazać całą wielkość tej rasy.

Wzór Dobermana jest uniwersalny, wybierają go zarówno mężczyźni, jak i przedstawicielki płci pięknej. W męskich tatuażach Doberman zwykle niesie ze sobą więcej agresji niż w kobiecych, jednak nie zmienia to faktu, że każdy projekt będzie wyglądał ciekawie i imponująco.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.