Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz korone?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z kroną?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 10%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż korona

Dość często, aby przyciągnąć uwagę otaczających, ludzie ozdabiają swoje ciała różnymi tatuażami.

Niewątpliwie im się to udaje, ponieważ osoba z tatuażem zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jednym z popularnych tatuaży, który niewątpliwie przyciąga wzrok innych, jest wzór korony. Od czasów starożytnych wierzono, że oznacza ona moc, wielkość, a także jest znakiem przynależności do zamożnej rodziny. Na tej podstawie korona jest często interpretowana jako pragnienie władzy lub jest swoistym wskaźnikiem tego, że właściciel tego tatuażu jest osobą przyzwyczajoną wygrywać i stanowczo dążyć do wyznaczonego celu.

tatuaż korona

Trochę historii

Wiele religii i kultur używa korony jako znaku władzy.

Według starożytnych kultur korona zawsze należała do bogów i była znakiem pierwiastku boskiego. W mitologii starożytnej Grecji Apollo nosił wieniec laurowy, który uważano za koronę. W kulturze chrześcijańskiej znakiem korony była aureola aniołów i świętych, a także korona cierniowa Jezusa Chrystusa. Katolicy na obrazie Matki Boskiej przedstawiali koronę jako niezwykłą aureolę, która w zarysie przypomina kształty korony. W niektórych krajach od czasów starożytnych korona jest znakiem monarchii, a przedstawiana jest na herbach i chorągwiach kraju. Na przykład hiszpański herb ozdobiony jest wizerunkiem lwa z koroną na głowie. Monarchowie do dziś noszą na swoich głowach koronę, demonstrując w ten sposób swoją moc. W średniowieczu koronę przedstawiano na zbroi rycerskiej, ale jej wizerunek posiadali tylko szlachetne rycerzy, którzy naprawdę na to zasłużyli.

tatuaż korona
tatuaż korona

Symbolika korony w tattoo

Obraz korony z reguły oznacza moc, chęć przewodzenia i bycia na szczycie.

Ale znaczenie tego motywu może się różnić od innych w zależności od dodatkowych elementów.

 1. Korona i serce.
  1. Zwykle taki tatuaż jest wybierany przez zakochane pary jako znak ich wzajemnego oddania, lojalności i miłości.
 2. Jeśli na obrazku serce znajduje się pod koroną.
  1. Taki tatuaż oznacza talizman szczęścia i powodzenia.
 3. Żółw w koronie.
  1. Wskazuje na długowieczność i spokojne życie. Ten obraz przyszedł do nas z Korei.
 4. Korona celtycka.
  1. Tatuaż składa się z dłoni trzymających koronę z serduszkiem. W tym przykładzie ręce reprezentują przyjaźń, korona symbolizuje lojalność, a serce miłość.
 5. Korona niewielkiego rozmiaru.
  1. Oznacza pragnienie dziewczyny wyróżnić się na tle społeczeństwa, poczuć się jak księżniczka i odpowiednio się przedstawić.
tatuaż korona

Różnorodność szkiców

Klienci, którzy wybierają tatuaż z koroną, zwykle mają w sobie pewną wytrwałość, zawsze osiągają swój cel, dążą do zwycięstwa.

Korona z reguły jest przedstawiona w odcieniach złota, ale ze względu na brak ograniczeń, kolor jej może być dowolny. Często koronę uzupełniają motywy kwiatowe, zwierzęce, napisy lub własne imiona. Styl tego tatuażu może być również inny. Może to być korona wykonana w stylu akwareli lub techniką dotwork. Męski tatuaż korony jest bardziej masywny, niesie ze sobą kroplę agresji, siłę i odwagę. W tym przypadku korona jest przedstawiana na ramieniu lub klatce piersiowej. Dziewczyny natomiast wolą małe wzory. Zazwyczaj wybierając sobie miejsce na tatuaż, wolą szyję lub nadgarstek.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców