Tatuaż korona - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz korone?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z kroną?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

tatuaż korony

Dość często, aby przyciągnąć uwagę otaczających, ludzie ozdabiają swoje ciała różnymi tatuażami.


Niewątpliwie im się to udaje, ponieważ osoba z tatuażem zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jednym z popularnych tatuaży, który niewątpliwie przyciąga wzrok innych, jest wzór korony. Od czasów starożytnych wierzono, że oznacza ona moc, wielkość, a także jest znakiem przynależności do zamożnej rodziny. Na tej podstawie korona jest często interpretowana jako pragnienie władzy lub jest swoistym wskaźnikiem tego, że właściciel tego tatuażu jest osobą przyzwyczajoną do wygrywania i stanowczego dążenia do wyznaczonego celu.

tatuaż korona

Trochę historii

W wielu religiach i kulturach korona to symbol władzy.

Według starożytnych kultur korona zawsze należała do bogów i była symbolem boskości. W mitologii starożytnej Grecji Apollo nosił wieniec laurowy, który uważano za koronę. W kulturze chrześcijańskiej znakiem korony była aureola aniołów i świętych, a także korona cierniowa Jezusa Chrystusa. Katolicy na obrazie Matki Boskiej przedstawiali koronę jako niezwykłą aureolę, której zarys przypomina kształtem koronę. W niektórych krajach od czasów starożytnych korona jest znakiem monarchii, a przedstawiana jest na herbach i chorągwiach kraju. Na przykład hiszpański herb ozdobiony jest wizerunkiem lwa z koroną na głowie. Monarchowie do dziś noszą na swoich głowach koronę, demonstrując w ten sposób swoją moc. W średniowieczu koronę przedstawiano na zbroi rycerskiej, ale jej wizerunek posiadali tylko szlachetni rycerze, którzy naprawdę na to zasłużyli.

tatuaż korona
tatuaż korona

Znaczenie tatuażu korony

Obraz korony z reguły oznacza moc, chęć przewodzenia i bycia na szczycie.

Ale znaczenie tego motywu może się różnić od innych w zależności od dodatkowych elementów.

 1. Korona i serce.
  1. Zwykle taki tatuaż jest wybierany przez zakochane pary jako znak ich wzajemnego oddania, lojalności i miłości.
 2. Serce pod koroną
  1. Taki tatuaż jest symbolem talizmanu szczęcia i sukcesu.
 3. Żółw w koronie.
  1. Symbolizuje długowieczność i spokojne życie. Ma on koreańskie pochodzenie.
 4. Korona celtycka.
  1. Tatuaż składa się z dłoni trzymających koronę z serduszkiem. Tutaj ręce reprezentują przyjaźń, korona lojalność, a serce miłość.
 5. Mala korona.
  1. Oznacza pragnienie dziewczyny wyróżnienia się na tle społeczeństwa, poczucia się jak księżniczka i odpowiedniego przedstawienia się.
tatuaż korona

Różnorodność szkiców

Klienci, którzy wybierają tatuaż z koroną, zwykle są wytrwali, zawsze osiągają swój cel i dążą do zwycięstwa.


Korona z reguły jest przedstawiana w odcieniach złota, ale ograniczeń tutaj nie ma, kolor może być dowolny. Często koronę uzupełniają motywy kwiatowe, zwierzęce, napisy lub własne imiona. Styl tego tatuażu może być również inny. Może to być korona wykonana w stylu akwareli lub techniką dotwork. Męski tatuaż korony jest masywniejszy, niesie ze sobą odrobinę agresji, siłę i odwagę. W tym przypadku korona jest przedstawiana na ramieniu lub klatce piersiowej. Dziewczyny natomiast wolą małe wzory. Zazwyczaj przy wyborze miejsca na tatuaż wybór pada na szyję lub nadgarstek.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.