Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz byka?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z bykiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż "Byk"

W wielu krajach byk kojarzył się z niezłomną siłą i niesamowitą mocą, a wizerunek tego zwierzęcia parzystokopytnego utożsamiano ze znakiem męskości.

Zwierzę to jest pełne szlachetności i siły, wiele kultur kojarzyło je z bogami, np. Zeusem. Zeus jest starożytnym greckim bogiem, znanym nam z mitologii, który dość często pojawiał się w postaci byka. Obraz ten niósł podwójne przesłanie: z jednej strony byk symbolizował siłę i moc Boga, a z drugiej podkreślał miłość, gdyż sam byk jest znakiem płodności. Zeus miał wiele związków z ziemskimi kobietami, w wyniku czego narodzili się tacy bohaterowie jak Achilles, Herkules, Perseusz, Tezeusz i inni. Wszyscy byli pół-bogami, pół-ludźmi.

To potężne zwierzę łączy w sobie jednocześnie kilka elementów jego charakterycujących - siłę życia i majestatyczność. Różne narody nadawali mu przeważnie pozytywne cechy:


 • Buddyści wierzą, że byk reprezentuje osobowość człowieka;
 • Irańczycy wierzą, że byk jest uosobieniem duszy świata;
 • Wśród Celtów oznacza on siłę i moc.
 • A w Indiach traktują go jako święte zwierzę.
Tatuaż "Byk"

Symbolika tatuażu

 • Tatuaż byka oznacza męskość, siłę, moc oraz płodność, a na tej podstawie można śmiało powiedzieć, że tatuaż ten jest bardziej odpowiedni dla mężczyzn.
 • Czarny byk o ognistym spojrzeniu może symbolizować śmiertelną grę. Kreteński byk jest znakiem oswajania. Ogólnie rzecz biorąc, wielu uważa, że ​​wizerunek byka jest rodzajem amuletu, który chroni jego właściciela przed siłami zła. Mówi się, że ​​tatuaż może dać mu energię i witalność.
 • Tatuaż z bykiem w stylu plemiennym. Styl ten wywodzi się z najstarszych plemion celtyckich, plemion Maorysów i Haida. Byk wykonany w tym stylu jest oznaka siły, płodności i mocy.
 • Wściekły byk. Tatuaż z takim wizerunkiem jest oznaką pierwotnej męskiej energii.
 • Byk jest znakiem zodiaku, który z wyglądu przypomina głowę tego zwierzęcia. Z reguły taki wzór do tatuażu wybierają osoby urodzone pod tym znakiem. Są to ludzi o silnej i wytrwałej osobowości, ale też tkwi w nich melancholia, łagodność i spokój. Urodzeni pod gwiazdozbiorem Byka kochają wygodę, przytulność i bezpieczeństwo, które starają się znaleźć w swoim życiu.
 • Byk celtycki. Symbolizuje siłę i moc, a sam tatuaż wykonywany jest za pomocą dodawania węzłów i splotów celtyckich.
 • Czaszka byka w sztuce tatuażu jest symbolem życia i dobrobytu.
Tatuaż "Byk"
Byk

Różnorodność wzorów

Wyciągając ogólny wniosek z analizy powyższych cech i znaczeń byka, możemy śmiało powiedzieć, że jest to najbardziej odpowiedni tatuaż dla silnych, wytrwałych oraz pewnych siebie mężczyzn.

W sztuce tatuażu byk jest przedstawiany na ciele w pełnym rozmiarze lub tatuowana jest tylko jego głowa. Często pojawiają się obrazy gwałtownego parzystokopytnego połączonego z matadorem, chociaż ten wzór wymaga dużego obszaru ciała, aby ujawnić charakter byka w całej okazałości.

Tatuaże wykonywane są z użyciem odcieni czarno-białych lub w kolorze, a także w dowolnym stylu: realizm, celtycki, plemienny, akwarela, dotwork i tak dalej. Decydując się na tatuaż z motywem zwierzęcym, klientom zwykle nakładają go na klatkę piersiową, przedramię, łydkę lub plecy. W każdym razie tatuaż z tak potężnym zwierzęciem stanie się dla jego właściciela doskonałym talizmanem na całe życie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców