Szkice tatuaży słonia indyjskiego - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Słonia azjatyckiego?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z słoniem azjatyckim?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuaży słonia indyjskiego

Słoń to niezwykłe zwierzę, które ma niesamowity wygląd i moc.


To niesamowite stworzenie jest najbardziej znane krajom Azji i Afryki. Ten ssak uosabia mądrość, pokój, długowieczność i życzliwość, wewnętrzną siłę i oddanie. W krajach afrykańskich słonie są najpotężniejszymi zwierzętami, które są wysoko cenione przez miejscowych. W krajach Indii i Chin zwierzę jest uważane za personifikację najwyższej władzy. W buddyzmie słoń oznacza stabilność i poznanie duchowe. W religii indyjskiej istnieje legenda o tych niezwykłych zwierzętach. Według legendy wcześniej słonie potrafiły latać jak ptaki, były wolne i nikomu nie udało się ich podporządkować. Jednak pewnego dnia stary pustelnik przeklął słonie i na zawsze stracili swój dar.

Przyjazne i pozytywne zwierzę niesie ze sobą poważną energię. W mitologiach i legendach słoń jest świętym zwierzęciem i często działa jako personifikacja bogów. W średniowiecznej Europie słonie kojarzono z czystością, miłością i oddaniem. Ponieważ istnieje opinia, że w okresie półtora roku ciąży słonie nie wchodzą w stosunek seksualny, ale czekają na swoją samicę.

W imperium Rzymu słoń uosabiał mądrość i zwycięstwo. Po upadku imperium zwierzę oznaczało zwycięstwo chrześcijaństwa nad złem. Ta interpretacja jest związana z obrazem, na którym słoń depcze węża. Szczególnie czczony jest biały słoń, jest to bardzo rzadki gatunek słonia, w krajach buddyjskich zwierzę jest uosobieniem szczęścia, płodności, duchowości i długowieczności.

Słoń indyjski

Interpretacja tatuażu słonia indyjskiego

Słonie indyjskie są najbardziej czczonymi zwierzętami.


Są zwierzętami jeździeckimi samych bogów. Indra – król wszystkich bogów i władca niebiańskiego królestwa, przedstawiany jest na słoniu. Najczęstszym wykonaniem indyjskiego słonia w sferze tatuażu jest Twarz bóstwa o imieniu Ganeśa. Przedstawiany z ciałem człowieka o dużych rozmiarach, głową słonia i czterema lub więcej rękami. Na obrazach Ganeśa może mieć od jednej do szesnastu par rąk. W tatuażach bóstwo jest przedstawiane z dokładnie dwiema parami rąk, które niosą znak: emocjonalną błogość, dobrobyt, odmowę reinkarnacji i wypełnianie zobowiązań.

Szkic tatuażu słonia indyjskiego, a mianowicie bóstwa Ganeśa, jest pełen pozytywnej energii, która pozytywnie wpływa na ludzkie życie. Ten obraz jest uosobieniem mądrości, dobrobytu, siły i stałości. Ponadto przyczynia się do rozwoju kreatywności osoby.

Tatuaż słonia indyjskiego jest dla człowieka rodzajem talizmanu, który przyciąga dobre samopoczucie. Uważa się również, że taki rysunek ciała uratuje właściciela przed trudnościami w sferze finansowej.

Szkic słonia indyjskiego jest częściej wybierany przez osoby związane z buddyzmem lub po prostu zainteresowane tą religią.

Tatuaże przedstawiają bóstwo w pełni wzrostu. W tym przypadku:


  • Głowa oznacza rozsądek;
  • Wielki brzuch – dobroczynność, dobrobyt;
  • Ciosy – jasność we wszystkim;
  • Trąba uosabia inteligencję;
  • Uszy – mądrość.



Słoń oznacza wgląd i siłę, taki tatuaż jest odpowiedni dla celowych, pewnych siebie ludzi. Wizerunek słonia indyjskiego nakłada się z reguły na duże części ciała, takie jak plecy, ramię, przedramię, bok lub brzuch. Opcja motywu kolorystycznego może być różna: może to być czarno-biały obraz lub może być jaskrawy kolorowy tatuaż. W każdym razie tatuaż przyniesie Ci dużo pozytywnej energii i dobrego samopoczucia.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.