Katalog szkiców tatuażu

10

дней

12

часов

30

минут

42

секунд

Otrzymaj zniżkę na każdy Kajdu

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Kajdu?

6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Szkice tatuażu Haida

Tatuaż Haida, którego znaczenie jest bardzo różnorodne i interesujące, jest bardzo popularny wśród miłośników tatuażu na całym świecie.

Z tego artykułu dowiesz się o historii tego wyjątkowego kierunku, a także o tym, jak wybrać odpowiedni szkic i miejsce do jego zastosowania.

Tatuaże Haida mają swoją nazwę od plemienia Indian, które wymyśliło ten styl. Zamieszkuje ją ludność Haida na terenie Ameryki Północnej. Zanim Ameryka została skolonizowana, plemię Haida mieszkało na małej wyspie i liczyło około 15 tysięcy ludzi. Dziś przedstawicieli plemienia można spotkać na wyspie Haida Guai, na Alasce i w Kolumbii Brytyjskiej. Niestety w dzisiejszych czasach plemię znacznie się zmniejszyło: liczba mieszkańców wynosi około 3 tysięcy.

Szkice tatuażu Haida

Tatuaże plemienia Haida miały głębokie religijne znaczenie.

Mogły być stosowane tylko z okazji świąt lub po przejściu obrzędu inicjacji. Interesująca jest tradycja ludu Haida, który wykonuje tatuaże w dniu czci zmarłych przodków, który nazywa się „dniem dawania”. Podczas uroczystości przywódca plemienia obdarzał swoich gości cennymi prezentami, a dzieciom przekłuwano uszy i nakładano rytualne tatuaże ochronne na ich ciała. Jednocześnie miejsce na tatuaż zależało od płci dziecka. Chłopcom wykonywano tatuaże głównie na klatce piersiowej i plecach, dziewczętom zaś ozdabiały wzorami ręce.

Zazwyczaj tatuaż uosabiał symbol klanu lub zwierzę totemiczne, na przykład delfina, orła lub niedźwiedzia. Nawiasem mówiąc, nowoczesne tatuaże Haida praktycznie nie różnią się od tych wykonanych przed wiekami: tradycje starożytnych artystów tatuażu cudem dotarły do naszych czasów.

Szkice tatuażu Haida
Szkice tatuażu Haida
Szkice tatuażu Haida

Cechy kombinacji kolorów

W tatuażach Haida dominują cztery kolory:

  • Niebieski, uosabiający niebiańską wysokość;
  • Czerwony symbolizujący krew;
  • Czarny, używany do przedstawienia ziemi;
  • Zielony odcień trawy i liści.Tatuaże w stylu Haida mają unikalny wygląd, który wyróżnia je na tle tatuaży wykonanych w innych gatunkach. Wszystkie linie obrazu powinny być dość gładkie, ostre kąty prawie nie występują. Linie powinny być bardzo dokładne i równe, więc tylko doświadczony artysta tatuażu poradzi sobie z nałożeniem takiego tatuażu, mimo że wzory mogą wydawać się proste i prymitywne. Uważa się, że tatuaż w stylu Haida powinien dobrze wyglądać z dowolnej odległości, więc nie może być zbyt płytki.

Szkice tatuażu Haida

Pomysły na tatuaże

Tatuaże Haida zadziwiają swoją różnorodnością.

Pomimo faktu, że mistrz może używać tylko czterech odcieni, możesz osiągnąć niesamowicie piękną, gotową kompozycję. Wiele wątków można wykonać w stylu Haida. Bardzo popularne są stylizowane krajobrazy, które przypominają złożone geometryczne wzory. Możesz także wybrać zwierzę jako motyw przewodni, takie jak papuga, orka lub niedźwiedź.

Tatuaż w stylu Haida może znajdować się na dowolnych częściach ciała. Dużą popularnością cieszą się rękawy, czyli tatuaże na całym ramieniu, wykonane w tym wyjątkowym etnicznym stylu. Mężczyźni często tatuują klatkę piersiową lub plecy. Dziewczyny wolą bardziej miniaturowe tatuaże, które mogą ozdobić łydki lub przedramię.

Ważne jest, aby wybrać odpowiedni rysunek dla określonej części ciała. Dobry tatuaż powinien podkreślać muskulaturę i wyglądać równie dobrze w każdej pozycji, którą przyjmiesz.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców