Szkice tatuażu chimera - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Chimera?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Chimerą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuażu chimera

W dziedzinie tatuażu artystycznego szkice z mitologicznymi postaciami są szeroko poszukiwane.

Jedną z takich postaci jest chimera.

Szkic tatuażu chimery wygląda dość nietypowo, dodając obraz niebezpieczeństwa i brutalności. Do tatuażu chimerę wybierają nie tylko mężczyźni, ale także kobiety. Jakie jest znaczenie tatuażu chimery? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym artykule.

Szkice tatuażu chimera

Chimera z mitologii

Chimera jest wspomniana w mitologii starożytnej Grecji.


To stworzenie ma trzy głowy: głowę lwa, kozę i węża. Głowa lwa była z przodu, z tyłu jest głowa kozła, a wąż w miejscu ogona. Chimera przerażała nie tylko swoim wyglądem, ale także tym, że mogła wypluć ogień z pyska. Według mitologii tylko starożytny grecki bohater Bellerofont mógł zabić to stworzenie.

Również w japońskiej mitologii wspomina się o stworzeniu podobnym do chimery. Wygląd stworzenia różnił się od starożytnego greckiego, w Japonii chimerę przedstawiano z głową małpy, łapami tygrysa, wężem zamiast ogona i ciałem psa. W Krainie Wschodzącego Słońca to stworzenie było zwiastunem choroby i żalu.

W mitologii chińskiej stworzenie podobne do chimery nosiło nazwę "Qilin". To stworzenie zostało przedstawione jako rogaty smok w łuskach, który miał kopyta i ogon niedźwiedzia. Jednak w chińskiej mitologii Chimera występowała jako dobre stworzenie, które zapowiadało szczęśliwe, dostatnie życie.

W średniowieczu nazwa chimery była często przypisywana gargulcom.

Szkice tatuażu chimera
Szkice tatuażu chimera
Szkice tatuażu chimera

Znaczenie tatuażu chimery

Tatuaże z chimerą są popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.

Oprócz tego, że wizerunek tego stworzenia jest zróżnicowany, znaczenie takiego tatuażu jest również niejednakowy.

  • Oparta na mitach różnych narodów chimera jest zarówno istotą złą, jak i pozytywną. Tatuaż z chimerą może być symbolem odwiecznej walki dobra ze złem.
  • Chimera uosabia mieszankę niekompatybilności, dlatego tatuaż z wizerunkiem tego stworzenia oznacza, że w osobie mieszane są różne cechy charakteru, które na pierwszy rzut oka nie pasują do siebie.
  • Ponadto tatuaż chimery podkreśla wyjątkowość właściciela, jego twórczą naturę. Tacy ludzie myślą nieszablonowo, lubią łączyć różne style, bronić swojego punktu widzenia.
  • Innym kontrowersyjnym znaczeniem jest to, że tatuaż chimery jest często używany jako amulet, ale ten obraz wskazuje również na przynależność do magicznych mocy.
  • Szkic chimery jest często wybierany przez odważnych i aktywnych ludzi, którzy są przyzwyczajeni do kwestionowania konwencjonalnych kanonów.
  • Jeśli tatuaż przedstawia bohatera, który pokonał chimerę, ten obraz symbolizuje zwycięstwo dobra nad złem. Lęki lub kompleksy, które człowiek przezwyciężył, mogą uosabiać zło.
Szkice tatuażu chimera

Style do tatuażu chimera

Tatuaż chimery jest wykonywany w różnych stylach.


Ten obraz wygląda oryginalnie w stylach grawerowania lub graficznym. Przejrzystość linii i kreskowanie dodadzą zwięzłości rysunkowi.

Chimera wygląda bardzo imponująco w stylu thrash polka, którego cechą jest kontrast między czarnymi i czerwonymi tonami.

Dość oryginalny tatuaż chimery wygląda w stylu biomechaniki, którego cechą charakterystyczną są części mechaniczne.

Jeśli nie możesz zdecydować o stylu, skontaktuj się ze specjalistą. Doświadczony tatuator podpowie, w jakim stylu i kolorze najlepiej przedstawić tatuaż, aby wyglądał nie tylko pięknie, ale i efektownie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców