Tatuaż świerk - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Świerka?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Świerkiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż świerk

Branża tatuażu ma kolosalną różnorodność obrazów, które cieszą się dużą popularnością wśród obu płci.


Jednym z popularnych wzorów do noszenia są obrazy z motywem roślinnym: różne kwiaty, gałęzie drzew, same drzewa, liście i tak dalej. Świerk jest często kojarzony ze świętami Bożego Narodzenia, więc nic dziwnego, że ludzie często preferują ten wzór do tatuażu. Takie obrazy są popularne zarówno wśród silnej, jak i słabszej połowy. Wielu z nas wierzyć, że świerk jest drzewem noworocznym, które daje światło i radość, ozdabia dom i daje poczucie święta. Ale przede wszystkim to drzewo posiada głęboki sens, uosobniając wieczne życie, nieśmiertelność.

Tatuaż świerk

Symbolika
świerka w tattoo

Nie da się powiedzieć co konkretnie oznacza tatuaż ze świerkiem, ponieważ różne narody mają różne symboliczne oznaczenia.


Bardzo często gałązki świerkowe były wykorzystywane do różnych rytuałów magicznych, głównie do przepowiadania przyszłości. Świerk był również używany w rytuałach uzdrawiania, z jego pomocą szamani uzdrawiali ludzi z różnych dolegliwości. Starożytni Grecy kojarzyli świerk z nadzieją, natomiast Celtowie kojarzyli go z nieskończoną płodnością.

Tatuaż świerk
Tatuaż świerk

Starożytni chrześcijanie interpretowali świerk jako ofiarność człowieka, jego zdolność do pokonania śmierci, a samo drzewo świerkowe wiązało się z nowym cyklem życia.

Starożytni Słowianie nadali świerkowi specjalne oznaczenie, obraz tego drzewa na ludzkim ciele interpretowano jako esencję samego właściciela, korzenie świerka łączyło człowieka z jego rodziną, jego przodkami i przyszłym pokoleniem, mówiąc też o związkach z ojczyzną. Wśród ludów Egiptu świerk był świętym drzewem, jego wizerunek nakładano na ciała, czcząc w ten sposób bogów. Egipcjanie wierzyli, że świerk uosabia bogów Ozyrysa i jego żony, bogini Izydy. W Chinach drzewu przypisywano symbolikę nieśmiertelności życia ludzkiego oraz drzewa życia, które często dopełniały smoki.

Tatuaż świerk

Ogólnie przyjęte znaczenia tatuażu mają następującą interpretację:

  • Symbol niezawodności;
  • Niezależność;
  • Dobre zdrowie;
  • Uzdrowienie wewnętrzne, duchowe i fizyczne;
  • Wierność;
  • Odwaga;
  • Królewskość i silny duch.
Tatuaż świerk
Tatuaż świerk

Ze względu na to, że sylwetka świerka przypomina płomień, drzewo to często kojarzy się z ogniem niebiańskim, flatego świerk uważa się za symbol ochrony przed złym okiem i duchem.

Wierzono też, że drzewo przywraca ludzkie zdrowie i jego wewnętrzny świat. Ponadto w wielu narodach świerk działa jako symbol szczęścia i amuletu, zwłaszcza jeśli drzewo jest wykonane w odcieniach zieleni.

Lokalizacja tatuażu może być dowolna, ale warto zauważyć, że świerk lepiej prezentuje wszystkie swoje cechy, gdy jest przedstawiony w pełnym rozmiarze. Tatuaż świerk wygląda oryginalnie w każdym wykonanym stylu, czy to akwareli, czy realizmu, wszystko zależy od doświadczenia tatuatora. Takie rysunki wyglądają bardzo pięknie zdodawaniem dodatkowych elementów, na przykład motywów zwierzęcych. Świerk można wykonać zarówno w zwykłych kolorach, jak i w innych odcieniach, które będą wyglądały bardziej nietuzinkowo i oryginalnie, przyciągając uwagę ludzi. Tatuaż z takim wzorem ma tylko pozytywne znaczenie, ale pamiętaj,że najważnieje znaczenie nadajesz mu sam.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.