Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Otrzymaj zniżkę na każdy czarno-białe szkice

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z czarno-białymi szkicami?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Czarno-Biały

Tatuaże mają swoje początki w starożytności, gdyż wiele wieków przed naszą erą ludzie zdobili swoje ciała za pomocą różnych rysunków, oczywiście, czarno-białych.

Obecnie mamy ogromny wybór obrazów, które chcemy widzieć na naszym ciele, w tym tatuaże w kolorze. Warto jednak zauważyć, że tatuaże w czerni otworzyły przed ludźmi całą wielowiekową historię.

Pierwsze wzory zostały naniesione na ciało bez pomocy szablonów lub papieru transferowego, nie było też nowoczesnych pigmentów. W tamtych czasach do zdobienia ciała używano soków różnych roślin, sekretów wydzielanych z gruczołów zwierząt oraz barwników mineralnych. Wiemy o tym dzięki wykopaliskom archeologicznym, podczas których odnaleziono zmumifikowane szczątki ciał zawierających rysunki. Fakt ten dowodzi, że tatuaż jest wieczny.

Dzięki archeologom wiemy, że czarno-białe tatuaże zdobiły ludzkie ciała już w epoce kamienia. Świadczą o tym zwłoki znalezione w Arktyce - podczas badania mumii znaleziono wiele czarno-białych ozdób i wzorów.

Historycznie tatuaże mają pewne znaczenie. Z reguły rysunek na ciele mógł wiele powiedzieć o jego właścicielu. Na przykład w starożytnym Egipcie tatuaże czarno-białe były dostępne tylko szlachetnym ludziom, a w Cesarstwie Rzymskim więźniowie byli znakowani specjalnymi tatuażami.

Tatuaż Czarno-Biały
Tatuaż Czarno-Biały
Tatuaż Czarno-Biały

Nowoczesne
czarno-białe tatuaże

Dziś znaczenia tatuaży zeszły na dalszy plan, a na pierwszym planie jest estetyczne piękno.

Jeśli obraz ma specjalną interpretację, to jest to albo tradycyjne znaczenie obrazu, albo znaczenie, które osoba sama nadała swojemu tatuażowi.

W wersji czarno-białej często znajdują się wzory przedstawicieli świata zwierząt, zwykle taki tatuaż podkreśla podobne cechy charakteru człowieka i zwierzęcia przedstawionego na tatuażu. Na przykład mięsożerne zwierzęta wykazują dążenie do celu, chęć jego osiągnięcia za wszelką cenę.

Również w wersji czarno-białej przedstawiane są ptaki, na przykład jaskółki. Jaskółka w branży tatuażu działa jako talizman, a także znak wolności.

Tatuaż Czarno-Biały

Szkice czarno-białe są tak samo popularne jak szkice kolorowe.

Każdy tatuaż, wykonany w kontrastowych, czarno-białych odcieniach, wygląda pięknie i efektownie:

  • Przedstawiciele świata zwierząt. Szkice z tygrysami, niedźwiedziami, lwami, smokami cieszą się ogromną popularnością właśnie w czerni i bieli. Najczęsciej w takiej wersji tatuaży kobiety preferują wzory motyli, kotów, ptaków;
  • Doskonałym przykładem tatuaży czarno-białych są tatuaże plemienne, etniczne, Majów;
  • Napisy są również popularne w kolorze czarnym, ponieważ dobrze prezentują się na jasnej skórze tworząc przyjemny kontrast dla oka; napisy wykonywane są też w kolorze, ale znacznie rzadziej;
  • Hieroglify w większości są wykonane czarną farbą.Przykładów jest wiele, bo tatuaże czarno-białe są klasyką. Tatuaż w czerni i bieli zawsze wygląda elegancko, efektownie, realistycznie. Najważniejsze jest, aby wybrać doświadczonego, wykwalifikowanego tatuażystę, który zrealizuje każdy z Twoich pomysłów na tatuaż.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców