Tatuaż tulipan - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Tulipan?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Tulipanem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż tulipan

Od czasów starożytnych tulipan był kwiatem kryjącym w sobie szczęście.

Uważa się, że tatuaż przyciąga również szczęście i sukces do swojego właściciela. Tulipan to znak radości, piękna, miłości, czułości i przyjemności życia. Według Biblii, ten piękny kwiat jest znany ludzkości od XI wieku, był też opisywany w starożytnych pismach perskich. W Persji nazywano go dulbash, czyli turban, który, nawiasem mówiąc, został nazwany na cześć tego kwiatu. W Turcji ogrody sułtanów pokrywali dywanem tulipanów, dlatego więc bardzo je czciono.

Legenda mówi, że w żółtym tulipanie tkwi bezgraniczne szczęście, a jeśli ktoś zobaczy pączek tulipana otwierający płatki, będzie miał szczęście na całe życie. Z biegiem czasu pączek się nie otwierał. Młode dziewczyny podlewały kwiat najczystszą wodą w nadziei, że się otworzy i znajdą one swoje szczęście. Pewnego dnia mały chłopiec podbiegł do kwiatka, który naprawdę wpadł mu w serce, zerwał go i, śmiejąc się radośnie, ścisnął go w swoich małych dłoniach. W tym samym czasie pączek kwiatowy zaczął się otwierać. W ten sposób z pomocą czystej dziecięcej duszy tajemnica szczęścia została odkryta.

tatuaż tulipan
Tulip tattoo oznaczenie

Tatuaż tulipana jest bardzo poszukiwany nie tylko wśród kobiet, ale także wśród przedstawicieli płci męskiej.

Dla kobiet wizerunek tulipana jest po prostu idealny, a jego gładkie linie podkreślają piękno kobiecej sylwetki i atrakcyjność właścicielki tatuażu. Tatuaż z tulipanem podkreśli też eleganckość i romantyczną naturę mężczyzn. Mężczyźni, którzy wybierają tatuaż z tulipanem, często uwielbiają podróże i są miłośnikami przygód. Wizerunek tulipana prezentuje się równie oryginalnie na ciałach obu płci, niezależnie od ich wieku, podkreślając piękno wyglądu i dobro duszy. Ludzie tacy są otwarte, towarzyskie i kreatywne.

Najczęściej jednak tulipan zdobi kobiece ciało. Jeśli połączymy wszystkie znaczenia tatuażu tego kwiatka, otrzymamy następujące wyniki:

  • Wesołość, miłość do życia;
  • Symbol młodości i piękna;
  • Czułość;
  • Znak romantyzmu;
  • Miłość i harmonię.
tatuaż tulipan
tatuaż tulipan
tatuaż tulipan

W Europie obraz tulipana oznacza sławę, dobrą reputację.

Nawiasem mówiąc, na znaczenie tatuażu wpływa również jego kolor. Czerwone i żółte tulipany cieszą się największą popularnością, rzadziej białe.

  • Czerwony tulipan oznacza pasję i bezgraniczną miłość. Tatuaż z tym kwiatkiem sugeruje, że jego właściciel jest bardzo wrażliwą i lojalną osobą, otwartą na wszystkich ludzi i świat.
  • Żółty tulipan jest oznaką czułości, troski i nadziei na wzajemną miłość, może też oznaczać beznadziejne uczucia. Należy jednak pamiętać, że właściciel sam decyduje o nadawaniu swojemu tatuażowi specjalnego znaczenia.
  • Biały tulipan symbolizuje czystą miłość.Tatuaż z motywem tego kwiatka można uzupełnić różnymi elementami, na przykład napisem, wstążką, ptakami, motylami itp. Lokalizacja tatuażu zależy od życzeń klienta oraz wyobraźni specjalisty.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.