Tatuaż "Wiedźma" - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz wiedżme?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z wiedżmą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż "Wiedźma"

Wszyscy znają legendę o Jasiu i Małgosi, opowiadającą o dwójce dzieci, które pokonały złą czarownicę.


Legendy o czarownicach istnieją od czasów starożytnych. W czasach patriarchalnych rudowłose dziewczyny o atrakcyjnym wyglądzie były często uważane za czarownice i obwiniane o wszelkich kłopotach. Wszystkie podejrzane dziewczęta i kobiety zostały skazane na spalenie na stosie. Wiele uzdrowicielek, które leczyły dolegliwości również zostały spalone. Ale z czasem prawa się zmieniły, ludzie stali się mądrzejsi, pojawiły się nauki, za pomocą których wyjaśniono wiele rzeczy okrytych tajemnicą i niezrozumiałych dla umysłu.

Dziś czarownic nie pali się na stosie, a wręcz przeciwnie, wiele korzysta z ich usług. W każdym czasie były i są osoby o specjalnych zdolnościach: magowie, molfary, wróżki i inni. Dlatego temat czarownic znalazł swoje miejsce i w sztuce tatuażu.

Tatuaż "Wiedźma"

Symbolika
czrownicy w tattoo

W branży tatuażu wzór czarownicy ma niejednoznaczne znaczenie.


Z jednej strony czarodziejka symbolizuje ciemną stronę, mistyczną moc i gniew, a jej piękno pokazuje, jak silna jest jej magia i oszustwo. A z drugiej strony taki tatuaż niesie ze sobą mądrość i bogactwo wiedzy.

Wiele tatuaży z czarownicą we współczesnym świecie ma przesłanie erotyczne. Na przykład naga wiedźma lecąca na miotle. Takie obrazy oznaczają właściciela tatuażu jako osobę niepoważną i niestała w swoich uczuciach. Ale to nie znaczy, że nie nadają się one do zdobienia czyjegoś ciała. Piękna wiedźma o szykownej sylwetce, gęstych włosach i kuszącym spojrzeniu zawsze będzie efektowną ozdobą Twojego ciała.

Ale oprócz seksownych czarownic są też wzory przedstawiające czarownice jako brzydkie staruszki, z wieloma brodawkami, krzywym długim nosem i czapką. Ten obraz ma następującą interpretację: właściciele takiego tatuażu starają się być mistrzem swojego życia, ale często nie mają do tego wystarczającej pewności siebie. Są to raczej osoby powściągliwe, ukrywające swoje emocje przed światem zewnętrznym.

Szkic tatuażu wiedźmy płonącej w ogniu oznacza ukryty gniew i zemstę wobec kobiet.

Tatuaż "Wiedźma"
Tatuaż "Wiedźma"
Tatuaż "Wiedźma"

Dodatkowe
elementy tatuażu

Czarownica może być oddzielnym wzorem lub zawierać różne elementy, które nie tylko uzupełniają fabułę, ale także wnoszą do niej własne oznaczenie.

 1. Pajęczyna.
  1. Wskazuje na pragnienie odkrycia nowych horyzontów wiedzy.
 2. Czaszka lub szkielet wiedźmy.
  1. Taki wzór oznacza, że ​​właściciel tatuażu w jakikolwiek sposób osiągnie postawiony cel.
 3. Czarownica ze świecą w ręku.
  1. Znaczenie jest bliskie do znaczenia pajęczyny, czyli pragnienie wiedzy, a także doskonalenie starych informacji.
 4. Czarownica z sową.
  1. Sowa jest symbolem mądrości i połączenia sił z naturą. Właściciel tatuażu jest zwykle osoba uczciwą, która nie toleruje oszustwa.
 5. Jeśli w tatuażu z czarownicą dominuje wąż.
  1. Taki tatuaż jest oznaką niebezpieczeństwa w pobliżu.
 6. Wzór kociołka mówi o wewnętrznych przeżyciach jego właściciela.
  1. Pusty kociołek symbolizuje tęsknotę za przeszłością. Przewrócony kociołek symbolizuje utratę kontroli, a jeśli pali się, taki obraz oznacza zmiany na lepsze w życiu.
 7. Rysunek nietoperza na ciele.
  1. Jest znakiem węwnetrznego świata duchowego.


Podsumowując, staje się jasne, że wzorów z czarownicą może być dużo, jak i różnych elementów dodatkowych. Ale w każdym razie tatuaż z czarownicą nie niesie ze sobą nic złego, a wręcz przeciwnie, jest symbolem mądrości.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.