Katalog szkiców tatuażu
Znalezienie artysty tatuażu Wybierz idealnego rzemieślnika w swoim mieście.

Szkice tatuaży neptun

Bóg mórz i oceanów, na którego cześć nazwano planetę naszego Układu Słonecznego, Neptun jest bardzo niejednoznacznym szkicem do tatuażu, z wieloma interpretacjami.

Rozważymy je poniżej.

Neptun to starożytne bóstwo, król mórz i oceanów. Dowodził wszystkimi mieszkańcami wody, był patronem każdego stworzenia morskiego. Rzymianie czcili go, aby chronić bliskich podróżujących w podróż morską. Jeden z najstarszych bogów, któremu poświęcono osobne święto, był związany z greckim bóstwem Posejdonem. Najbardziej czczony był przez żeglarzy i zdobywców przestrzeni wodnych dowolnego kierunku.

Szkice tatuaży neptun
Szkice tatuaży neptun
Szkice tatuaży neptun

Znaczenie tatuażu neptun

Pierwszym znaczeniem tatuażu przedstawiającego boga Neptuna jest element wody.

Dla tych ludzi, których żywiołem jest woda, a wybór padł na mitologię rzymską, a nie grecką, taki tatuaż będzie najbardziej odpowiedni. Opierając się na mitologii, Neptun będzie patronował we wszystkich czynach i przedsięwzięciach. Stanie się obroną i wsparciem dla osoby, która rozumie znaczenie obrazu. Tatuaż jest odpowiedni dla ludzi asertywnych i władczych, ponieważ znaczenie Neptuna polega jednocześnie we władzy, mocy, silnej woli.

Tatuaż jest odpowiedni dla silnych osobowości, silnego ducha i ciała. Takiej osoby nie mogą złamać problemy, które tylko go hartują, jak zimna morska woda i wiatr na twarzy marynarza. Człowiek o silnej woli, który nie zauważa na przeszkody, będzie godnym właścicielem tatuażu w stylu starożytnego bóstwa.

Element wody oznacza również spontaniczność. Podobnie jak morze, które właśnie zostało pokryte lustrzaną powierzchnią, zaczyna szaleć, pieni się i zalewa wszystko wokół, osoba o podobnym charakterze może doświadczyć takich samych wahań nastroju. Nagłe zmiany nastroju są charakterystyczne dla niego i są już znane innym. Lekka nieprzewidywalność sprawia, że taka osoba jest interesująca, dodając pewnego uroku. Jednocześnie pamiętamy, że w tym przypadku mówimy o płci męskiej i żeńskiej.

Szkice tatuaży neptun
Szkice tatuaży neptun

Osoba, której pasuje opis takiego tatuażu jak Neptun, może być doskonałym liderem: liderem zespołu sportowców, w zespole w pracy, w każdej grze z przyjaciółmi.

Ma wszystkie cechy przywódcze, dodaje się do nich również gniew i agresja, które są nieodłączne od cech osobowości przywódcy.

Kontynuując poprzedni wątek, dodajemy, że męskość i wytrzymałość są również charakterystyczne dla tej osoby. Szkic Neptuna będzie dobrym wyborem dla silnych osobowości, które z łatwością radzą sobie z wszelkimi problemami i pokonują przeszkody.

W pewnym sensie tatuaż oznacza męski początek, ponieważ jego stosowanie jest bardziej charakterystyczne dla mężczyzn. Niemniej jednak tatuaż jest popularny również wśród dziewcząt, ponieważ ma naprawdę wiele interpretacji, a wybór odpowiedniej wartości należy tylko do samego klienta.

Tatuaż można również przedstawić jako planetę, ale znaczenie pozostanie takie samo. Może to być jedna planeta, a nawet cały układ słoneczny, w którym Neptun zostanie umieszczony na pierwszym planie.

Szkice tatuaży neptun
Szkice tatuaży neptun
Szkice tatuaży neptun

Szkic neptuna i jego umieszczenie na ciele

Tatuaż przedstawiający twarz boga Neptuna jest najczęściej wykonywany obszernie, z wieloma szczegółami.


Dlatego będzie potrzebował dość dużej powierzchni skóry. Możesz wybrać rękę, na przykład przedramię, dla dziewcząt będzie dobrym rozwiązaniem goleń lub udo.

Na dłoni można umieścić mały tatuaż, często w wersji monochromatycznej. Jeśli klient zdecyduje się na stworzenie całej kompozycji na swoim ciele, będzie musiał wybrać większy obszar: brzuch, plecy, bok tułowia. Tutaj możesz dodać mieszkańców morza i dno oceanu z zatopionymi statkami, skarbami, skrzyniami, szkieletami i tak dalej.

Przede wszystkim można oczywiście nałożyć tatuaż wyłącznie Neptuna, ale jeśli praca wiąże się z rozszerzeniem, trzeba od razu przygotować dla niej dodatkową przestrzeń. Kolory obrazu mogą być dowolne: lazur morza, blask złota skarbów, rude włosy syren i tak dalej. Wszystkie szczegóły można przemyśleć i zrobić dokładnie tak, jak chcesz je zobaczyć na sobie. Możesz wybrać szkic tatuażu Neptuna w Internecie, kompilując wizerunek z kilku zdjęć. Jeśli wyszukiwanie nie doprowadziło do dobrego wyniku, musisz skontaktować się z mistrzem tatuażu. Zawsze chętnie pomożemy Ci narysować najlepszy szkic i nałożyć go na skórę.

Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Poproś o kontak
Szybkie wyszukiwanie szkiców