Szkice tatuażu feniks - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Feniksa?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Feniksem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuażu feniks

Feniks to niesamowity mitologiczny ptak, który jest uosobieniem zmartwychwstania, żywiołu ognia, słońca i nieśmiertelności.

Tatuaż feniksa ma bogaty i głęboki sens. Życie wieczne i odrodzenie to najważniejsze znaczenia feniksa. Kolejnym z najważniejszych znaczeń jest cykliczność życia i odradzania się. Od czasów starożytnych feniks oznaczał żywioł ognia, był również uważany za znak słońca. Również ta mitologiczna istota była ściśle związana z nieśmiertelnością, co nadało jej znaczenie trwałości. Często obraz feniksa jest wykorzystywany jako amulet, uważano, że ten amulet jest darem słońca i może przedłużyć życie człowieka.

Szkice tatuażu feniks

Legenda o ognistym ptaku

Legenda o feniksie narodziła się w Egipcie, w mieście Heliopolis, które było centrum czcicieli ciała niebieskiego.

W tym mieście stale składano ofiary bogu Benowi (który ma głowę czapli). Jak głosi legenda, feniksy żyją wiele lat, ich droga życiowa może trwać ponad pięćset lat. Kiedy ognisty ptak wyczuwa, że ​​siły opuszczają jej ciało, przygotowuję sobie gniazdo z ziół obdarzonych niesamowitymi aromatami. Gdy gniazdo było gotowe, feniks podpalał się w nim, aby kilka dni później odrodzić się ponownie z popiołów. Po odrodzeniu feniks przenosił swoje gniazdo z popiołem do świątyni Słońca miasta Heliopolis.

Szkice tatuażu feniks
Szkice tatuażu feniks

Znaczenie tatuażu feniksa

Filozofowie dali tatuażowi feniksa bardzo ciekawe znaczenie świadczące o cyklicznej naturze życia.

W ich koncepcji feniks deklaruje, że wszystko na tym świecie krąży cyklicznie, wszystkie mogą się powtarzać i tylko warunkowo różnią się między sobą. Filozofowie uważają, że tatuaż feniksa przypomina właścicielowi, że w pewnym momencie będzie musiał oddać swoją drogę życiową innej osobie, potomkom lub nowej wersji siebie.

Wizerunek feniksa ozdabiał monety rzymskie, symbolizował nieśmiertelne Cesarstwo Rzymskie. Według niektórych legend feniks nabył życie wieczne w ogrodzie Eden, gdy nie zgodził się na spróbowanie zakazanego owocu z drzewa. Dość powszechne jest przedstawienie feniksa wylatującego z ognia, co oznacza siłę woli i zwycięstwo. Taki obraz jest bardzo popularny, w tym tatuażu ogień jest śmiercią, a feniks jest znakiem zwycięstwa nad śmiercią i wszystkimi trudnościami życiowymi. Taki tatuaż mówi również o odrodzeniu i nowym początku życia. Dość często tatuaż z feniksem wylatującym z ognia wybierają ludzie o silnej woli, którzy przeszli przez wiele trudności, nie złamali się, zostawili wszystkie kłopoty w przeszłości i kontynuują swoją życiową ścieżkę.

Inne symbole tatuażu feniksa to siła, wytrzymałość i cierpliwość. Ptak jest znakiem siły ducha właściciela, który podąża swoją ścieżką życiową, stopniowo pokonując wszelkie trudności, problemy i próby.

Poznając tego wspaniałego ptaka, ludzie coraz bardziej go lubią, starając się jak najwięcej dowiedzieć się o feniksie. W sumie możemy śmiało powiedzieć, że feniks ma wyjątkowo pozytywne znaczenie. Wizerunek feniksa daje właścicielowi swoistą motywację, przypominając, że można przetrwać każdą trudność, w każdych okolicznościach trzeba znaleźć w sobie wiarę w lepsze życie i nie bać się żyć dalej. Tatuaż feniksa jest zwykle wykonywany w jasnych i ładnych kolorach, z przewagą czerwonego, pomarańczowego i żółtego. Czarno-biały tatuaże są dość rzadkie. Możesz wybrać dowolne miejsce na tatuaż, ale nadal lepiej jest używać dużych części ciała, aby tatuaż był bardziej efektowny.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.