Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz gargule?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z gargulą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż gargulec

W branży tatuażu istnieje wiele szkiców związanych z mitologią.


Mityczne stworzenia często stają się pomysłem na tatuaż, a ponadto są bardzo poszukiwane, na przykład posłańcy dobroci i sprawiedliwości, a są też takie, które przerażają ludzi samym wspomnieniem o nich. Ale jest też trzeci zestaw stworzeń z mitologii, które przeszły w dobrą stronę, a takimi stworzeniami są gargulce. Z wyglądu wyglądają jak przerażający smok, a rzeźbami z ich wizerunkami dekorowano było katedry. Najbardziej znanym budynkiem, którego strzeże kilkanaście takich rzeźb jest Katedra Notre Dame w Paryżu.


Tatuaż gargulec

W mitach starożytnej Grecji gargulce miały specjalne moce, gdy tylko wykonywały swoje czyny, natychmiast znikały.


Stworzenia te są pośrednikami między bogami a zwykłymi ludźmi. Ponadto stworzenia mitologiczne mogły decydować o losie człowieka. Mimo przerażającego wyglądu stworzenia uważają za dobre posłańce, ponieważ pokutowały i przeszły w stronę dobra. Stworzenia mitologiczne kojarzą się z uosobnieniem grzeszników, którzy pokutą złagodzili wszystkie swoje grzechy, a zło ich opuściło.


Według legend gargulce są nocnymi stworzeniami, których światło dzienne może zamienić w kamień. Uważa się, że w ciągu dnia stworzenia ukrywały się w jaskiniach i czekały na nadejście nocy. Mity niektórych ludów opisują je jako stworzenia zdolne do życia pod wodą. Jednak mimo wielu opisów, wspólnymi cechami mitologicznych stworzeń są: ciało smoka z szerokimi, mocnymi skrzydłami, potężny pysk z kłami i mocne, wytrwałe łapy.

Tatuaż gargulec
Tatuaż gargulec

Symbolika

  • Stworzenie ze złożonymi skrzydłami. Szkic tatuażu gargulca w takim obliczu symbolizuje ochronę właściciela tatuażu przed zewnętrznymi zagrożeniami. Zazwyczaj na obrazku stworzenie siedzi na krawędzi dachu.
  • Gargulec na katedrze. Tatuaż ten oznacza przejście mrocznego stworzenia na dobrą stronę, które ochroni właściciela tatuażu przed siłami zła.
  • Gargulec w locie. Oznacza celowość człowieka, jego miłość do wolności i drapieżny początek. Również tatuaż oznacza niepowstrzymaną moc.
  • Tatuaż gargulca nadal może być oznaką nocnego trybu życia osoby, ponieważ jak wiadomo mityczne stworzenia polują tylko pod osłoną nocy.
  • Groteskowy wzór stworzenia mówi o złożonym wewnętrznym świecie właściciela tatuażu oraz jego indywidualności.
  • Bitwa gargulców z ludźmi. Taki wzór sugeruje, że właściciel tatuażu docenia swoje ideały i nie boi się bronić ich przed społeczeństwem.
  • Stworzenie, którego usta są otwarte, wskazuje na agresję.
  • Jeśli stworzenie ukryło swoje ciało za skrzydłami, taki tatuaż mówi o tajemniczości jego właściciela i pragnieniu samotności.

Tatuaż gargulec

Tatuaż przedstawiający demoniczną istotę jest zwykle wykonywany w realistycznym stylu, ale opcje mogą się różnić w zależnożci od upodobań.


Na przykład, można dodać trochę humoru do tatuażu dopełniając gargulca słodkim uśmiechem, a nawet tatuująć wzór kota ze skrzydłami gargulca. Mimo to większość decyduje się na stworzenie przerażającego majestatycznego wyglądu, który z reguły jest stosowany w widocznych miejscach lub na dużych obszarach ciała. Obraz wygląda spektakularnie zarówno na męskim, jak i kobiecym ciele.


Szkic gargulca posłuży nie tylko oryginalną dekoracja, ale także jako potężny amulet. Ten wyjątkowy tatuaż przedstawia zło w najczystszej postaci, ale niesie ze sobą dobre przesłanie. Ten obraz ochroni swojego właściciela nie tylko przed zewnętrznym, ale także wewnętrznym złem. Wybierając tatuaż z gargulcem, wybierasz niezawodnego towarzysza na całe życie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców