Szkice tatuaży "Orzeł" - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz orła?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z orłem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuaży orła

Tatuaż z wizerunkiem orła jest bardzo popularny od wielu lat.


Ten wspaniały ptak jest wspomniany w wielu legendach i mitach, więc tatuaż z jego wyglądem ma kilka interpretacji. Od czasów starożytnych ludzie czcili skrzydlatego drapieżnika i traktowali tego ptaka z szacunkiem. Był uważany za znak boski, wielu wierzyło, że wizerunek orła może chronić. Nic dziwnego, że ten majestatyczny ptak jest szeroko poszukiwany w dziedzinie tatuażu, gdzie można znaleźć wiele jego szkiców w różnych interpretacjach stylu.


Szkice tatuażu orła są bardziej preferowane przez odważnych, pewnych siebie mężczyzn. Dla nich tatuaż nosi znak nieśmiertelności, siły, mocy i wigoru. Obraz jest nakładany na dość duże części ciała: plecy lub klatkę piersiową, gdzie ptak otwiera się w całej okazałości. Najbardziej preferowanym obrazem jest ptak unoszący się w niebie, który uosabia wolność.


Tatuaż orła często występuje na kobiecych ciałach. Znaczenie kobiecego wizerunku różni się od tatuażu męskiego charakteru. Dla żeńskiej połowy ptak ten jest znakiem matczynej miłości, mądrości i ochrony.

Łącząc znaczenia, ogólnie można powiedzieć, że orzeł jest znakiem ochrony, odwagi, wolności, determinacji, inspiracji i władzy.

Szkice tatuaży orła

Interpretacja
różnych narodów

W starożytności orzeł był uważany za ptaka-bóstwo, patrona sprawiedliwości i jasnej miłości.

Często porównywano go do lwa – króla wszystkich zwierząt, na wielu rysunkach widać go z głową lwa. Od tego czasu znaczenie orła pozostało prawie niezmienione: szlachetność, silny duch, duma, wojowniczość. Wiele narodów kojarzy ptaka ze zwycięstwem, królewskością, duchowością, wizjonerstwem. W mitach wielu narodów jest wzmianka o orłach, co również nadaje tatuażowi szczególnego znaczenia. Znak słońca i powietrza, bóstwo, znak ognia, posłaniec i wiele innych to orzeł.Mieszkańcy Chin kojarzą orła z nieustraszonością, siłą, wytrwałością i odwagą. Drapieżnik, który siedzi na skale, jest uosobieniem samotnego wojownika, a siedzący ptak na sośnie ma dobre zdrowie i długowieczność.


  • W starożytnym Rzymie orzeł wznoszący się na niebie oznacza powodzenie wojskowe.
  • W chrześcijaństwie orzeł jest interpretowany jako szczerość, czystość duszy, ludzka wiara.
  • Wśród Sarmatów orzeł uosabiał wojownika szybkiego jak błyskawica.Indianie z Ameryki Północnej ubóstwiali tego majestatycznego ptaka. Jego pióra były często noszone na głowie, ale nie przez wszystkich, ale tylko przez wybrane osoby. W tym narodzie orzeł był postrzegany jako amulet, który może chronić przed siłami zła. Istnieje również opinia, że jego wizerunek na ciele daje właścicielowi siłę, śmiałoś i odwagę.

W Norwegii ptak jest uosobieniem mądrości.

Szkice tatuaży orła
Szkice tatuaży orła

Opcje wykonania tatuażu

Wielu twierdzi, że tatuaż z orłem pomaga właścicielowi osiągnąć więcej w życiu, daje siłę i pewność siebie.Istnieje znaczna liczba opcji wykonania tatuażu z orłem, warto również zauważyć, że postawa, w której przedstawiony jest ptak, odgrywa również ważną rolę. Siedzący ptak mówi o determinacji człowieka, jego gotowości do zmiany. Unoszący się orzeł mówi o swoim właścicielu, że człowiek jest przyzwyczajony do osiągania swoich celów i osiągania wyznaczonych celów. Jeśli wąż jest przedstawiony w dziobie orła, taki rysunek oznacza, że dobro zwyciężyło zło.Tatuaż orła można wykonać w innym pożądanym stylu: realizm, akwarela, liniowość, geometria i tak dalej. Wizerunek może również łączyć kilka stylów, co nadaje tatuażowi szczególną wyjątkowość.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.