Tatuaż Jabłko - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz jabłuko?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z jabłukiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Jabłko

Jabłko, pozornie zwyczajny owoc, który wszyscy znamy ze swoich dobroczynnych właściwości.

Jednak taki prosty i rozpowszechniony gatunek owocu jest dość niejednoznacznym symbolem w branży tatuażu. Z czym to się wiąże? Zacznijmy od samego początku, a mianowicie od Ogrodu Eden, gdzie wąż kusił Ewę, by skosztowała tego zakazanego owocu.

Jabłko jest symbolem piękna, zdrowia i młodości. Często jednak słyszymy porównanie człowieka do robaczywego jabłka, w przypadku, gdy stara się on wyglądać znacznie lepiej niż jest w rzeczywistości.

Szkice tatuaży jabłek są bardzo poszukiwane wśród ludzi w różnym wieku. Dlaczego te owoce tak pociągają ludzi? Co oznacza jabłko w branży tatuażu? Odpowiedzi na te pytania, a także wiele innych interesujących rzeczy, dowiesz się z naszego artykułu.

Tatuaż Jabłko

Znaczenie jabłka w tattoo

W branży tatuażu jabłko nosi w sobie kilka znaczeń:

  • Młode lata i piękno, za pomocą świeżego, soczystego obrazu jabłka człowiek demonstruje chęć zachowania młodości tak długo, jak to możliwe;
  • Ogryzek jabłka mówi o straconych latach, zwykle w tym przypadku ogryzek ma kształt klepsydry;
  • Jabłko z robakiem - najczęściej przedstawiana ozdoba w stylu kreskówkowym, mówi o negatywnych cechach osoby;
  • Nadgryzione jabłko to logo znanej firmy „Apple”, dlatego ludzie wyrażają wdzięczność i szacunek dla Steve'a Jobsa;
  • Jabłko z strzykawką wskazuje, że wcześniej człowiek był uzależniony od środków odurzających;
  • Jabłko z wężem to symbol pokusy.
Tatuaż Jabłko
Tatuaż Jabłko

Wykonanie tatuażu

Styl tatuażu z motywem jabłka może być bardzo różny.

Jabłko wygląda soczyście i nietypowo w stylach New school i Old school. Rysunek będzie zawierał czarny kontur, często uzupełniony wstążkami, różami i innymi dodatkowymi elementami.

W stylu realistycznym jabłko będzie wyglądało jak prawdziwe. Drobne szczegóły, takie jak krople rosy, soczyste odblaski, które oddają smak jabłka, sprawiają, że tatuaż z jabłkiem jest szczególnie realistyczny. Warto jednak powiedzieć, że tatuaż w tym stylu to dość żmudna praca, która wymaga wiedzy, dokładności i sporego doświadczenia.

Styl kreskówkowy również nadaje się do tego tatuażu, gdyż obraz będzie wyglądał oryginalnie i niecodziennie.

Styl akwareli to styl pełen lekkości i zwiewności. Obraz jabłka wykonany w tym stylu można uzupełnić wielokolorowymi plamami farby.

Tatuaż Jabłko
Tatuaż Jabłko
Tatuaż Jabłko

Znaczenie w
różnych kulturach

W starożytnym Cesarstwie Rzymskim owoce jabłoni pełniły rolę atrybutów Ceres - bogini, która najpierw dawała ludziom miłość, a następnie doprowadzała ich do śmierci.

W kulturze chińskiej jabłko jest symbolem życzliwości i pokoju. Kwitnąca gałąź jabłoni reprezentuje kobiecość.

Słowianie używali owoców jabłoni podczas swatania. Rodzice pana młodego przynosili dziewczynie jabłka, a jeśli je przyjmowała, oznaczało to zgodę poślubienia ich syna.

Istnieje wiele wzorów jabłek wykonanych w różnych stylach, kolorach, technikach. Jeśli chcesz, masz możliwość wspólnie z mistrzem stworzyć indywidualny szkic, który będzie zdobił tylko Twoje ciało.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.