Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz koliber?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z kolibrami?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż koliber

Tatuaż z kolibrem jest jednym z najpopularniejszym wzorów w branży tattoo.

Koliber jest niesamowicie piękny, a także wdzięczny ptak, którego obraz wskazuje miłość i radość człowieka w odniesieniu do życia. Tatuaż koliber ma znaczenie podobne do innych ptaków, które też uosabiają wolność. Z reguły obraz wykonywany jest w różnych barwach, na ruchomych częściach ciała (nadgarstek, noga, przedramię). Mimo niewielkiego rozmiaru, koliber ma niesamowitą, niepowtarzalną urodę. Ten maleńki ptak znany jest na całym świecie, choć mieszka tylko w gorących warunkach klimatycznych Ameryki Środkowej i Południowej. Ze względu na to, że ptak nie jest tak pospolity, ma dość mało oznaczeń.

tatuaż koliber

Symbolika ptaków
w różnych krajach

Koliber to uosobienie lekkości, piękna, podziwu i czułości.

Ma ciekawą umiejętność unosić się pionowo, wykonywać zawis, czego nie potrafią inne gatunki ptaków. To właśnie ta umiejętność, a także jej niezwykłe rozmiary, sprawiły, że kolibry przyciągnęły ludzką uwagę. Ze względu na to, że ten zabawny ptak potrafi wykonywać zawis, wiele narodów kojarzyło go z bóstwem, wierząc, że ma magiczne moce.

Ptasie pióra reprezentują namiętną miłość. Koliber ma bardzo dużą prędkość lotu i niesamowitą zwinność. Tatuaż z tym ptakiem jest najczęściej interpretowany jako wesołość i radosne emocje. Jest oznaką siły, energii i symbolizuje wykonywanie zadań o różnym stopniu złożoności. Innym ciekawym oznaczeniem tatuażu z kolibrem jest energia seksualna osoby oraz jej pomyślność. Tatuaż, na którym koliber unosi się w pobliżu kwiatu i pije jego nektar, również oznacza słodki związek miłosny.

Starożytni Aztekowie czcili te ptaki, uważając je za bóstwa, a na Karaibach kolibry reprezentują bogactwo flory i jej różnorodność.

Indianie wierzyli, że latające parami kolibry są uosobieniem dusz zakochanej pary, która nawet po zakończeniu życia pozostaje razem. Indianie nadali im imiona żywej biżuterii lub latających kwiatów, kojarzonych z miłością. Uwielbiali też opowiadać wiele legend, opowieści i mitów na temat tego magicznego ptaka. W opowieściach ptak działał jako bardzo odważna postać, pomagając ludziom uciec przed suszą. Legendy głosiły, że ten mądry ptak potrafi odgadnąć każdą zagadkę Bożą i będzie walczyć do końca w imię sprawiedliwości. Dzięki tym mitom tatuaż z kolibrem sugeruje, że dana osoba jest w stanie przezwyciężyć wszelkie trudności życiowe.

tatuaż koliber
tatuaż koliber
tatuaż koliber

Oznaczenie dla
kobiet i mężczyzn

Tatuaż przedstawiający kolibra jest pełen pozytywnego, optymizmu, a osoba go nosząca jest otwarta i szczera.

Największą popularnością kolibry cieszą się wśród żeńskiej połowy ludzkości, wraz z tatuażami motyli i kwiatów. Dla kobiet koliber oznacza lekkość i niesamowitą grację. Mężczyźni również wybierają wizerunek kolibra na tatuaż. I choć często w męskich tatuażach obecne są ciemne odcienie i pewna agresja, znaczenie wzoru z takim motywem się nie różni - nadal symbolizując spokój, szczęście i troskę. Koliber to także określenie rzadkości, radości i pięknej ozdoby. Ten niesamowity ptak ma około 300 przedstawicieli z indywidualnymi cechami gatunkowymi. Biorąc pod uwagę to, że koliber jest w ciągłym ruchu, miejsca do nałożenia tatuażu są odpowiednio wybierane. Każdy klient może dopasować do siebie niepowtarzalny wizerunek ptaka w dowolnej lokalizacji. Może to być nadgarstek, podudzie lub stopy. Wszystko zależy od Twoich preferencji.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców