Tatuaż Żółw - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz żółwia?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z żółwiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Żółw

Żółwie to najstarsze z istniejących gatunków gady, ich szczątki sięgają starożytności, gdyż były mieszkańcami naszej planety 220 milionów lat temu.

Żółwie mają wiele gatunków, a obecnie istnieje około 328 gatunków tych niesamowitych stworzeń. Żółwie występują prawie na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy, wśród nich spotyka się gatunki zarówno wodne, jak i lądowe. Wszyscy kojarzą tych pięknych stworzeń, gdyż stają się one postaciami w wielu bajkach i kreskówkach. Zwykle są przedstawiane jako bardzo powolne, czasem zahamowane z wyjątkiem kreskówki „Teenage Mutant Ninja Turtles”, w której żółwie są przedstawiane jako superbohaterowie, którzy pokonują swoich wrogów dość szybko i zręcznie się poruszając. Pomimo tego, że żółwie lądowe są naprawdę powolne, tatuaże z ich wizerunkiem noszą głębokie znaczenie, w którym nie ma żadnej wzmianki o powolności. Tatuaż przedstawiający żółwia ma starożytne korzenie, ponieważ wiele kultur umieszczało jego wzór na swoim ciele przypisując mu szczególne znaczenie.

Tatuaż Żółw

Znaczenie w
różnych kulturach

 • Chiny kojarzą żółwie z wielkimi wiernymi wojownikami, dlatego żółw oznacza wielką siłę i wytrzymałość. W Chinach żółwie są kochane i czczone, jest to jedno ze świętych zwierząt, które symbolizuje żywioł wody, północy, pierwotnego chaosu, energii yin. W Chinach istnieją cztery święte zwierzęta: Żółw, Smok, Feniks i Biały Tygrys, każde ma własną stronę świata i własny żywioł. Najpotężniejszą kombinacją jest para żółwia i smoka. Zwyczajem cesarskich wojowników było umieszczanie na ciele wizerunków smoka i żółwia, których połączenie oznacza niezwyciężoność. Wiele legend mówi, że żółw ma dar przepowiadania przyszłości.
 • Kultura grecko-rzymska również czciła żółwie. Żółw pełnił funkcję znaku zasady żeńskiej i płodności oraz był poświęcony bogini Wenus. Również wizerunek żółwia był używany jako godło samego Hermesa (boga handlu, zysku, zręczności i elokwencji).
 • Długowieczność - to główna interpretacja tatuażu żółwia, ponieważ jak wiadomo żółwie żyją długo, około 150 lat, a nawet dłużej. Japonia czciła żółwie za ich długowieczność i mądrość. W Japonii gad pełnił funkcję bożka Watatsumi (japońskiego boga mórz), a symbol żółwia był także znakiem żeglarstwa.
Tatuaż Żółw
Tatuaż Żółw
Tatuaż Żółw
 • Niektóre narody wierzyły, że żółw jest symbolem tworzenia świata. Mieszkańcy Indii, a także krajów Azji wierzyli, że żółw trzyma na swojej mocnej skorupie słonia, który ma na grzbiecie cały nasz świat. W tym samym czasie słoń był zasadą męską, natomiast żółw żeńską, a związek ten oznaczał wielką moc tworzenia.
 • Taoiści nie tylko czcili żółwie, ale używali ich za świętego zwierzęcia. Taoistyczny tatuaż przedstawiający żółwia oznacza ucieleśnienie całego kosmosu, w którym pancerz oznacza kopułę niebiańską. Indianie również kojarzyli żółwie z kosmosem, a ich legendy mówią, że z grzbietu tego zwierzęcia rosło wielkie Drzewo kosmiczne.
 • Największe przesłanie tatuaż żółwia miał w Polinezji. Starożytni Polinezyjczycy nadawali tatuażowi bardzo głęboki sens, w którym żółw był interpretowany jako najsilniejszy amulet. Kultura polinezyjska opisuje żółwie jako tajemnicze i niesamowicie silne stworzenia, dlatego tatuaż z tym motywem jest obdarzony głęboką mocą amuletu.

Tatuaż Żółw

Ogólne znaczenie

Tatuaż żółwia niesie ze sobą wiele pozytywnych znaczeń, a jeśli połączyć wszystko razem, uzyskamy następujący wynik:

 • Mądrość;
 • Niesamowita siła;
 • Ochrona przed wszystkim złym;
 • Symbol spokoju i równowagi;
 • Dla kobiet jest oznaką płodności;
 • Dla mężczyzn oznacza siłę i niezwyciężoność.Tatuaż można przedstawiać w dowolnym stylu, rozmiarze i kolorze oraz w dowolnym preferowanym miejscu na ciele.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.