Tatuaż szkice węża - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz żmija?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z żmiją?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż szkice węża

Na świecie istnieje nieskończona liczba tatuaży, dla różnych ludzi.

Konwencjonalnie tatuaże można podzielić na trzy kategorie: męskie, żeńskie i uniwersalne. Męskie tatuaże wyróżniają się agresją, brutalnością, wyraźnymi liniami, ostrymi kątami i ciemnymi odcieniami. Tatuaże dla kobiet są bardziej kolorowe, mają gładkie płaszczyzny, są delikatniejsze i lżejsze. Uniwersalne tatuaże wyglądają równie pięknie na ciele mężczyzny i kobiety. Istnieje wiele różnorodnych obrazów, szczególnie popularne są wizerunki gadów, a zwłaszcza węży. W mitologii wąż jest symbolem wody, ziemi, płodności i ogniska domowego. Co oznacza tatuaż węża?

Tatuaż szkice węża
Tatuaż szkice węża

Opis różnych kultur

Tatuaż węża ma kilka znaczeń, co wynika to z faktu, że różne kultury opisywały tego gada na swój sposób, nadając mu inną interpretację.

Ponieważ wygląd węża opisuje mitologia wielu kultur, tatuaże z tymi gadami są popularne w wielu krajach. Tatuaż z wizerunkiem węża jest bardzo interesujący i posiada niezwykłą interpretację. Ogólnie wąż oznacza życie i śmierć, dobro i zło.

Zwykłe znaczenie węża to wiedza i mądrość, i ta interpretacja ma głęboką historię. W czasach starożytnego Egiptu powstał mit o wielkim wężu, który był twórcą planet. Imię węża to Uroboros, według mitu wąż był nieśmiertelny i całe życie zjadał swój ogon, który odrastał na nowo. Ten obraz z reguły oznacza nieskończoność.

Starożytni Grecy opisywali węża w mitach jako boginię Księżyca. Często wąż przybierał wizerunek kobiety, dając ludziom wiedzę. Podobnie mity często opisują historię Boga uzdrawiania (Asklepiosa), który był świadkiem uzdrowienia jednego węża przez innego węża. Dziś ten obraz jest symbolem medycyny.

Tatuaż szkice węża
Tatuaż szkice węża
Tatuaż szkice węża

W krajach zachodnich gad często kojarzy się z uwodzeniem i siłą kobiecego aspektu natury.

To porównanie pochodzi z opowieści o ogrodzie Eden. Wszakże wąż uwiódł Ewę, która również uwiodła Adama do zjedzenia zakazanego owocu.

Mieszkańcy Indii czcili i ubóstwiali te gady. Węże oznaczały płodność, a także były znakiem proroctwa.

Aztekowie czcili pierzastego węża, który uosabiał boga płodności i pogody.

Buddyzm jest religią, w której istnieje również legenda o wężu. Według tej legendy Kobra chroniła Buddę swoim kapturem przed palącym światłem słonecznym.

Węże są równie powszechne na obrazach celtyckich, reprezentując różne labirynty i sploty.

Znaczenie tatuażu węża

Tatuaż szkice węża
Tatuaż szkice węża

Pochodzący z mitologii różnych narodów tatuaż przedstawiający węża posiada wiele znaczeń:  • Mądrość;
  • Nieskończoność;
  • Ochrona;
  • Płodność;
  • Pokusa;
  • Kobiecość;
  • Odrodzenie.Warto również zauważyć, że wąż jest znakiem zodiaku, i osoba spod tego znaku jest mądra i romantyczna.

Tatuaż węża jest uniwersalny, jest równie popularny wśród mężczyzn i kobiet. Wąż wygląda szczególnie imponująco na kobiecym ciele, podkreślając krągłości sylwetki i wdzięki właścicielki tatuażu. Węże są przedstawiane w różnych stylach i wariantach kolorystycznych. Może to być obraz czarno-biały lub wypełniony kolorowymi tonami. Tatuaż węża wykonany w stylu realistycznym wygląda bardzo imponująco, przekazuje całą tajemnicę, piękno i moc gada. Każda osoba ma indywidualne preferencje. Nie bój się fantazjować, wybierz obraz węża i uzupełnij go preferowanymi elementami, tworząc dla siebie indywidualny i wyjątkowy szkic.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.