Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz żmija?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z żmiją?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 15%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż szkice węża

Na świecie istnieje nieskończona liczba tatuaży, dla różnych preferencji smakowych.

Konwencjonalnie tatuaże można podzielić na trzy kategorie: męskie, żeńskie i uniwersalne. Męskie tatuaże wyróżniają się wyrazem rygoru, agresji, brutalności, wyraźnymi liniami, ostrymi kątami, ciemnymi tonami. Tatuaże dla kobiet są bardziej kolorowe, z gładkimi krzywiznami, bardziej delikatne i lżejsze. Uniwersalne tatuaże wyglądają równie pięknie na ciele mężczyzny i kobiety. Istnieje wiele obrazów na różne tematy, szczególnie popularne są wizerunki gadów, a zwłaszcza wizerunki węży. W mitologii wąż jest symbolem wody, ziemi, płodności i ogniska domowego. Co oznacza tatuaż węża?

Tatuaż szkice węża
Tatuaż szkice węża

Opis różnych kultur

Tatuaż węża ma kilka znaczeń, wynika to z faktu, że różne kultury opisywały gada na swój sposób, nadając mu inną interpretację.

Ponieważ wygląd węża opisuje mitologia wielu kultur, tatuaże z tymi gadami są popularne w wielu krajach. Tatuaż z wizerunkiem węża jest bardzo interesujący, niesie niezwykłą interpretację. Ogólnie wąż oznacza życie i śmierć, dobro i zło.

Zwykłe znaczenie węża to wiedza i mądrość, ta interpretacja ma głęboką historię. W czasach starożytnego Egiptu powstał mit o wielkim wężu, który był twórcą planet. Imię węża – Uroboros, według mitu wąż był nieśmiertelny i całe życie zjadał swój ogon, który odrastał na nowo. Ten obraz z reguły oznacza nieskończoność.

Starożytni Grecy opisywali węża w mitach jako boginię Księżyca. Często wąż przybierał wizerunek kobiety, dając ludziom wiedzę. Podobnie mity często opisują historię Boga uzdrawiania (Asklepiosa), który był świadkiem uzdrowienia jednego węża przez innego węża. Dziś ten obraz jest symbolem medycyny.

Tatuaż szkice węża
Tatuaż szkice węża
Tatuaż szkice węża

W krajach zachodnich gad często kojarzy się z uwodzeniem i siłą kobiecego aspektu natury.

To porównanie pochodzi z opowieści o ogrodzie Eden. Wszakże wąż uwiódł Ewę, która również uwiodła Adama do zjedzenia zakazanego owocu.

Mieszkańcy Indii czcili i ubóstwiali te gady. Węże oznaczały płodność, a także były znakiem proroctwa.

Aztekowie czcili pierzastego węża, który uosabiał boga płodności i warunków pogodowych.

Buddyzm jest religią, w której istnieje również legenda o wężu. Według tej legendy Kobra chroniła Buddę swoim kapturem przed palącym światłem słonecznym.

Węże są równie powszechne na obrazach celtyckich, reprezentując różne labirynty i sploty.

Interpretacja tatuażu węża

Tatuaż szkice węża
Tatuaż szkice węża

Pochodzący z mitologii różnych narodów tatuaż przedstawiający węża nosi szereg oznaczeń:  • Mądrość;
  • Nieskończoność;
  • Ochrona;
  • Płodność;
  • Pokusa;
  • Kobiecy aspekt natury;
  • Odrodzenie.Warto również zauważyć, że wąż jest znakiem zodiaku, który opisuje urodzoną osobę pod tą konstelacją jako mądrą i romantyczną osobę.

Tatuaż węża jest uniwersalny, jest równie popularny wśród mężczyzn i kobiet. Wąż wygląda szczególnie imponująco na kobiecym ciele, podkreślając krągłości sylwetki i seksualność właścicielki tatuażu. Węże są przedstawiane w różnych stylach i wariantach kolorystycznych. Może to być obraz czarno-biały lub wypełniony kolorowymi tonami. Tatuaż węża wykonany w realistycznym stylu wygląda bardzo imponująco, przekazując całą tajemnicę, piękno i moc gada. Każda osoba ma indywidualne preferencje. Nie bój się fantazjować, wybierz obraz węża i uzupełnij go preferowanymi elementami, tworząc dla siebie indywidualny szkic ze specjalnym oznaczeniem.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców