Tatuaż anubisa - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Anubisa?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Anubisem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż anubisa

Egipt jest republiką arabską pełną tajemnic i wielu legend o faraonach i ich życiu pozagrobowym.


W kraju znajduje się wiele obiektów architektonicznych, którymi do dziś wykazują zainteresowanie turyści z całego świata. Starożytna cywilizacja jest bardzo tajemnicza, ukrywająca w swojej kulturze wiele zagadek przeszłości. Oprócz turystyki, motyw egipski jest również dość popularny w sztuce tatuażu, a szczególnie poszukiwane są symbole, które mają ciągły związek z mitologią republiki. W branży tatuażu bardzo popularne są wzory piramid, chrząszczy skarabeusza, wszechwidzącego oka Ra i wiele innych. Fabuły Republiki Arabskiej cieszą się niesłabnącą popularnością, zwłaszcza wśród miłośników mitologii egipskiej. Jak wiecie, w mitach istnieje znaczna liczba bogów, a jednym z najbardziej popularnych wśród tatuaży męskich jest Anubis.

Tatuaż anubisa

Symbolika w branży tattoo

Obraz każdego boga niesie ze sobą specjalną energię, która jest przekazywana właścicielom tatuaży wraz z ich obrazami.


Co oznacza tatuaż Anubis? Według mitologii to bóstwo jest najbardziej tajemniczym ze wszystkich bogów. Jest ono patronem życia pozagrobowego i przewodnikiem zmarłych dusz. Patron nekropolii i cmentarzy, jeden z głównych sędziów królestwa zmarłych. W związku z tym wielu uważa, że takim ​​tatuażem nie należy ozdabiać swoje ciało, jeśli nie chcesz przyciągnąć do swojego życia różne problemy. Ale mimo wszystko tatuaż uosabiający boga świata podziemnego nie niesie ze sobą nic złego.

Ponadto Anubis działał jako strażnik leków i trucizn. Na tej podstawie interpretację jego znaczenia można opisać jako otwieranie drogi do czegoś nowego. Nawiasem mówiąc, wielu psychologów i anestezjologów uważa tego bóstwa za swojego obrońcę.

Syn Ozyrysa jest patronem aptekarzy i prowadzi duszę zmarłego w zaświaty, dlatego tatuaż z jego wzorem na ciele ma następującą interpretację - Bóg, który otwiera drogę.W szkicach tatuażowych Anubis jest zwykle przedstawiany z ludzkim ciałem i głową szakala lub psa. W takich tattoo przeważają głównie trzy kolory:

  • Zielony - symbolizuje odrodzenie;
  • Biały - mumii w bandażach;
  • Czarny - symbolizuje śmierć i życie pozagrobowe.

Tatuaż anubisa
Tatuaż anubisa

Najczęściej używany w tym tatuażu jest akurat czarny kolor, ponieważ oprócz tego, że jest on kolorem nocy, ten sam odcień ma też substancja balsamująca.

Bóstwo posiada wiele rzeczy, z którymi jest przedstawiany na obrazach:

  • Podwójna korona noszona przez ówczesnych władców;
  • Imiut – fetysz zrobiony ze skór zwierzęcych;
  • Sztandar z psem;
  • Sekhem - manifestacja Bożej mocy;
  • Zółte, białe ptaki - zwyczajowo składano te ptaki w ofierze bóstwu;
  • Wagi - według Księgi Umarłych przewodnik zmarłych ważył ich serca na wagach.Można również znaleźć szkice z Anubisem przedstawionym jako mumia.

Tatuaż anubisa

Rozmaitość obrazów

Tatuaż Anubis będzie doskonałą ozdobą każdej części ciała.


Szczególnie imponująco jednak wygląda on w dużych rozmiarach, umieszczony na boku, plecach lub klatce piersiowej. Może być wytatuowany w różnych kolorach, w tym i czarno-białym. Szkice Anubisa są uniwersalne i odpowiednie zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Ale przede wszystkim mężczyźni nadal wolą ozdabiać swoje ciało wizerunkiem bóstwa. Wybierając tatuaż Anubisa, z pewnością przyciągniesz uwagę innych. Anubis będzie doskonałym przewodnikiem po życiu, otworzy wiele nowych możliwości i skieruje Cię na właściwą drogę.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.