Tatuaż kwiat lotosu - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz lotos?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z lotosem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż kwiat lotosu

Lotos to niesamowicie piękna, delikatna i dość znana roślina kultury Wschodu.
Jest to doskonały kwiat, który ma głęboką, starożytną interpretację. Kwiat ten jest znakiem życia, odrodzenia, czystości, wieczności, duchowości, czystości, płodności, nieśmiertelności, boskości, spokoju i harmonii. Znak rozwoju duchowego człowieka, dążenia do poznania prawdy, walki o szczęśliwe życie. Kwiat ma bardzo różnorodne znaczenie, ponieważ kultury narodów nadawały mu swoją specjalną interpretacje. Od wieków lotos wzbudza podziw i zaskoczenie wśród ludzi.

Co więcej, dotyczy to nie tylko jego piękna i delikatności, ale także umiejętności przerastania najbrudniejszych bagien i jezior, z zachowaniem czystości i czułości. To właśnie dzięki tej funkcji lotos przyciąga uwagę wielu ludzi.

Tatuaż kwiat lotosu

Symbolika lotosu w różnych religiach

W prawie wszystkich krajach azjatyckich kwiat lotosu jest integralnym znakiem wielu kultur i religii.

 • W religiach buddyzmu i hinduizmu kwiat lotosu oznacza przebudzenie, mówi o dążeniu człowieka do prawdziwego życia duchowego. To oznaczenie jest związane ze wzrostem lotosu. W końcu, zaczynając od samego dołu, lotos powoli przerasta całą ziemię i muł, krok po kroku kierując się ku słońcu. Zaledwie wyrośnie na powierzchnię wody, pąk kwiatu otwiera się, dając ludziom radość swoim pięknym kolorem. Istnieje legenda, która mówi, że Wielki Budda narodził się z kwiatu tej niesamowitej rośliny. Buddyjscy mnisi wybrali lotos jako tron ​​do medytacji, dobrze znaną „pozycję lotosu”. Na tej podstawie lotos jest znakiem boskości, oznacza zwycięstwo światła i dobra nad ciemnymi, złymi siłami, jest znakiem wielkiej miłości.
 • W Indiach lotos jest zasadą żeńską, oznacza płodność. Obraz kwiatu w tej kulturze przypomina kształt misy.
 • Starożytni Egipcjanie wierzyli, że kwiat lotosu jest znakiem „ognia intelektu” i nieśmiertelności, dlatego był przedstawiany z bogami. Lotos działał również jako symbol Górnego Nilu.
 • Fenicjanie, Asyryjczycy i Hetyci kojarzyli lotos ze znakiem odrodzenia.
 • Chińczycy uważali lotos za pomyślny znak, był to jeden z ośmiu skarbów.
 • Kultura grecko-rzymska uważała lotos za uosobienie bogini piękna i miłości Afrodyty (Wenus).
 • Dla mieszkańców Iranu lotos jest znakiem słońca.
 • Majowie powiązali kwiat lotosu z samą Ziemią.
 • Taoiści opisywali lotos jako znak kosmicznego koła życia, w ten sam sposób lotos oznaczał czyste serce człowieka.
 • Mieszkańcy Tybetu wierzyli, że lotos chroni tajemnice, a także jest znakiem tych tajemnic.
 • Dla mieszkańców Japonii lotos oznacza czystość.

Tatuaż kwiat lotosu
Tatuaż kwiat lotosu
Tatuaż kwiat lotosu

Symbolika
lotusu w tattoo

Kolor lotosu również ma swoje własne znaczenie, na przykład biały lotos mówi o duchowej doskonałości osoby, a różowy jest znakiem boskości.

Czerwony lotos oznacza czystość serca, miłość i pasję. Niebieski kwiat to znak mądrości i wiedzy. Tatuaż lotosu jest równie popularny wśród mężczyzn, jak i kobiet.

W męskich tatuażach lotos rzadko jest głównym elementem obrazu, zwykle jego kwiat uzupełnia inny tatuaż. Dzięki tej opcji lotos działa jako znak ambicji i wszechstronności osoby, oznacza pragnienie wyjątkowości.

Dla kobiet lotos jest oznaką płodności, czułości, kobiecości. Jest symbolem czystości, siły i wytrzymałości.

Kwiat lotosu można nanieść na dowolną preferowaną część ciała, co sprawi, że będzie wyglądał pięknie i efektownie.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.