Tatuaż pająk - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz pająka?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z pająkiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż pająk

W branży tatuażu istnieje wiele różnych obrazów odpowiadających różnym gustom.


Są tatuaże, które cieszą się dużą popularnością wśród mężczyzn oraz bardziej kobiece tatuaże. Uniwersalne szkice cieszą się jednakową popularnością zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet. Jednym z tych szkiców jest pająk. Pomimo tego, że pajęczaki wywołują obrzydzenie lub strach, tatuaż z ich wizerunkiem niesie ze sobą wyłącznie pozytywne znaczenie: dokładność, praktyczność, skromność i wiele więcej.

Tatuaż pająk

Symbolika pająka w różnych kulturach

W kulturze starożytnej Grecji stawonogi są uosobieniem płodności i harmonii, pełnią funkcję równowagi życiowej.Legenda głosi, że piękna panna Arachne była grecką mistrzynią tkania i haftu. Atena była zazdrosna o jej umiejętności i sprawiła, że ​​piękna panna umarła. Ale po chwili bogini pokutowała i wskrzesiła Arachne w postaci pająka. W ten sposób dała tkaczce życie wieczne i możliwość tkania niesamowicie pięknych tkanin.

W religii chrześcijańskiej pajęczaki również mają pozytywne znaczenie. Uważa się, że właśnie oni uratowali małego Jezusa Chrystusa.

W starożytnej kulturze rzymskiej pająk uosabiał radość, rozeznanie, dobrobyt.

W związku z powyższym pojawia się pytanie, dlaczego więc obecnie pająki mają tak negatywne skojarzenia? Chodzi o średniowiecze, gdy świat ogarnęła straszna choroba zwana zarazą. Pajęczaki były nosicielami tej choroby, dlatego kojarzyły się ze strachem i śmiercią. Korzystając z tej fali strachu przed pająkami, magowie i czarownicy zaczęli używać ich wizerunków jako symbolu swojej mocy.

Tatuaż pająk
Tatuaż pająk

Znaczenie
pająków w tattoo

Motyw pająka jest bardzo popularny.


Każdy klient może dopasować do siebie odpowiedni szkic ze względu na ogromną ilość gatunków pająków, różne rozmiary i kolory. Pomimo tego, że wielu ludzi boi się pająków, tatuaż z ich wzorem jest dość poszukiwany. Jednocześnie taki motyw jest popularny wśród obu płci. Warto również zauważyć, że w branży tattoo ważny jest nie tylko sam wzór pająka, ale jego pajęczyna. W mitologii wielu kultur nić przędna jest uosobieniem drogi życiowej i swoistym kompasem wskazującym właściwy kierunek.

W kulturze indyjskiej pająk oznacza nieuchronność istnienia człowieka i kruchość życia. W plemionach Oceanii stawonogi uważane są za twórców świata, wychwalane są jako bohaterowie i zbawiciele. W Egipcie sieć jest interpretowana jako cykl ludzkiego losu.

Tatuaż pająk

Na znaczenie tatuażu pająka ma również wpływ kolor stawonoga oraz jego lokalizacja na skórze:

  • Czarny pająk oznacza moc, pewność siebie, mądrość;
  • Fioletowy pająk jest interpretowany jako agresywność i pewność siebie;
  • To samo oznaczenie jest związane z pająkiem w kolorze czerwonym;
  • Zielony / brązowy pająk symbolizuje spokój, harmonię, równowagę;
  • Pająk w różnych kolorach - kreatywność.Tatuaż z motywem pająka często działa jako talizman, przyciągając szczęście i dobrobyt do swojego właściciela. W tym przypadku nakłada się go na plecy lub klatkę piersiową.

Szkic pająka to także symbol ciężkej pracy, uważa się, że tatuaż w jakiś sposób inspiruje właściciela nie poddawać się nawet w najtrudniejszych momentach życia.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.