Katalog szkiców tatuażu

10

дней

12

часов

30

минут

42

секунд

Też lubisz Gwiazde?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Gwiazdą?

6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż gwiazda

Bardzo często na ciele zarówno kobiet, jak i mężczyzn można znaleźć wzór gwiazd lub całe ich rozproszenie.


Patrząc na gwiazdy, ludzie często marzą i składają życzenia, zaczynając wierzyć w cuda. Na tej podstawie tatuaż gwiazd może oznaczać sen, cud, czary, a nawet magię. Tatuaże z tym motywem są bardzo popularne, mają wiele obrazów i oznaczeń, a ich interpretacja zależy od rodzaju samej gwiazdki i jej kontekstu. Pomimo tego, że tatuaż gwiazdy jest dość łatwy do wypełnienia, wizualnie wygląda on niesamowicie pięknie. Często wzór gwiazdy staje się pierwszym tatuażem, na który decyduje się klient. Obraz ten był używany od czasów starożytnych i ma dość głęboki sens. Opisy gwiazd można znaleźć w kulturze różnych narodów, ale nie są one szczególnie przywiązane do żadnego z nich. Przede wszystkim są one niebiańskim znakiem, który daje nam inspirację, a także jest znakiem szczęścia dla całej ludzkości.

Gwiazda

Symbolika
gwiazdy w tattoo

Gwiazdy mają różne kształty i kolory.

Rozgwiazdy były bardzo popularne wśród żeglarzy, wierzono, że chronią swojego właściciela przed wszelkimi przeciwnościami losu, jakie mógłby spotkać w morzu. Marynarze wierzyli, że po długich rejsach morskich (które często wiążą się z trudnościami) rozgwiazdy pomagali im wrócić do domu.

Tatuaż z pięcioramienną gwiazdą. Taka gwiazda nazywana jest pentagramem i jest symbolem ochrony. Dla starożytnych Celtów pięcioramienna gwiazda oznaczała harmonię.

Gwiazda Dawida. Sześcioramienna gwiazda o głębokim oznaczeniu. Taka gwiazda jest znakiem, że cały wszechświat jest pod panowaniem Boga. Według legendy gwiazda ta pojawiła się, gdy tylko Dawid pokonał Goliata, którego tarcza miała kształt sześcioramiennej gwiazdy. Pod koniec tej bitwy Dawid objął tron ​​króla Izraela. Ta gwiazda ma też inną nazwę - "pieczęć tajemna Salomona".Tatuaż z siedmioramienną gwiazdą, czyli septagram. Taka gwiazda jest symbolem doskonałości oraz swoistym znakiem przynoszącym szczęście.Ośmioramienna gwiazda lub oktorgamma. Oktorgamma to znak obfitości, dość często używali jej poganie starożytnego Egiptu.

Gwiazda
Gwiazda

Tatuaż nanogramowy lub dziewięcioramienna gwiazda.


Nanogram oznacza pragnienie stabilnego życia. W Skandynawii nanogram był znakiem dziewięciu światów, a Irlandczycy wierzyli, że gwiazda ta zachowuje dobre zdrowie człowieka, nie pozwalając mu na osłabienie organizmu.

Spadająca gwiazda. Taki tatuaż oznacza, że ​​w życiu właściciela nastąpiły ważne zmiany.

Jasna gwiazda w konstelacji. Tatuaż z takim wzorem symbolizuje pragnienia oraz ich spełnienie.

Połączenie gwiazd i półksiężyca. Wzór ten jest szczególnie popularny w islamie, ale nie zawiera motywu religijnego. Obraz jest oznaczeniem magii i cudów.Obraz gwiazdy lub ich rozproszenie może być wykonany w szerokiej gamie kolorów. Mężczyźni wolą wypełniać takie wzory czernią i bielą, kobiety natomiast preferują je w różnej kolorystyce. Tatuaż z gwiazdą będzie pięknie prezentował się na każdej części ciała. Lokalizacja tatuażu może być dowolna, mężczyźni, na przykład, preferują dłonie, ramiona, szyję, a czasem nogi. A gwiazdka na ciele kobiety będzie podkreślać jej kobiecość i seksualność.

Podobał Ci się artykuł? Proszę o ocenę.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców