Tatuaż katana - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz katane?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z kataną?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż katana

Wśród wielu różnych tatuaży wzory z kataną są dość popularne.


Jeśli na pierwszy rzut oka wydaje się, że tatuaże takiego typu są odpowiednie tylko dla mężczyzn, to absolutnie tak nie jest. Z reguły wzór ten wybierają miłośnicy kultury japońskiej. Dziewczyny również ozdabiają swoje ciała podobnymi obrazami, a ponadto wyglądają one wygląda bardzo efektownie. Oznaczenie tatuażu z motywem katany różni się od interpretacji tatuażu miecz, więc wybierając szkic, uważnie przeczytaj jego oznaczenie.

Tatuaż katana

Symbolika katany w tattoo

Katana nie jest prostą bronią, jest to miecz samurajski, który oznacza honor.Dlatego tatuaż przedstawiający miecz ma specjalną interpretację.

Katanę można przedstawić jako samodzielny tatuaż lub z dodatkowymi elementami. Dość często można znaleźć obraz katany z sercem. Miecz przebijający serce sugeruje, że najważniejszą cechą dla właściciela tego tatuażu jest honor. W takim przypadku osoba może poświęcić nawet najdroższe, aby służyć swojemu pomysłowi.

Natomiast katana obok serca ma zupełnie odwrotne oznaczenie. Taki tatuaż sugeruje, że dla właściciela najważniejszą rzeczą w życiu jest jego ukochana osoba. Jednocześnie właściciel tatuażu jest gotów oddać nawet własne życie w trosce o życie bliskiej mu osoby.

Katana i wachlarz. Obraz ten ma dość ciekawą interpretację. Taki tatuaż działa jako znak niebezpiecznego piękna, a także sugeruje, że człowiek może doświadczać siły równierz w słabościach. Ten obraz jest często wybierany przez dziewczyny, demonstrując swoją miękkość, piękno, ale jednocześnie odwagę.

Tatuaż katana
Tatuaż katana
Tatuaż katana

Symbolika dla mężczyzn i kobiet

Tatuaż samurajskiej broni na ciele mężczyzny oznacza przede wszystkim silny charakter właściciela, jego chęć walki o swoje interesy.


Tacy ludzie są zwykle wspierane przez swoją drugą połówkę, a także przez lojalnych przyjaciół, gotowych pomóc im osiągnąć swój cel. Z reguły zawsze osiągają wielki sukces w życiu, pokonując wszelkie przeszkody po drodze.

Katana jest bronią samurajską, więc ogólnie przyjmuje się, że tatuaż przedstawiający ten miecz nie jest odpowiedni dla kobiet. Jednak w Japonii samurajami mogą być nie tylko mężczyźni, ale także przedstawicielki płci żeńskiej. Na tej podstawie kobiety również często wybierają wzór katany, podkreślając mocne strony swojego charakteru. Z reguły są to pewne siebie, samowystarczalne dziewczyny. Właścicielka tego tatuażu jest gotowa być kochającą żoną i matką, ale nie pozwoli, by rozkazywali jej inni. Dziewczyny, wybierając ten tatuaż, wspierają równość obu płci.

Tatuaż katana

Lokalizacja tatuażu katana

Tatuaż przedstawiający katanę wymaga nałożenia wzoru na dużej powierzchni skóry.


Z reguły są to plecy, klatka piersiowa, brzuch i ramię. Mężczyźni najczęściej wybierają ręce lub brzuch. W drugim przypadku zwykle nie jest przedstawiony cały miecz, ale jego rękojeść i część ostrza. Męskie obrazy katany przepełnione są surowością, odwagą, determinacją i duchem walki. Tatuaż kobiecy wykonuje się inaczej niż męski, więc zwykle wzór jest nakładany na plecy lub na łopatki, uzupełniając go kwiatami, wachlarzem, wążem lub wstążką.

Miecz samurajski pasuje do silnych, pewnych siebie, odważnych ludzi, którzy dążą do samodoskonalenia i mają szlachetne cele. W takim przypadku tatuaż doda im siły i uchroni przed niepowodzeniem.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców