Tatuaż kwiat wiśni (sakura) - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz gałąź sakury?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z gałęzią sakury?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż kwiat wiśni (sakura)

W branży tatuażu artystycznego bardzo popularny jest motyw kwiatowy, a wzory przedstawiające sakurę są bardzo poszukiwane.


Mogą to być same kwiaty, kwitnące drzewa lub wzory kwitnącej gałęzi.

Tatuaż kwiatu wiśni, oprócz swojej urody, niesie ze sobą specjalne oznaczenie, które z kolei zależy od wielu szczegółów. Jakie znaczenie kryje się za tak delikatnym wzorem? Dowiesz się w tym artykule.

Tatuaż kwiat wiśni (sakura)

Symbolika kwiatu wiśni

Zanim ujawnimy znaczenie tego wzoru, najpierw zastanówmy się, jakie jest jego znaczenie w branży tatuażu.  • Opierając się na starożytnych tradycjach Japonii, sakura działała jako symbol bogactwa i władzy. Tylko zamożni ludzie mogli sobie pozwolić na to, aby tak piękne drzewo rosło w ich ogrodzie.
  • Kolor sakury również wpływa na znaczenie tatuażu, ponieważ wiśnia kwitnie krótko, od tygodnia do dwóch. Jednocześnie nawet najmniejszy wietrzyk może wyrwać z drzewa cały delikatny kolor. Na tej podstawie tatuaż z tym doskonałym kwiatem oznacza przemijanie życia.
  • Cykl ścieżki życia jest kolejną interpretacją, bezpośrednio związaną z początkiem kwiatu sakury, jego kwitnieniem i więdnięciem.
  • W religii buddyjskiej sakura uosabia niestałość, dlatego często kojarzona jest z młodością, którą nie można zatrzymać.
  • Znak dobrobytu i płodności. Określenia te wiążą się z tym, że wraz z kwitnącą wiśnią przychodzi wiosna, ciepło i pora zająć się polami ryżowymi.
  • Sakura symbolizuje również niewinność oraz młodość.
Tatuaż kwiat wiśni (sakura)
Tatuaż kwiat wiśni (sakura)

Znaczenie gałęzi
kwiatu wiśni

W przeciwieństwie do samego kwiatu sakury, gałąź tego drzewa ma nieco inne oznaczenie.

  • Kwitnąca gałąź wiśni jest uosobieniem czegoś nowego. Początek uczuć, miłości, szczęścia, dobrobytu, zmian i tak dalej.
  • Gałąź z więdnącymi kwiatami mówi o utraconych oczekiwaniach i nadziejach, rozczarowaniu lub utracie ukochanej osoby.
Tatuaż kwiat wiśni (sakura)
Tatuaż kwiat wiśni (sakura)
Tatuaż kwiat wiśni (sakura)

Drzewo sakury

W sztuce tatuażu bardzo popularna jest nie tylko gałąź wiśni lub jej kwiatu, ale także wizerunek samego drzewa.


Wiśnia japońska jest uosobieniem niewinności, czystości i młodości. Ale poza tym może również mówić o niesprawiedliwości i cierpieniu.

W oparciu o fakt, że kolor z drzewa szybko opada, a drzewo nadal rośnie, tatuaż przedstawiający japońską wiśnię nosi oznaczenie walki, nieustraszoności i odwagi.

Jeśli drzewo przedstawia wiednące kwiaty, taki tatuaż oznacza utratę bliskiej osoby lub czegoś naprawdę ważnego.

Tatuaż kwiat wiśni (sakura)
Lokalizacja tatuażu

Wybierając miejsce na tatuaż, powinieneś najpierw zdecydować się na wzór.


Jeśli mówimy o drzewie, rysunek najlepiej wygląda na dużych obszarach, a same kwiaty będą świetnie wyglądać na każdej części ciała. Wzór gałęzi sakury dobrze prezentuje się na dekolcie, nadgarstku, przedramieniu. Wszystko zależy tylko od Twojej wyobraźni i życzeń.

Pamiętaj, że wybierając szkic do tatuażu i zastanawiając się nad jego symboliką, najważniejsze znaczenie nadajesz mu sam.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.