Tatuaż Sfinks - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Sfinksa?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z sfinksem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Sfinks

Tatuaże Sfinksa można podzielić na dwie kategorie: mityczne stworzenie i rasa kotów.

Jakie znaczenie kryje w sobie ten motyw? Dowiesz się z naszego artykułu.

Jeśli mówimy o szkicach tatuażu mitycznego sfinksa, w tym przypadku istnieją trzy rodzaje obrazów.

  1. Sfinks w mitologii starożytnego Egiptu.
    1. Wszyscy od dawna go znamy - potwór o głowie człowieka, ciele lwa i z ogoną byka, który był opiekunem grobowca faraona. Wielu turystów do dziś podziwia jego majestatyczną rzeźbę. Kamienna statua opiekuna często znajduje się w branży tatuażu. Tatuaż sfinksa egipskiego niesie w sobie pewną tajemnicę. Uważa się, że przedstawiając to stworzenie na swoim ciele, człowiek chroni w ten sposób swoje sekrety i ujawnia je tylko najbliższym osobom. Tatuaż jest oznaką mądrości, ciągłego związku między przyszłością a teraźniejszością.
  2. Sfinks w mitologii greckiej.
    1. W tej wersji stworzenie przedstawia się z głową kobiety, ciałem psa i skrzydłami ptaka. To właśnie ta istota została opisana w legendach: Sfinks zadawał zagadki, a nie rozwiązanie jej przez osobę powodowało jej śmierć. Legendy mówią, że odważni i sprytni bohaterowie zawsze znajdowali rozwiązanie zagadek stworzenia. Tatuaż przedstawiający greckiego Sfinksa wskazuję na osobę rozważną, mądrą i spostrzegawczą. Taka osoba zawsze trzyma swoje uczucia w ryzach, zawsze pewna swoich umiejętności.
  3. Sfinks asyryjski.
    1. Potężne stworzenie, z ludzką głową, brodą, skrzydłami gryfa i potężnymi łapami lewa o ogromnych pazurach. Dlaczego z brodą? Głowa jest skarbnicą wiedzy, a broda z kolei uosabia jej mądre wykorzystanie. Tatuaż przedstawiający to stworzenie oznacza odwagę, poświęcenie, mądrość, ciężką pracę oraz wytrwałość. Sfinks asyryjski mówi również, że właściciel tego tatuażu ma bogaty świat wewnętrzny.
tatuaż Sfinks
tatuaż Sfinks
tatuaż Sfinks

Symbolika
Sfinksa w tattoo

Jak wiadomo, Sfinks to nie tylko mityczne stworzenie, ale także rasa kotów.

Tatuaże przedstawiające koty tej rasy cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Wiele osób uważa, że ​​sfinksy to koty bezwłose, choć wcale tak nie jest. Ciało kotów danej rasy pokryte jest delikatnym puchem, czasem krótką sierścią. Jest to również najczęściej błędne przekonanie, że koty te z natury są złośliwe i mściwe. W rzeczywistości są to bardzo urocze stworzenia, kochające swojego właściciela, źródła ciepła i miłość.

Tatuaż sfinksa charakteryzuje się cechami rasy kotów oraz cechami stworzenia mitologicznego. Jeśli połączyć je w jedną całość, tatuaż charakteryzuje osobę jako ostrożną, miękką, spokojną, elastyczną, mądrą i silną.

Tatuaż sfinksa zapewnia potężną ochronę, jest talizmanem przeciwko siłom zła i kłopotom życiowym. Jest tylko jedno zastrzeżenie - tatuaż musi być wypełniony w miejscu niedostępnym dla nieznajomych. Uważa się, że wtedy amulet działa na pełnej mocy.

Szkice niosą ze sobą znaczenie mądrości, umyślności, życzliwości i umiłowania wolności. Z reguły osoby wybierające taki tatuaż są miękkie, ale mogą postawić na swoim i bronić swojego punktu widzenia.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.