Szkice tatuaży złota rybka - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz złotą Rybke?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z złotą Rybką?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatuaży
złota rybka

Złota rybka jest nam znana od czasów starożytnych, jest bohaterką wielu bajek i legend.


Wielu z nas przynajmniej raz w życiu marzyło o złapaniu złotej rybki, ponieważ jak wiemy z bajek — złota rybka spełnia życzenia. Nic dziwnego, że w dziedzinie tatuażu cudowna wykonawczyni życzeń zyskała szeroką popularność. Widząc tatuaż złotej rybki, pierwszym oznaczeniem, które przychodzi na myśl, jest szczęście. Tatuaż złotej rybki naprawdę oznacza szczęście, ale poza tym jego obraz ma kilka głębokich znaczeń.

Złota rybka

Złota rybka w
różnych krajach

Obraz złotej rybki przyszedł do nas z kultury wschodniej.

Pierwsze historie o powstaniu złotych rybek powstały w Chinach. W niektórych opowieściach ryby są opisywane darem bogów, w innych opowieściach złote rybki są ożywionymi łzami pięknych dziewcząt. W czasach dynastii Song tych fantastycznych ryb składały w darze dla świątyń buddyjskich. Od tego czasu złota rybka jest ważnym elementem religii buddyjskiej, każda świątynia powinna mieć basen z tymi cudownymi stworzeniami. W kulturze Wschodu złota rybka oznacza czystość, bogactwo, długowieczność, dobrobyt i ochronę przed wszelkim złem.

W Azji złota rybka oznacza bogactwo materialne, a kilka takich ryb to radosny związek. Warto również zauważyć, że w Azji złote rybki uważano za znak harmonii sprzeczności. Pojęcie to wynikało z faktu, że te ryby są związane jednocześnie z żywiołem ognia i wody.

Japończycy również kojarzyli złotą rybkę ze wszystkimi powyższymi znaczeniami, a także ulotnym pięknem.

W kulturach wielu narodów złota rybka jest przedstawiana z szerokimi luksusowymi ogonami i równie eleganckimi płetwami, co oznaczało urok, miękkość, wyrafinowanie i lekkość.

Ryby są wolnymi stworzeniami, pływają ile chcą i gdzie. Dlatego często ich znaczenie to triumf nad ziemskimi zabawami. Jednak ich duchowa doskonałość zawarta jest w jasnym kolorze ryby.

Złota rybka
Złota rybka

Funkcje znaczenia tatuażu złota rybka

Z reguły ten tatuaż oznacza szczęście, sukces we wszystkich przedsięwzięciach, dobrobyt.

Warto również zauważyć, że Rosjanie obdarzyli magiczną rybę własnym oznaczeniem – jak wiemy z bajki Puszkina „Opowieść o rybaku i rybie”, władczyni mórz jest w stanie spełnić pragnienia.

Wizerunek złotej rybki bardziej odpowiada płci żeńskiej, chociaż ten tatuaż jest również uniwersalny. Na kobiecym ciele ryba wygląda lekko i delikatnie, podkreślając delikatną naturę właściciela tatuażu, a także chroniąc ją przed negatywną siłą.

Ryba, której płetwy i ogon są płynnie wygięte, oznacza kobiecość, miękkość i wrażliwość. W takim przypadku obraz ryby można uzupełnić różnymi wzorami.

Sparowany tatuaż złotej rybki oznacza silne, szczęśliwe połączenie dwóch serc.

Złota rybka i lotos oznaczają wieloletni dobrobyt.

Złota rybka w tatuażu ma wiele odmian obrazu. Może to być ryba wykonana w stylu realizmu lub jaskrawa mieszkanka morza w stylu akwareli. Również popularne i kreskówkowe obrazy władczyni otchłani morskiej. Kolor ryby, zwykle w jasnożółtych, pomarańczowych odcieniach. Ponieważ nie ma ograniczeń w dziedzinie tatuażu, możesz sam wybrać kolor dla swojej złotej rybki. W każdym razie tatuaż ze złotą rybką ma wiele pozytywnych oznaczeń, niezależnie od jego koloru i rozmiaru. A co najważniejsze, ten tatuaż zawsze cię rozweseli, przyciągnie szczęście i ochroni przed różnymi problemami i kłopotami.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.