Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz posejdona?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z posejdonem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż posejdon

W mitologii greckiej mówiło się o wszystkim znanym bogu Posejdonie.


Według mitologii starożytnych Greków Posejdon jest wielkim bogiem oceanów, mórz i wód ziemskich. Posejdon jest bratem Zeusa, a ich rodzicami są Kronos i Rhea. Żoną Posejdona była Amfitryta, która urodziła Posejdonowi syna o imieniu Tryton. Wielki władca mórz miał swój własny pałac, położony na samym dnie morza. Oprócz dobrze znanego trójzębu Posejdon miał również symbole w postaci konia, byka i delfina.

Czarne byki miały ścisły związek z rytuałami ku czci Posejdona, uosabiały wściekłość, a także gwałtowną moc strumieni wody. W starożytnej Grecji zwyczajem było organizowanie różnych walki byków. Czarne byki również były składane Posejdonowi w ofierze.

 • Konie tak samo miały ścisły związek z wodą, ponieważ były uosobieniem burzliwego, szybkiego strumienia wody.
 • Natomiast delfiny, w przeciwieństwie do byków i koni, były uosobieniem spokojnej tafli wody.Bóstwa mitologiczne są z reguły znane całemu światu, na tej podstawie nic dziwnego, że Posejdon, a raczej jego wizerunek, jest bardzo poszukiwany w branży tatuażu. Jest to bohater starożytnej mitologii greckiej, zwykle przedstawiany jako silny i budzący grozę brodaty mężczyzna. Jakie więc jest znaczenie boga wszystkich mórz i oceanów?

Tatuaż posejdon

Znaczenie
Posejdona w tattoo

Tatuaż z motywem Posejdona przyciąga uwagę swoją kolorowością, mocą i wielkością.


Wizerunek boga wszystkich wód jest w dużej mierze uważany za tatuaż dla mężczyzn, ponieważ niesie w sobie dość silną energię męską. Z jego pomocą właściciele tatuażu demonstrują odwagę, podkreślają swoją stanowczość i twardy charakter. A ponieważ Posejdon słynął również z miłości, tatuaż z jego obrazem może wskazywać na kochliwość jego właściciela.

Oprócz powyższego szkice tatuaży Posejdona zawierają następujące interpretacje:

 • Miłość do przestrzeni morskich i głębin oceanicznych;
 • Żywioł wody, często tatuaż z władcą wszystkich wód, jest wybierany przez osób, które mają znak zodiaku związany z żywiołem wody;
 • Zawód morski: nurkowie, żeglarze i tak dalej.

Tatuaż posejdon
Tatuaż posejdon

Znaczenie szkicu zależy również od przedstawienia Posejdona:

 • Władca z trójzębem - trójząb jest głównym atrybutem Posejdona, a taki obraz oznacza pragnienie władzy;
 • Właściciel takiego wzoru stara się być władcą, a nie podwładnym;
 • Rydwan Posejdona - obraz sugeruje, że jego właściciel jest najprawdopodobniej związany z morzem;
 • Siwy Posejdon to uosobienie mądrości, doświadczenia i roztropności;
 • Broda i włosy władcy płynnie zamieniają się w białą pianę morską, która wygląda bardzo imponująco i pięknie;
 • Surowe spojrzenie bóstwa sugeruje, że właściciel tatuażu jest osobą, która nie toleruje oszustwa.


Innym ciekawym znaczeniem szkicu Posejdona jest piękno i atrakcyjność. Rzeczywiście, w starożytnej mitologii greckiej władca wszystkich mórz i oceanów był często wymieniany ze względu na swoją urodę, która kradła wiele kobiecych serc.

W branży tatuażu Posejdon przedstawiany jest w wersji kolorystycznej, a także w bardziej powściągliwych odcieniach lub w motywie czarno-białym. W każdym bądź razie doświadczony mistrz wykona pracę w taki sposób, aby władca wszystkich mórz i oceanów przyciągnął uwagę swoją wielkością i mocą.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców