Katalog szkiców tatuażu

10

дней

12

часов

30

минут

42

секунд

Też lubisz księżyc?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z księżycem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 10%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż półksiężyc

Od czasów starożytnych księżyc przyciągał ludzi swoją tajemniczością i niezwykłym pięknem.

Ludzie czcili go uważając za personifikację bóstwa. Księżyc nakładano na skórę oddawając czci bogom i wierząc, że wtedy będą jeszcze milsi i ochronią przed wszelkimi problemami. Jednakże tak naprawdę tatuaż z księżycem niesie ze sobą głębszą interpretację.

Tatuaż półksiężyc

Symbolika
półksiężyca w tattoo

Od czasów starożytnych sierp księżyca pełnił rolę świętego symbolu lub personifikacji bogów.

Światowej sławy boginie Izyda (Egipt), Astarte (Babilon) i Diana (Grecja) posiadały święty znak w postaci półksiężyca, podobnie jak Znana Maryja Dziewica miała ten sam znak. Uważa się, że kojarzy się ona z zasadą żeńską, za pomocą której wypełnia ciemność nocy światłem. W państwie bizantyjskim symbol półksiężyca był używany jako ochrona przed niebezpieczeństwem.

Dla muzułmanów ciało niebieskie jest przedstawiane z gwiazdą, podczas gdy w islamie nie niesie ze sobą jakiegoś specjalnego znaczenia. Muzułmanie często sprzeciwiają się wyznaniom religijnym, ponieważ "nie ma boga prócz Allaha...", a zatem innych bogów i znaków. Z tego powodu tatuaż przedstawiający księżyc z gwiazdą lub gwiazdami jest magicznym symbolem cudów. Ponadto taki wzór pomaga ludziom nie zbłądzić, ponieważ księżyc i gwiazdy zawsze wskazywały drogę zagubionym podróżnikom.

Starożytne cywilizacje łączyły rysunek półksiężyca ze słońcem lub gwiazdami, co oznaczało miłość ojca do swoich dzieci.

Tatuaż półksiężyc
Tatuaż półksiężyc

Indianie czcili księżyc wierząc, że jest on silniejszy, niż słońce ze względu na to, że może go zaćmić i jest widoczny nawet w ciągu dnia.

Wiele kultur kojarzyło satelitę z oznaczeniem wojowników, dlatego odzież męska często ozdabiano właśnie tym znakiem.

Półksiężyc to także znak tajemnicy. Aby nadać obrazowi bardziej mistyczny wygląd, satelita uzupełniany jest obrazem chmur. Tatuaż w ciemnych kolorach jest nie tylko bardziej tajemniczy, ale może też oznaczać lunatykowanie. Tatuaż z uśmiechem półksięzyca przyciąga do jego właściciela szczęście. Wiele narodów wierzy, że to ciało niebieskie jest w stanie kontrolować ludzkie emocje, myśli i uczucia.

Ludzie często kojarzą ten symbol ze zwierzętami, które polują w nocy. Do zwierząt tych należą wilki, pantery, a także sowy i nietoperze. Często tatuaż z sierpem księżyca uzupełnia jeden z tych nocnych drapieżników, aby praca wyglądała bardziej imponująco.

Tatuaż półksiężyc
Tatuaż półksiężyc
Tatuaż półksiężyc

Symbolika
dla kobiet i mężczyzn

Zanim pojawiła się nauka astronomia, ludzie uważali, że półksiężyc jest znakiem przyciągającym szczęście, a także patronem ważnych spraw.

Tatuaż z tym motywem jest uniwersalny. Na przykład półksiężyc na ciele mężczyzny podkreśla siłę i brutalność właściciela, przyciąga do niego szczęście. W przypadku kobiet obraz półksiężyca jest również bardzo poszukiwany, ale znaczenie jego jest inne. Według mitologii greckiej patronką półksiężyca była Artemida, bogini łowów, dlatego tatuaż z tym wzorem będzie dodawał kobietom romantyczności. Wzór wygląda równie efektownie i tajemniczo zarówno w kolorze, jak i w czerni i bieli.

Podobał Ci się artykuł? Proszę ocenić.
Uwaga! Artykuł jest napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Jeśli znajdziesz błąd lub nie zgadzasz się z treścią, daj nam znać contentvean@gmail.com
Skontaktować się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców