Tatuaż baletnica - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Balerine?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Baleriną?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż baletnica

Tatuaże przedstawiające baletnicę są dość popularne zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.


Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest to tatuaż bardziej kobiecy, a na ciele mężczyzn będzie wyglądał trochę dziwnie. Jednak tatuaż w formie baletnicy jest wykonywany w różnych stylach i kolorach. Istnieją dość ciekawe wzory smukłych postaci, które są bardziej odpowiednie dla osób płci męskiej niż dla kobiet. Historia pojawienia się takich tatuaży sięga czasów, gdy światowy balet dopiero się rozwijał. Główną symbolikę takich tatuaży można podzielić na dwa typy:

 • Pierwszą rzeczą, która jest natychmiast zauważana to uwaga publiczności do występów oraz wdzięk i elegancja;
 • Drugą stroną medalu tych pięknych tancerek jest fakt regularnych treningów, rutyny, ścisłej diety i przestrzegania zasad.


Patrząc na tancerkę od razu nasuwają się podstawowe skojarzenia: baletnica jest ucieleśnieniem elegancji, subtelności, harmonii, perfekcji, estetyki, muzykalności, wytrwałości, marzeń, a czasem nawet samotności.

Tatuaż baletnica

Wzory dla
kobiet i mężczyzn

Ze względu na charakterystyczne cechy baletnicy wielu uważa, że ​​tatuaż z jej wzorem jest odpowiedni tylko dla kobiet.


Warto jednak zauważyć, że wielu mężczyzn również chce ozdobić swoje ciało wzorem tańczącej dziewczyny. Różnica między tatuażem męskim a żeńskim polega właśnie na wizerunku baletnicy i kolorystyce projektu. Następujące wzory można przypisać męskim tatuażom:

 • Szkielet baleriny. Symbol męskich cech charakteru, rzetelności i wytrwałości.
 • Baletnica w pointach. Tatuaż z dziewczyną zakładającą pointy świadczy o odwadze właściciela takiego wzoru.
 • Tańcząca baletnica. Symbolizuje osobę samotną.
 • Tatuaż z sylwetką baletnicy bez twarzy pokazuje, że jego właściciel jest zakochany, a także doskonale podkreśla jego romantyczność.
 • Dziewczęce tatuaże z sylwetką baletnicy mają swoją symbolikę:
 • Tatuaż z sylwetką dziewczyny z czarnym konturem. Taka ciekawa opcja wykonania tatuażu wygląda elegancko i podkreśla wszystkie kobiece cechy.
 • Baletnica w tańcu. Zasadniczo dziewczyny wybierają takie szkice, aby podkreślić swoją sylwetkę, ponieważ ten tatuaż mówi o wyrafinowaniu i wdzięku jego właścicielki.
 • Pointe buty. Wiele dziewczyn woli ozdobić swoje ciało obrazem butów tancerki, który pokazuje rozwój osobisty i ​​dążenie do celu.
 • Jeśli baletnica nie ma twarzy, taki tatuaż jest znakiem wzniosłości i wdzięku.

Tatuaż baletnica
Tatuaż baletnica
Tatuaż baletnica

Istnieje bardzo duża liczba wzorów przedstawiających baletnicę, może to być tatuaż nie tylko z jej sylwetką, ale też ozdobiony różnymi elementami z motywem ptaków (np. łabędzia).


Rysunek baletnicy z małym kolibrem mówi o kruchości i lekkości. Bardzo delikatnie wygląda także projekt ozdobiony kwiatami lub motylami, co symbolizuje czułość, młodość, piękno i pragnienie wolności. Niektóre dziewczyny uzupełniają swoje tatuaże gwiazdami lub sercami. Ludzie kreatywni wolą używać klucza wiolinowego, nuty do uzupełnienia. Świetnym dodatkiem są różne fragmenty tekstowe w różnych językach, które mają szczególne znaczenie dla właściciela tatuażu.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.