Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz jeża?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z jeżem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż jeż

Jeż to bardzo miłe zwierzę z uroczym pyskiem.


Różne kultury przypisywały jeżowi wiele znaczeń symbolicznych, a w niektórych zwierzę kojarzyło się ze słońcem, dobrocią, lekkością i pozytywnością, podczas gdy inne uważali go za podstępnego szkodnika. Z jednej strony stworzenia te są bardzo oszczędne, pracowite, a z drugiej potrafiące kraść różne owoce, przechowując je w swoich norach. Z tego powodu jeż ma podwójny wizerunek - złodzieja i jednocześnie oszczędnego właściciela.

Tatuaż jeż

Symbolika jeża w tattoo

Wielu obdarza jeża nadprzyrodzonymi mocami, uważając, że jest on obrońcą przed złymi duchami, dlatego taki tatuaż służy swoistym talizmanem.

Wiadomo również, że to urocze stworzenie walczy z gryzoniami i wężami, które w niektórych narodach kojarzą się ze złymi duchami, więc wizerunek jeża wiernie ochroni właściciela tatuażu przed złym okiem. Poganie w różnych krajach wierzyli, że jeż może chronić przed wszelkimi nieszczęściami, kolekcjonując skóry tych stworzeń obok drzwi.

Tatuaż jeż
Tatuaż jeż

Tak więc ludzie wierzyli, że duch jeża ochroni ich dzieci przed nieszczęściem i chorobami.


  • Stworzenie najeżone wieloma ciernistymi igłami jest doskonałym strażnikiem, odważnym obrońcą swojego terytorium i potrafi być bardzo agresywny, gdy czuje zagrożenie. Ludzie z takim wzorem do noszenia troszczy się o swojej rodzinie, zachowując się jak odważni obrońcy, a gdy dochodzi do krzywdzenia ich bliskich są porywczy i agresywni. Tatuaż, na którym przedstawiona jest rodzina jeży, ma takie samo znaczenie.
  • Zwinięty jeż. Taki tatuaż mówi o niedostępności osoby, ponieważ gdy jeż jest zwinięty w kulkę, nie można go dotknąć, będzie zawzięcie parskał i kłuł igłami, broniąc się w ten sposób. Osoby z tym wizerunkiem na ciele również są w stanie bronić swojego honoru. Tacy ludzie zawsze walczą do końca tylko o prawdę, nie uznając oszczerstw.
  • Jeż, który zaopatruje się w liście, jagody lub kwiaty. Tatuaż z takim wzorem sugeruje, że jego właściciel jest bardzo oszczędną osobą, zawsze przyjmuje gości i częstuje ich wszystkim, co ma. Tacy ludzie kochają dobre towarzystwo i mają wiernych przyjaciół, zawsze dobrodusznych i wesołych.
  • Modne są również wzory jeża w stylu kreskówkowym, w tym przypadku jeż jest często przedstawiany plecakiem w rękach, co mówi o miłości właściciela tatuażu do podróży. Jeż z wędką w łapie mówi o miłości do wędkarstwa i rekreacji na świeżym powietrzu.
Tatuaż jeż

Jeśli podsumujemy wszystkie oznaczenia, otrzymamy następujący wizerunek drapieżnika o następujących cechach:

  • Chytrośc;
  • Podstępność;
  • Mądrość;
  • Roztropność;
  • Umysłowość.Ponadto jeż jest bardzo uroczy, oszczędny i świetnie sprawdza się jako obrońca. Zdobiąc swoje ciało tatuażem ze wzorem jeża, właściciel może podkreślić wszystkie powyższe cechy charakteru.

Wizerunek jeża jest równie popularny wśród osób różnej płci. Tatuaże z jeżami na ciele mężczyzn wyglądają bardziej nietuzinkowo, czasem agresywnie, ale wciąż efektownie i oryginalnie. Wzór jeża na ciele kobiety wygląda delikatniej, czasem zabawnie, dziecinnie. Projekt można wytatuować na dowolnej preferowanej części ciała. Często wizerunek jeża jest przedstawiany na rękach, nogach, barku lub łopatce, ale wszystko zależy od preferencji klienta.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców