Szkice tatu dotwork - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Otrzymaj zniżkę na każdy Dotwork

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Dotworkiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Szkice tatu dotwork

Dotwork jest jednym z najpopularniejszych stylów tatuaży; jest bardzo popularny wśród osób zarówno płci żeńskiej, jak i męskiej.


Obrazy wykonane w stylu dotwork są bardzo ciekawe i dość spektakularne. Sama koncepcja dotworkingu oznacza technikę wykonywania tatuażu punktowego, to znaczy że cały rysunek składa się z wielu punktów, które znajdują się w małych odstępach od siebie. Jaskrawość i ciemność koloru zależy od odległości punktów. W technice dotwork za pomocą kropek powstaje nie tylko kontrast i nasycenie obrazu, ale także jego kształt. Niezwykle skutecznie i oryginalnie te obrazy wyglądają w dużych rozmiarach, gdzie można w pełni zobaczyć złożoność obrazu. Obrazy w tym stylu można znaleźć głównie na plecach, rękach i nogach, rzadziej na nadgarstku lub szyi. Najczęściej podstawą obrazu jest figura geometryczna, której płaszczyzna jest ozdobiona szeroką gamą elementów punktowych. Obrazy te można nazwać klasycznymi w stylu dotwork, którego charakterystyczną cechą jest użycie różnych ozdób w kolorach czerwonym i czarnym. Obrazy w postaci bransoletki lub rękawów wyglądają bardzo pięknie i dość spektakularnie w tym stylu. Oprócz ozdób w tej technice istnieją również inne przedmioty i elementy, które określają kontur obrazu:

  • Obrazy zwierząt, często wilków, szopów, jeleni i ptaków;
  • Obrazy kwiatów, pąków róży wykonane w stylu dotwork wyglądają bardzo oryginalnie;
  • Gwiazdy;
  • Różne hieroglify;
  • Portrety,
  • Obrazy krajobrazowe.


Szkice tatu dotwork

Jeśli chodzi o kolorystykę, najbardziej podstawowymi kolorami w tym stylu są czerwony i czarny.


Dzięki tym odcieniom możesz uzyskać bogaty kontrast i niesamowity efekt. W tym kierunku tattoo mogą również dominować inne kolory, decyzja należy do klienta, nie ma żadnych zakazów ani ograniczeń, ale dużą rolę odgrywa również doświadczenie stylisty, który może przekazać cały kontrast obrazu. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że obrazy które są wykonane w stylu dotwork, nie są takie trudne. Ale jest to całkowicie błędny pomysł, praca w stylu dotwork wymaga specjalnych wysiłków i koncentracji. Ważne jest nie tylko posiadać zdolność do rysowania i artystyczne umiejętności, ale także dobre myślenie matematyczne. W tych pracach konieczne jest stworzenie idealnej symetrii, w tym stylistom bardzo pomaga grafika wektorowa.

Szkice tatu dotwork
Szkice tatu dotwork

Dość ciekawe są obrazy, w których styl dotworku łączy się z innymi stylami.


W takich kombinacjach dotwork jest używany jako tło, lub w przeciwnym wypadku tworzy ramkę obrazu. Wygląda szczególnie zachwycająco w połączeniu ze stylem oldschoolowym i trash-polka. Tatuaże w stylu dotwork nie mają specjalnych granic, w tym stylu można wykonywać różne obrazy i portrety, które będą wyglądać znacznie bardziej oryginalnie w tym stylu niż w innych. Dotwork ma swoje zalety, tatuaże w tym stylu wyglądają abstrakcyjnie i bardzo ciekawe, a ponadto takie obrazy nie zaczynają przeszkadzać i rzucać się w oczy nawet po kilku latach.

Dziś ten styl jest dość popularny, po raz pierwszy anglik na imię Xed le Head zaczął wypełniać tatuaż w stylu dotwork. On zobaczył ludzi z podobnymi ornamentami na swoim ciele w latach 90 i po tym zaczął opanowywać ten kierunek, w ten czas prace go były wyłącznie czarno-białe, ale wyglądali one bardzo ładnie. Ten styl jest idealny dla osób, które chcą wyróżnić się z tłumu innych, dla tych, którzy lubią próbować czegoś nowego i niezwykłego. Każdy tatuaż wykonany w stylu dotwork pozostaje wyjątkowy i przyciąga ogromną uwagę, podziwiając ludzi.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.