Tatuaż kontury/linework - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu
6 promocyjnych propozycji
od vean tattoo!
Otrzymaj swoją zniżkę

Tatuaż kontury/linework

Z biegiem czasu wszystko się zmienia, a branża tatuażu artystycznego również nie stoi w miejscu, nieustannie ewoluuje i zaskakuje swoich klientów niezwykłymi projektami.

Jedną z nich jest styl zwany linework. Mimo swojej nowości styl zdobył już wielu fanów. Nie jest on klasyfikowany jako męska lub kobieca wersja tatuażu – jest to styl uniwersalny, w równym stopniu odpowiedni dla obu płci. Z powodzeniem łączy nowoczesność z klasyką, przykuwając uwagę oryginalnością i niezwykłym wykonaniem różnorodnych wzorów.

Tatuaży z liniami są niezwykle popularne, szczególnie wśród młodego pokolenia. Linework to technika oparta na równych liniach, czyli każdy obraz tworzony jest wyłącznie za pomocą linii, ale możliwe są również kombinacje z innymi nurtami tatuażu, co pozwala na powstanie jeszcze bardziej unikalnych i ciekawych prac. Khaiv Miklev jest wybitnym artystą pracującym w stulu linework. W jego pracach dominuje czarny kolor oraz kształty geometryczne, wielu specjalistów nasladuje jego styl, tworząc własne kompozycje.

Tatuaż kontury/linework

Charakterystyczne
cechy stylu

Styl linework charakteryzuje się szczególnym wykonaniem, które jest charakterystyczne tylko dla niego:

  • Wyraźne, zwięzłe linie;
  • Oryginalność rysunków;
  • Wyrazistość i jaskrawość użytych linii;
  • Łatwo rozpoznawalny obraz;
  • Przewaga abstrakcjonizmu;
  • Łączenie linii;
  • Symetryczność;
  • Harmonijne ucieleśnienie kształtów i ich rozmiarów;
  • Obecność innych stylów;
  • Stosowanie koloru czarnego (rzadziej czerwonego).Najbardziej skuteczne połączenia lineworku są z tatuażami etnicznymi, dotworkiem, blackworkiem i akwarelą. Dodatkowe elementy powinny w pełni oddawać znaczenie obrazu. Na przykład z dodatkiem motywów polinezyjskich tatuaż staje się dla właściciela swoistym talizmanem.

Ważne. W stylu szkicu linie powinny być wyraźne i ciągłe. Nie powinna też wystepować asymetria, ani zniekształcenie linii. Ponadto ważne jest prawidłowe umieszczenie linii o określonej grubości dla otrzymania trójwymiarowego obrazu.

Tatuaż kontury/linework
Tatuaż kontury/linework
Tatuaż kontury/linework

Różnorodność wzorów

Wzory konturowe świetnie nadają się do wyrażania siebie, podkreślania swojego indywidualnego stylu.

Mężczyźni zazwyczaj preferują tatuaże w tym stylu przedstawiające duże zwierzęta, takie jak lew, niedźwiedź czy wilk. A za pomocą połączenia ich z etnicznością lub realizmem rysunek staje się nie tylko oryginalny, ale także niepowtarzalny. Jeśli chodzi o tatuaże dla kobiet, przeważają w nich motywy kwiatowe i roślinne, popularne są również motywy zwierzęce. Najczęściej w wersji żeńskiej szkic łączy się z akwarelą, co sprawia, że wzór wygląda pięknie i spektakularnie.

Tatuaże konturowe połączone ze stylem awangardowym wyglądają dość nietypowo. Najczęściej wybierają go osobowości kreatywne, z niestandardowym myśleniem. Ten rodzaj tatuażu nie niesie ze sobą specjalnego znaczenia, ale służy w celach estetycznych jako ozdoba ciała.

Styl linework różni się od innych stylów, wyróżniając się oryginalnością, niestandardowym podejściem i oryginalnymi połączeniami. Warto również pamiętać, że tatuaż w tym stylu wymaga zachowania oryginalności nurtu, dlatego powinieneś odpowiedzialnie podejść do wyboru tatuatora. Przyjrzyj się uważnie jego pracom, a jeśli jesteś przekonany, że mistrz będzie w stanie wykonać pożądany tatuaż, przejdź do wyboru szkicu.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców