Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz ognistego Ptaka?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z ognistym Ptakiem?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż ognisty ptak

Branża tatuażu od lat zaskakuje wiele osób różnorodnością szkiców.


Każda osoba może dopasować do siebie odpowiedni wzór w różnych stylach, technikach i metodach wykonania. Motywy mitologiczne z różnymi zwierzętami, ptakami i innymi stworzeniami cieszą się szczególną popularnością. Jednym z takich stworzeń, które są bardzo poszukiwane w branży tatuażu, jest ognisty ptak. Ten niesamowity ptak występował jako bohater wielu bajek, pomagając ludziom i chroniąc ich przed złem. Jakie więc jest znaczenie tego ognistego ptaka?

Tatuaż ognisty ptak

Symbolika ognistego ptaka w tattoo

Ognisty ptak symbolizuje pragnienie odrodzenia i nieśmiertelności.


Jest to rodzaj personifikacji feniksa. Jeśli porównamy te dwa ptaki, to do znaczenia ognistego ptaka można dodać nieskończoność. W niektórych ludach ognisty ptak kojarzy się z cykliczną naturą życia. Oznaczenie wynika z faktu, że każda śmierć jest początkiem nowego życia, ponieważ, jak wiadomo, ognisty ptak ma niesamowitą zdolność do odradzania się. Ci, które wierzą w taką koncepcję, jak reinkarnacja, umieszczają na swoich ciałach wizerunek tego cudownego ptaka. Ponadto wiele narodów wierzy, że ognisty ptak jest znakiem ognia i słońca, co też mówi o tym sama jego nazwa. W tym przypadku tatuaż ognistego ptaka jest symbolem życia, które zapewnia słońce.

Tatuaż ognisty ptak
Tatuaż ognisty ptak

Według wierzeń słowiańskich zarówno ognisty ptak, jak i jego pióro jest potężnym talizmanem zdolnym do ochrony człowieka przed wszelkimi czarami.

Słowianie wierzą, że niesamowity ptak jest w stanie poradzić sobie z najpotężniejszymi złoczyńcami i przywrócić spokój na planecie. Tatuaż ognistego ptaka, który znajduje się na ramieniu lub boku, oznacza odrodzenie i jest znakiem przyciągania bogactwa.

Tatuaż ognistego ptaka może być nałożony w dowolnie wybranym miejscu ciała. Jego oznaczenie nie ma specjalnych zasad lokalizacji tatuaż, aby mógł w pełni ujawnić całą swoją moc amuletu lub pomóc osobie osiągnąć zdolność do odrodzenia (reinkarnacji). Najczęściej projekty z takim motywem są prezentowane na dyżych obszarach ciała: ramionach, nogach, plecach, brzuchu, żebrach. Rzeczywiście, w takich miejscach tatuator będzie mógł przedstawić ognistego ptaka w całej jego urodzie. Nawiasem mówiąc, wizerunek ognistego ptaka, który znajduje się na ramieniu, chroni właściciela przed wszelkim nieszczęściem, a tatuażu z motywem ognistego ptaka na szyi działa jak anioł stróż.

Tatuaż ognisty ptak

Oznaczenie tatuażu ognistego ptaka zależy również od tego, do kogo należy.


Ze względu na bardziej nasycone i jaskrawe kolory, wydaje się, że wzór jest bardziej odpowiedni dla kobiet, ale wcale tak nie jest - tatuaż cieszy się wielką popularnością wśród obu płci. Tatuaż z tym ptakiem jest uniwersalny i nadaje się nie tylko dla młodych ludzi, ale także dla osób dorosłych, którzy mają już doświadczenie życiowe, mądrość i rozumienie tego, że stare odchodzi, a nowe przychodzi. Taka ozdoba na ciele, która symbolizuje cykliczną naturę życia, będzie wyglądała dobrze na ciele każdej dorosłej osoby.

Często, szukając informacji o ognistym ptaku, można trafić na starożytną legendę o jego zachodnim odpowiedniku - feniksie. Legenda mówi, że zbliżając się do śmierci, feniks zbudował sobie gniazdo ziół obdarzonych niesamowitymi aromatami i spalił się w nim, aby po trzech dniach odrodzić się z własnych popiołów. Odrodzony ptak pamiętał wszystkie wspomnienia swoich przeszłych wcieleń. Legenda nadała tatuażowi z motywem ognistego ptaka znaczenie mądrości. Po 500 latach życia i odrodzeniu się na nowo z całą swoją wiedzą, ognistego ptaka można nazwać nie tylko niesamowitym, ale także bardzo mądrym.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców