Katalog szkiców tatuażu
Znalezienie artysty tatuażu Wybierz idealnego rzemieślnika w swoim mieście.

Tatuaż ognisty ptak

Branża tatuażu od lat zaskakuje wiele osób różnorodnością szkiców.


Każda osoba może dopasować do siebie odpowiedni wzór w różnych stylach, technikach i metodach wykonania. Motywy mitologiczne z różnymi zwierzętami, ptakami i innymi stworzeniami cieszą się szczególną popularnością. Jednym z takich stworzeń, które są bardzo poszukiwane w branży tatuażu, jest ognisty ptak. Ten niesamowity ptak występował jako bohater wielu bajek, pomagając ludziom i chroniąc ich przed złem. Jakie więc jest znaczenie tego ognistego ptaka?

Tatuaż ognisty ptak

Symbolika ognistego ptaka w tattoo

Ognisty ptak symbolizuje pragnienie odrodzenia i nieśmiertelności.


Jest to rodzaj personifikacji feniksa. Jeśli porównamy te dwa ptaki, to do znaczenia ognistego ptaka można dodać nieskończoność. W niektórych ludach ognisty ptak kojarzy się z cykliczną naturą życia. Oznaczenie wynika z faktu, że każda śmierć jest początkiem nowego życia, ponieważ, jak wiadomo, ognisty ptak ma niesamowitą zdolność do odradzania się. Ci, które wierzą w taką koncepcję, jak reinkarnacja, umieszczają na swoich ciałach wizerunek tego cudownego ptaka. Ponadto wiele narodów wierzy, że ognisty ptak jest znakiem ognia i słońca, co też mówi o tym sama jego nazwa. W tym przypadku tatuaż ognistego ptaka jest symbolem życia, które zapewnia słońce. Według wierzeń słowiańskich zarówno ognisty ptak, jak i jego pióro jest potężnym talizmanem zdolnym do ochrony człowieka przed wszelkimi czarami. Słowianie wierzą, że niesamowity ptak jest w stanie poradzić sobie z najpotężniejszymi złoczyńcami i przywrócić spokój na planecie. Tatuaż ognistego ptaka, który znajduje się na ramieniu lub boku, oznacza odrodzenie i jest znakiem przyciągania bogactwa.

Tatuaż ognistego ptaka może być nałożony w dowolnie wybranym miejscu ciała. Jego oznaczenie nie ma specjalnych zasad lokalizacji tatuaż, aby mógł w pełni ujawnić całą swoją moc amuletu lub pomóc osobie osiągnąć zdolność do odrodzenia (reinkarnacji). Najczęściej projekty z takim motywem są prezentowane na dyżych obszarach ciała: ramionach, nogach, plecach, brzuchu, żebrach. Rzeczywiście, w takich miejscach tatuator będzie mógł przedstawić ognistego ptaka w całej jego urodzie. Nawiasem mówiąc, wizerunek ognistego ptaka, który znajduje się na ramieniu, chroni właściciela przed wszelkim nieszczęściem, a tatuażu z motywem ognistego ptaka na szyi działa jak anioł stróż.

Tatuaż ognisty ptak
Tatuaż ognisty ptak

Oznaczenie tatuażu ognistego ptaka zależy również od tego, do kogo należy.


Ze względu na bardziej nasycone i jaskrawe kolory, wydaje się, że wzór jest bardziej odpowiedni dla kobiet, ale wcale tak nie jest - tatuaż cieszy się wielką popularnością wśród obu płci. Tatuaż z tym ptakiem jest uniwersalny i nadaje się nie tylko dla młodych ludzi, ale także dla osób dorosłych, którzy mają już doświadczenie życiowe, mądrość i rozumienie tego, że stare odchodzi, a nowe przychodzi. Taka ozdoba na ciele, która symbolizuje cykliczną naturę życia, będzie wyglądała dobrze na ciele każdej dorosłej osoby.

Często, szukając informacji o ognistym ptaku, można trafić na starożytną legendę o jego zachodnim odpowiedniku - feniksie. Legenda mówi, że zbliżając się do śmierci, feniks zbudował sobie gniazdo ziół obdarzonych niesamowitymi aromatami i spalił się w nim, aby po trzech dniach odrodzić się z własnych popiołów. Odrodzony ptak pamiętał wszystkie wspomnienia swoich przeszłych wcieleń. Legenda nadała tatuażowi z motywem ognistego ptaka znaczenie mądrości. Po 500 latach życia i odrodzeniu się na nowo z całą swoją wiedzą, ognistego ptaka można nazwać nie tylko niesamowitym, ale także bardzo mądrym.

Poproś o kontak
Szybkie wyszukiwanie szkiców