Tatuaż łapacz snów - VeAn Poland
Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz łapacza snów?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z łapaczem snów?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony
Tatuaż łapacz snów

Łapacz snów przybył do nas z kultury ludu indyjskiego, a mianowicie z plemienia Anishinaabe, w którym po raz pierwszy powstał amulet o tej nazwie.

Amulet narodził się ze starożytnej legendy, która mówi, że pająk przychodził do dzieci, które urodziły się w nocy, chronił je przed złymi snami i duchami, tkając swoją pajęczynę wokół kołyski dziecka. Zgodnie z tą legendą młode matki własnoręcznie robiły amulety dla swoich dzieci i wieszały je nad łóżkiem. Amulet składa się z drewnianego koła, a wewnątrz i wokół niego nawinięta jest nić (głównie wełniana), która swoimi wzorami przypomina pajęczynę. Z reguły do ​​boków i spodu amuletu przymocowane są ptasie pióra. W środku splotu sieci powinien znajdować się mały otwór, przez który przenikają dobre sny, podczas gdy negatywne zaplątują się w nici, na zawsze znikając wraz z pierwszymi promieniami słońca.

Szczególne znaczenie mają również pióra przymocowane do amuletu, które reprezentują niezbędne do życia człowieka powietrze i oddech. Używano głównie piór orła i sów: orzeł niósł ze sobą odwagę, a sowa - mądrość. Jeśli zauważalne jest trzepotanie piór, oznacza to, że dana osoba widzi dobry sen. Często na obrazach lub amuletach łapacza snów można zobaczyć kamienie: jeden kamień symbolizuje ścieżkę życiową danej osoby, a cztery kamienie symbolizują punkty kardynalne (południe, zachód, wschód i północ).

Tatuaż łapacz snów

Amulety dreamcatcher występują w różnych formach, mogą to być klasyczne amulety zawieszane nad łóżkiem, breloczki, zawieszki na szyję lub bransoletki.

Wiele osób wierzy, że taki amulet chroni ich przed wszystkim, co złe.

Tatuaże z tym motywem mogą być bardzo różnorodne, uzupełniane przez wielu elementów i wykonywane w dowolnej kolorystyce. Zamiast zwykłego koła możesz użyć podkowy, która spleciona będzie z pajęczynami, co przyciągnie szczęście. Wzór łapacza snów można uzupełnić różnymi elementami, kwiatami, sylwetkami zwierząt. Wiele osób woli łączyć ten obraz ze wzorem sowy, wilka lub niedźwiedzia. Można znaleźć obrazy łapacza, w kręgu którego znajduje się odcisk wilka lub niedźwiedzia łapa. Obraz łapacza snów ze stadem odlatujących ptaków będzie prezentować się bardzo pięknie i tajemniczo.

Tatuaż łapacz snów
Tatuaż łapacz snów

Ludzie zwykle wybierają tatuaże z wizerunkiem łapacza snów jako talizmanu, a jego moc chroni przed wieloma rzeczami: złym okiem, uszkodzeniami, negatywną energią.

Również takie tatuaże dają właścicielom przyjemne i spokojne sny. Innym znaczeniem takiego tatuażu jest połączenie z naturą i poszanowanie wieloletnich tradycji. Tatuaż wykonany na plecach wygląda bardzo pięknie, a mistrz ma możliwość przekazania pełnej mocy amuletu, ponadto na takim obszarze można dodać inne elementy (ptaki, zwierzęcia itd.). Takie tatuaże na dłoni, ramieniu lub szyi wyglądają nie mniej pięknie. Łapacz snów efektownie wygląda też na kobiecych biodrach, podkreślając sylwetkę trzepoczącymi piórami.

Jeśli chcesz wykonać taki tatuaż na swoim ciele, nie ma znaczenia w jakim będzie kolorze i jakie elementy go uzupełnią. Wszystko zależy tylko od Twoich preferencji.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców

Stosujemy pliki cookie, aby poprawić jakość przeglądania stron, wyświetlać spersonalizowane reklamy lub treści oraz w celach analitycznych. Klikając "Akceptuj" wyrażasz zgodę na używanie plików cookies.