Katalog szkiców tatuażu

10

dni

12

godzin

30

minut

42

sekund

Też lubisz Kotwica?

Zdąży wziąść zniżkę na każdy tatuaż z Kotwicą?

Uzupełnij formularz
i otrzymaj zniżke 20%
Czas wydawania nagród jest ograniczony

Tatuaż Kotwica

Dziś jednym z najpopularniejszych tatuaży jest motyw kotwicy.

W sztuce egipskiej kotwica działała jako znak zasady męskiej i żeńskiej, a także oznaczała wszechświat i połączenie dwóch zasad. Kraje śródziemnomorskie kojarzyły kotwicę z bogami morza: Neptunem, Trytonem, Amfitrytą i Warunem.

Marynarze jako pierwsi umieścili na swoich ciałach obraz kotwicy. Ale z biegiem czasu stała się ona bardzo popularnym tatuażem, a teraz zdobi ciała wielu ludzi.

Głównym znaczeniem tatuażu kotwicy jest niezawodność i stałość. W końcu prawdziwa kotwica stawia duży opór, trzymając statek w jednym miejscu. Dlatego wzór ten zapewnia stabilność w życiu właściciela tatuażu.

Tatuaż Kotwica

Tatuaż kotwica.
Znaczenie w tattoo

Dla osób, których zawód związany jest z morzem, tatuaż z kotwicą służy jako talizman.

Obraz ten przyniósł marynarzom przekonanie, że wkrótce przybędą do domu.Tatuaż z kotwicą wskazuje również na to, że właścicielowi tatuażu udało się przepłynąć Ocean Atlantycki.Dziś szkic kotwicy wybierają nie tylko żeglarze, ale także inne osoby. Tatuaż z kotwicą na nodze oznacza kompas, który nie pozwala właścicielowi tatuażu zbłądzić, bez względu na to, jak trudna bedzie droga do pokonania.Kotwica opleciona łańcuchami. Taki obraz oznacza okoliczności, które są ściśle związane z osobą, która nie jest gotowa z nimi się rozstać. W takim tatuażu szczególną uwagę przywiązuje się do łańcucha, którego długość wskazuje na niełatwość sytuacji życiowych. Kotwica z rybą. Obraz mówi o tajemnicy właściciela tatuażu, która nie jest nikomu przekazywana.Kotwica pionowa. Wskazuje wiarygodność właściciela tatuażu. Osoby z takim wizerunkiem zawsze będą wsparciem dla innych w każdej sytuacji życiowej.Kotwica przechylona. Kotwica ułożona na boku mówi o trudnych wyzwaniach losu, które zostały już w przeszłości.Tatuaż kotwicy nosi w sobie znaczenie wiary. To religijne znaczenie wzięło się stąd, że wierzchołek kotwicy przypomina krzyż.Kotwica z delfinem. Taki obraz sugeruje, że jego właściciel nie jest przyzwyczajony do pośpiechu. Idzie do przodu pewnym, umiarkowanym tempem

Tatuaż Kotwica
Tatuaż Kotwica

Znaczenie dla
kobiet i mężczyzn

Mężczyźni preferują umieszczać kotwicę na plecach, nadgarstku lub przedramieniu.

Dla mężczyzn obraz ten oznacza miłość do morza, fal morskich. Innym znaczeniem jest przystań, cicha i bezpieczna, do której właściciel tatuażu chętnie wraca. Kolejnym znaczeniem kotwicy na męskim ciele jest wierność swojej ukochanej i rodzinie.

Kobiety natomiast preferują tatuaże z motywem kotwicy na brzuchu, nadgarstku i obojczyku, a także na stopie. Kotwica na kobiecym ciele oznacza ich lojalność i niezawodność.

Bardzo często kotwica pojawia się w sparowanych tatuażach. W ten sposób zakochani udowadniają sobie nawzajem swoją lojalność i to, że w trudnych czasach zawsze przyjdą z pomocą.

Kotwica w tatuażach jest przedstawiana w różnych stylach, rozmiarach i w dowolnej kolorystyce. Obraz można uzupełnić mieszkańcami morza, ptakami, napisami - wszystko na zyczenie klienta. Może to być obraz kolorowy lub czarno-biały. W każdym bądź razie praca będzie wyglądała dość oryginalnie, dając właścicielowi tatuażu siłę i pewność siebie w swoich działaniach.

Podobał Ci się artykuł? Prosimy o ocenę.
Uwaga! Uwaga! Artykuł został napisany przez dziennikarzy i ma charakter informacyjny. Wszystkie obrazy są ilustracyjne i zostały dobrane w celu wizualnego uzupełnienia materiału tekstowego. Jeśli znalazłeś błąd lub nie zgadzasz się z zawartością, prosimy o kontakt na adres [email protected]
Skontaktuj się z nami
Szybkie wyszukiwanie szkiców